تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 23
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6774
پيوندهای روزانه
چت باکس

در هنگام خريد به بدنه تردميل توجه كنيد؛ بدنه اغلب تردميل هاي موجود در بازار از جنس فولاد است، اما بعضي از تردميل ها از جنس آلومينيوم هستند. اين كه تردميل تا چه ميزان وزني را مي تواند تحمل كند به بدنه دستگاه بستگي دارد. البته قدرت موتور نيز در اين زمينه بي تا ثير نيست؛ به هر حال تردميلي كه تا وزن 150 كيلو گرم را تحمل مي كند در مقايسه با تردميلي كه حداكثر توان آن تا وزن 90 كيلوگرم است بدنه محكم تري دارد و البته بزرگتر است.

در مورد تردميل هاي باشگاهي هر چه تحمل وزن دستگاه بيشتر باشد بهتر است زيرا كاربران بيشتري مي توانند از دستگاه استفاده كنند؛ وليكن در مورد تردميل هاي خانگي بهتر است تحمل وزن تردميل با وزن استفاده كنندگان متناسب باشد تا تردميل فضاي زيادي را اشغال نكند.

مهمترين نكته در مورد تردميل كه بر روي قيمت دستگاه نيز تاثير مي گذارد، قدرت موتور دستگاه مي باشد. قدرت موتور تردميل هاي امروزي از 1 اسب بخار تا 7 اسب بخار متغير است؛ قدرت دستگاه توسط موتور آن تامين مي شود و به تسمه انتقال مي يابد.

واحد اسب بخار با حروف اختصاري HP نشان داده مي شود. هر چه قدرت موتور تردميل بيشتر باشد دستگاه گران قيمت تر مي شود. قدرت موتور دو حالت ميانگين و پيك دارد؛ به اين معني كه در حالت ميانگين محاسبه قدرت به صورت ميان بار مي باشد و قدرت خروجي محاسبه مي گردد؛ اما در حالت پيك بالاترين قدرت خروجي موتور محاسبه خواهد شد.

در تردميل هاي باشگاهي از جريان برق متناوب استفاده مي شود كه به آن AC مي گويند كه همان برق شهري فاز و نول است؛ در حالي كه در تردميل هاي خانگي از جريان برق مستقيم استفاده مي شود كه همان جريان برق مثبت و منفي است و به آن DC مي گويند. نوع بهتر آن به صورت 3 فاز مي باشد.

همه چيز در مورد تردميل

تردميل هايي كه موتور DC دارند ارزان تر هستند؛ اما سيستم كنترل برق آن ها الكترونيكي و ساده تر مي باشد. اين نوع موتور كم صدا بوده اما بازدهي كمتري دارد و براي طول عمر دستگاه بايد بعد از 1 ساعت استفاده آن را خاموش كنيم؛ به همين دليل در منزل مورد استفاده مي گيرد؛ چون در باشگاه تردميل يك دستگاه بسيار پر مصرف است و بايد تمام مدت روشن بماند؛ البته تردميل خانگي را بعد 30 دقيقه خاموش بودن مي توان دوباره روشن كرد و مورد استفاده قرار داد.

تردميل هايي كه موتور AC دارند بازدهي بالايي نسبت به جريان برق نشان مي دهند و مي توان بدون توقف ساعت ها از آن استفاده كرد؛ اما همان طور كه گفتيم گران قيمت تر هستند و سيستم كنترل پيچيده تري نيز دارند و در در مقايسه با نوع DC سر و صداي بيشتري ايجاد مي كنند. اگر در خانواده شما سنگين ترين عضو خانواده 100 كيلوگرم وزن دارد مي توانيد يك تردميل كه قدرت موتور آن 2 اسب بخار قدرت دارد را انتخاب كنيد كه بتواند 110 كيلوگرم وزن را متحمل بشود و حداكثر سرعت آن به 16 كيلوكتر در ساعت برسد؛ با چنين تردميلي همه اعضاي خانواده مي توانند به صورت روزانه به ورزش بپردازند.

