تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 55
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 2659
چت باکس

استفاده از تردميل براي همه افراد به جز كساني كه مشكلاتي در مفاصل و استخوانهاي پاي خود دارند مجاز است.دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، به همين خاطر براي برخي از افراد كه داراي مفاصل متورم يا خشك و آسيب ديده هستند مناسب نيست.

به گفته برخي از پزشكان،استفاده از تردميل حتي مي تواند براي بهبود و درمان بعضي از بيماري ها مفيد هم باشد ، مثلا بيماريهاي قلبي( البته با مشورت پزشك و داشتن برنامه اي مناسب با وضعيت جسماني فرد)، همچنين جهت بازيابي توانايي در افرادي كه دچار سكته مغزي و ضعف عضلاني هستند مورد استفاده مي باشد.

با داشتن تردميل در هر زماني از شبانه روز به راحتي مي توان ورزش كرد، بدون تجربه كردن مخاطراتي كه در فضاي بيرون از منزل ممكن است براي افراد پيش آيد.

كساني كه مبتدي هستند و عادت به كار با تردميل ندارند و همچنين اشخاصي كه معمولاٌ دچار سرگيجه و عدم تعادل مي شوند بايد زمان استفاده از تردميل بسيار دقت كنند تا زمين نخورند .معمولا حفظ تعادل در پياده روي بر روي زمين راحتتر است چون سرعت فرد و توقف ناگهاني دست خود شخص است، اما چون تسمه تردميل دائما در حركت است و امكان تغيير سرعت در هر لحظه وجود ندارد پس در صورت عدم دقت ممكن است آسيب ديدگي ايجاد شود.

فوايد و مضرات تردميل

ورزشكاراني كه براي تمرين از تردميل استفاده مي‌كنند،چون در هواي آزاد نيستند،توجه زيادي به مسئله ميزان دما و رطوبت نمي كنند وهمچنين و مراقب ميزان عرق كردنشان نيستند ، همين امر سبب بروز گرمازدگي يا پايين آمدن فشار خون مي گردد و موجب آسيب به بدن مي شود و حتي ممكن است سبب عدم تعادل و افتادن شخص شود. هنگام ورزش در محيط بسته سعي كنيد به دماي اتاق و حتي ميزان اكسيژن موجود توجه كنيد حدالامكان پنجره را براي رد و بدل شدن هوا باز كنيد چون كمبود اكسيژن ممكن است به قلب آسيب رساند.

همچنين در هنگام ورزش از لباس نخي مناسب استفاده كنيد كه زياد بلند و دست و پا گير نباشد(مثلا تاپ و شلوارك براي ورزش بر روي تردميل مناسب است.)

استفاده بيش از حد از هر وسيله ورزشي و افراط در آن علاوه بر سبب بروز مشكلات جسمي موجب دلزگي و بي ميلي در ادامه تمرينات مي شود.پس با برنامه ريزي صحيح ورزش كنيد و در انجام آن افراط نكنيد.همچنين قدم هايي كه بر روي تردميل بر مي داريد بايد با حركت تسمه آن هماهنگي داشته باشد تا زانوي شما دچار آسيب نشود.

براي استفاده از تردميل سعي كنيد تا از فشار پايين شروع كنيد اينگونه بدن شما كم كم به شرايط مختلف ورزشي عادت ميكند.مثلاٌ اگر تازه كار هستيد با سرعت بالا يا شيب شديد دستگاه ورزش نكنيد.عدم توجه به اين نكته موجب آسيب سيستم قلبي عروقي مي شود و حفظ تعادل را براي شما سخت مي كند.

فوايد تردميل

دليل اصلي كه مردم به استفاده از تردميل رو مي آورند راحتي در استفاده از آن مي باشد، با استفاده از تردميل شما مي توانيد در هر ساعتي از روز و هر شرايط آب و هوايي حتي در روزهاي برفي و باراني بدون توجه به وضعيت موجود ورزش كنيد.همچنين براي افرادي كه دچار كمبود وقت هستند و فرصت ورزش در باشگاه يا بيرون از منزل را ندارند استفاده از تردميل گزينه مناسبي مي باشد.