سرعت تردميل معمولا بيشتر از آن چيزي است كه شما بتوانيد آن را مورد استفاده قرار بدهيد؛ اغلب افراد عادي نمي توانند مدت طولاني با سرعت بيش از 8 كيلومتر در ساعت بدوند. آمارها نشات داده معمولا افراد از سرعت 3 الي 7 كيلومتر در ساعت استفاده مي كنند كه با چنين سرعتي مي توان بين 6 تا 10 كيلومتر در ساعت مسافت طي كرد. سرعت و مسافت بيش از اين براي افراد بسيار حرفه اي مناسب مي باشد؛ بنابراين در مورد سرعت نگراني نداشته باشيد؛ در صورتي كه تردميل بتواند به سرعت 10 كيلومتر در ساعت برسد، مناسب است و اغلب تردميل ها اين ويژگي را دارند.

در مورد تحمل وزن تردميل قبلا توضيحاتي داديم و دراين جا آن را كامل مي كنيم؛ حداكثر وزن قابل تحمل براي دستگاه بالاترين وزن كاربري است كه مي تواند با اين وسيله به ورزش بپردازد؛ كه اين قابليت به جنس بدنه، ابعاد دستگاه، ابعاد تسمه، ضخامت تسمه، قدرت موتور، جنس غلطك و ضخامت تخته و جنس آن مربوط مي شود. تردميلي كه وزن زيادي را را متحمل مي شود مسلما قدرت موتور بيشتري دارد، بزرگتر است و داراي بدنه محكم تري مي باشد.

ايمني دستگاه در هنگام حركت نيز مسئله بسيار مهمي است كه مي بايست مورد توجه قرار بگيرد؛ برخي از تردميل ها مجهز به گيره اي هستند كه با اتصال به لباس كاربر ايمني او را تضمين مي كنند؛ بدين ترتيب كه اگر به هر دليلي تعادل كابر به هم بخورد با حركت ناگهاني او گيره از لباس وي جدا مي شود و به محض جدا شدن گيره دستگاه به صورت خود به خود خاموش مي شود تا كاربر سريع تر بتواند تعادل خود را به دست بياورد و زمين نخورد و در صورت زمين خوردن با حركت تسمه به عقب كشيده نشود. تردميل هاي استاندارد از اين ويژگي برخودار هستند؛ ضمن اينكه اين قطعه به عنوان قفل كودك نيز استفاده مي شود؛ چون در صورتي كه كسي بر روي تردميل نباشد دستگاه حركت نخواهد كرد.

در تردميل هاي امروزي ضربه گيرهاي مختلفي به كار مي رود. ضربه گير كف مانع ايجاد سر و صدا و مزاحمت براي ديگران مي شود. ضربه گير SDS كه به صورت لاستيك هاي انعطاف پذير در زير تخته دستگاه تعبيه شده است و از فشار وارد شدن به عضلات و مفاصل كاربر پيشگيري مي كند؛ در بعضي از تردميل ها اين نوع ضربه گير وجود دارد كه انعطاف سطح دويدن را به حداكثر مي رساند و موجب مي شود كاربر كمترين اسيب را بييند.

دويدن بر روي تردميلي كه به ضربه گير SDS مجهز است در مقايسه با دويدن بر روي سطح زمين به مراتب ايمن تر مي باشد. معمولا اين ويژگي در تردميل هايي وجود دارد كه مجهز به شيب برقي مي باشند.

راه رفتن و دويدن بر روي تسمه تردميل، دويدن و راه رفتن بر روي سطح زمين هموار را شبيه سازي مي كند؛ اما اگر بخواهيد دويدن بر روي شيب زياد را تجربه كنيد مي توانيد شيب دستگاه را بالا ببريد، تا آن جا كه ورزش تپه نوردي را نيز بتوانيد تجربه كنيد. تردميل هايي كه شيب دستي دارند معمولا در 3 الي 5 حالت تنظيم مي شوند؛ اما تردميل هاي كه به صورت برقي كار مي كنند يك موتور الكتريكي جداگانه دارند كه بين 15 الي 25 درجه قابل تنظيم مي باشد.