برخي ترجيح مي دهند كه در محيط آرام و خلوت خانه و به دور از هياهو بيرون تمرين كنند يا در حين ورزش كردن برنامه مورد علاقه خود را از تلويزيون تماشا كنند يا به موسيقي دلخواه خود گوش دهند به اين ترتيب در وقت نيز صرفه جويي مي كنيد!

ورزش با تردميل نياز به آمادگي زيادي پيش از آن ندارد تنها با چند دقيقه راه رفتن آهسته بر روي تردميل بدن شما گرم و آماده پياده روي تند يا دويدن مي شود.

امروزه به دليل پيشرفت زياد تكنولوژي و تغيير و تحول اساسي در ساختار تردميل ها استفاده از آن بسيار رايج شده است و وسيله اي ايمن و جذاب براي ورزش مي باشد. برنامه هاي متنوع دويدن و پياده روي با سرعت و شيب هاي مختلف اين امكان را براي كاربر فراهم مي كند تا به انجام تمرين هاي ورزشي متنوع بپردازد.

تردميل هاي مدرن با داشتن صفحه نمايشگر و كنترل ضربان قلب، ورزش شما را به يك تمرين علمي و مفيد براي بدنتان تبديل مي كند.برخي از تردميل ها با در نظر گرفتن ضربان قلب شما مي توانند سرعت تمرين شما را كم و زياد كنند تا به سيستم قلب و عروق شما آسيب وارد نشود.همچنين تردميل ها قابليت ضربه گيري دارند كه از آسيب رسيدن به پا و زانوها جلوگيري ميكنند.پس دويدن بر روي تردميل در مقايسه با فضاي بيرون فشار كمتري بر بدن دارد.

مضرات تردميل

با وجود اينكه استفاده از تردميل تا حدودي فشار ناشي از دويدن را بر زانوها كم مي كند اما در كل چون دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، استنفاده نادرست و طولاني مدت از تردميل مي تواند سبب آسيب ديدن زانو ها گردد. زانو بيشترين نقطه اي از بدن است كه وزن آن را تحمل مي كند و فشار طولاني مدت سبب بروز ساييدگي در مفاصل آن مي شود و درد و مشكلاتي در ناحيه حركتي ايجاد مي كند.

از مشكلات ديگري كه در استفاده نادرست در كار با تردميل ممكن است ايجاد شود، آسيب ديدن اندام هاي تحتاني بدن خصوصاٌ در قسمت ران ها و ساق پا مي باشد.اين نواحي از بدن به دليل اينكه در استفاده از تردميل بسيار درگير مي باشند سريعاٌ تحت تاثير قرار مي گيرند همچنين در تردميل به علت اينكه خستگي بدن كمتر از راه رفتن بر روي زمين است ممكن است فرد با شدت بيشتري ورزش كند و در نتيجه موجب آسيب قرار گيرد.پس هنگام استفاده به اين نكته نيز توجه كنيد وبه اعداد نمايش داده شده در مانيتور دستگاه كه مربوط به مسافت طي شده وضربان قلب و... مي باشد توجه كنيد.

اگر از تردميل هاي شيب دار استفاه كنيد اما نحوه استفاده صحيح از آن را ندانيد مي تواند موجب آسيب ديدگي مفاصل زانو ،لگن و مچ پا شود. هيچگاه به مدت طولاني بر روي شيب تند دستگاه ندويد و حتما براي جلوگيري از آسيب ديدگي از نوع تلفيقي راه رفتن و دويدن استفاده كنيد.برخي از افراد براي رسيدن به نتيجه دلخواه خود ، در شدت تمرين و شيب دستگاه زياده روي مي كنند غافل از اينكه اين امر موجب آسيب ديدن اندام ها مي شود.

اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه در حين دويدن با تردميل عادت به گرفتن دستگيره هاي آن داريد سعي كنيد اين عادتان را كنار بگذاريد زيرا گرفتن دستگيره ها باعث مي شود تا از شدت ورزش شما كاسته شود و در نتيجه سوزاندن كالري و چربي سوزي دربدن كاهش يابد،و چون شما كمتر خسته مي شود از شدت هوازي بودن ورزش نيز كم ميكند.شكل هنجار و طبيعي بدن را در حين ورزش كردن از بين مي برد و احتمال كشيده شدن عضلات در اين وضعيت بيشتر مي شود گرفتن دستگيره ها در حين دويدن همچنين مي تواند توانايي شناخت موقعيت بدني در فرد را كاهش دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۷:۴۷ ] [ هايپر جيم ]

براي انتخاب بهترين تردميل چه خانگي و چه باشگاهي و چه انواع ديگري از تردميل كه كمتر رواج دارند مثل تردميل هاي تاشو بايد مزايا و معايب آن را بدانيد تا در انتخاب خود دچار مشكل نشويد.

مزايا و معايب انواع تردميل

تردميل هاي خانگي

استفاده از تردميل خانگي براي افرادي كه مايل به تمرين در خانه بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزينه اضافي هستند گزينه مناسبي ست.با در نظر گرفتن بودجه اي بين 1 تا 10ميليون تومان مي توان اقدام به خريد تردميل خانگي با قابليت هاي مختلف كرد در اين جا مزايا و معايب اين نوع تردميل را به صورت مختصر بررسي ميكنيم.

مزاياي تردميل هاي خانگي

وزن سبك : طرح كوچكتر و فريم سبك تردميل هاي خانگي آنها را براي قرارگيري در مكانهاي كوچكتر مناسب كرده، اغلب اين تردميل ها تاشو هستند و براي حركت دادن راحت تر چرخهايي نيز دارند.

قيمت مناسب : قيمت تردميل هاي خانگي اغلب مناسب هستند و با در نظر گرفتن بودجه كمتري قادر به خريد آن خواهيد بود.

كم مصرف بودن : تردميل هاي خانگي نسبت به نوع باشگاهي آن از لحاظ مصرف برق به صرفه تر هستند و هزينه كمي دارند.

معايب تردميل هاي خانگي

ويژگي هاي خاص كمتر: اغلب تردميل هاي خانگي داراي سيستم ام.پي.تري و صفحه نمايش ال.سي.دي هستند.اما تردميل هاي تجاري علاوه بر اين امكانات قابليت اتصال به اينترنت دارند و برخي ديگر از تكنولوژي هاي پيشرفته را نيز دارا هستند كه نوع خانگي آن فاقد اين قابليت هاست.

ضمانت نامه : تعداد كمي از برندها هستند كه گارانتي طولاني مدت براي تردميل هاي نوع خانگي ارائه مي دهند و اغلب تردميل هاي تجاري داراي ضمانت هاي طولاني تري هستند.

تردميل هاي باشگاهي

تردميل هاي نوع تجاري آنهايي هستند كه در باشگاههاي ورزشي وجود دارند و بسيار مورد علاقه ورزشكاران مي باشند. آنها همچنين قابليت استفاده در تمام طول روز را دارند.اين دستگاهها بسيار با دوام و با كيفيت اند و با بودجه اي بين 2 تا 12 ميليون مي توان اقدام به خريد آنها كرد.

مزاياي تردميل هاي باشگاهي

سرگرمي : اغلب تردميل هاي باشگاهي برنامه هاي تمرين متفاوت و خلاقانه اي دارند،صفحه نمايش رنگي و لمسي و امكان اتصال به اينترنت و ويژگي هاي سرگرم كننده از امكانات ديگر تردميل هاي باشگاهي ست.

اندازه بزرگتر و ظرفيت وزن بالاتر: اين نوع از تردميل ها با داشتن عرشه پهن تر نسبت به نوع خانگي آن و ظرفيت وزن تا 180 كيلوگرم براي تمرين هر فردي به راحتي مناسب است.

دوام شاسي : تردميل هاي تجاري نسبت به نوع خانگي محكم تر هستند و دوام بيشتري دارند.

محيط بزرگتر تمرين : سايز بزرگ تسمه در اين نوع، فضايي براي انجام يك تمرين امن تر و با امكان ضربه گيري بيشتر را فراهم