نمايشگر يا همان مانيتور تردميل تنوع دارد و مانيتور به بخش هاي مختلفي تقسيم مي شود و اطلاعات گوناگوني را در اختيار كاربر قرار مي دهد. مانيتور LCD معمولا به رنگ طوسي يا مشكي است كه اعداد و ارقام به رنگ مشكي نشان داده مي شود؛ در بعضي از تردميل ها صفحه نمايش با نور آبي رنگي روشن مي شود كه به صورت تك پنجره يا چند پنجره بوده و اطلاعاتي نظير سرعت، زمان، مسافت طي شده، كالري مصرف شده و ضربان قلب را در اختيار كاربر قرار مي دهد و برنامه در حال اجرا نيز نشان داده مي شود؛ با چنين اطلاعاتي ورزشكار از وضعيت عمومي بدن خود مطلع شده و مي تواند يك الگوي ورزشي مناسب را طراحي كند و بر اساس آن الگوي اوليه پيش برود تا به نتايج مطلوب دست بيابد.
نمايشگرهاي LED با چراغ هاي كوچك كه معمولا قرمز هستند اعداد را نشان مي دهند.همه تردميل هاي استاندارد مجهز به كليدي مي باشند كه بدون آن دستگاه روشن نمي شود و اگر در حين استفاده از دستگاه اين كليد از روي مانيتور برداشته شود؛ موتور بلافاصله خاموش خواهد شد. اين كليد به صورت آهنربايي يا شاخكي و يا كشويي بر روي مانيتور قرار مي گيرد.

در حافظه اغلب تردميل ها برنامه هاي از پيش تعيين شده اي وجود دارد كه مدت زمان تمرين و زمان كم و زياد كردن سرعت و شيب را مشخص مي كند. افراد براي اهداف مختلفي به ورزش با دستگاه هاي هوازي مي پردازند و هر كس مي بايست با توجه به هدف خود برنامه مورد نظر را انتخاب نمايد و بر اساس همان برنامه پيش برود؛ بعضي از برنامه ها آسان تر و برخي دشوارتر هستند كه استفاده از آن به سطح آمادگي جسماني فرد بستگي دارد. برنامه هاي از پيش تعيين شده معمولا 4 الي 12 برنامه در سطوح مختلف هستند.

بر روي همه تردميل هاي مدرن و پيشرفته سنسورهاي ضربان قلب وجود دارد كه با متصل شدن به دست پس از چند ثانيه ضربان قلب ورزشكار را نشان مي دهد. ضربان قلب شاخص مهمي است كه سطح تمرين را تعيين كرده و با استفاده از آن مي توان منطقه هوازي و چربي سوزي را تشخيص داد. وقتي ضربان قلب به 70 الي 80 درصد حداكثر ظرفيت خود نزديك مي شود، بهترين موقعيت چربي سوزي به وجود مي آيد.

بعضي از تردميل ها امكانات ويژه ديگري را هم در اختيار كاربر قرار مي دهند؛ مثلا كليدهاي تنظيم سرعت و تنظيم شيب براي دسترسي آسان بر روي دسته قرار دارد كه با اين كليدها به سرعت مي توان شيب و سرعت دستگاه را تغيير داد و به شكل دلخواه تنظيم كرد. در بعضي از برنامه ها كاربر مي بايست شيب دستگاه را مدام تغيير بدهد كه اين ويژگي به او كمك خواهد كرد؛ البته اين ويژگي در تردميل هايي وجود دارد كه به شيب برقي مجهز هستند.

امكانات ديگر مانند برنامه هاي از پيش تعيين شده خودكار، فن خنك كننده، سيستم اندازه گيري چربي، قابليت اتصال به MP3، ورودي Audio، تست سلامتي، اسپيكر، قابليت تاشوندگي دستگاه و نصب آن به وسيله جك مدرن هستند. بعضي از تردميل چند كاره يا چند منظوره مي باشند كه در آن ها امكاناتي به جز دويدن و راه رفتن مانند ويبراتور برقي، تخته شنا، چرخ مسگري، كش ايروبيك، پايه دراز و نشست، دمبل و ... وجود دارد كه به ورزشكار امكان مي دهد پس از ورزش دويدن و راه رفتن كه البته خود ورزش كاملي است، يك سري حركات تكميلي انجام بدهد و به تناسب اندام بيشتر خود كمك كند.

ماساژور و ويبراتور را مي توان قبل از شروع تمرين براي گرم كردن بدن مورد استفاده قرار داد. ماساژ قبل از ورزش باعث مي شود در بخش هاي بدن كه چربي متراكم وجود دارد گردش خون بهتر و سريع تر بشود و مويرگ ها باز شده و در هنگام تمرين سوخت و ساز افزايش پيدا كند و چربي سوزي بيشتر بشود.

ماساژ پس از ورزش نيز به دفع اسيدلاكتيك و رفع خستگي و كوفتگي ورزش منجر مي شود؛ به همين علت ماساژ پس از ورزش طرفداران زيادي دارد و بسيار توصيه مي شود.
در صورتي كه در منزل مشكل كمبود فضا داريد بهتر است تردميلي تهيه كنيد كه قابليت تاشوندگي دارد. اين قابليت به شما امكان مي دهد در مواقعي كه دستگاه مورد استفاده قرار نمي گيرد، بتوانيد آن را جمع كنيد تا فضا بيهوده اشغال نشود؛ با اين كار تردميل تا 70 درصد كوچك مي شود و فضاي كمتري اشغال خواهد كرد.

اغلب خريداران در هنگام خريد حساسيت خاصي به كشور سازنده نشان مي دهند؛ مثلا وقتي نام كشور چين به گوششان مي خورد گمان مي كنند كالاي مورد نظر بي كيفيت است؛ در حالي كه اين كشور در كنار محصولات درجه 2 و 3 به توليد محصولات درجه 1 پرداخته است كه با كالاهاي اروپايي رقابت مي كنند؛ بنابراين به جاي اين كه فقط به كشور سازنده فكر كنيد پارامترهاي ديگر را نيز در نظر داشته باشيد و سعي كنيد يك محصول اصل و اورجينال بخريد.

امروزه تردميل هاي بسيار با كيفيتي از كشورهاي تايوان، چين، اسپانيا، انگلستان و فلاند وارد كشور ما مي شوند. براي اين كه از اورجينال بودن كالا مطمئن باشيد از نمايندگي هاي معتبر اين محصولات را خريداري كنيد و كارت ضمانت و خدمات پس از فروش را نيز از فروشنده تحويل بگيريد.

در اغلب مواقع بالاتر بودن قيمت نشانه كيفيت و يا داشتن امكانات بيشتر است. شما همواره بايد با توجه به نياز خود خريد انجام بدهيد. اگر گمان مي كنيد همه اعضاي خانواده قرار است در روز بارها از تردميل استفاده كنند؛ تردميلي بخريد كه قدرت موتور و تحمل وزن بالايي دارد؛ اما اگر فقط يك نفر و در روز 1 ساعت با اين دستگاه كار مي كند يك تردميل متوسط نيز پسخگوي نياز وي خواهد بود. به هر حال هر هزينه اي كه صرف ورزش بشود در مقايسه با هزينه هايي كه بايد براي بيماري هايي كه در اثر بي تحركي به آن ها دچار خواهيم شد صرف كنيم، مقرون به صرفه است.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۲۷:۰۴ ] [ هايپر جيم ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی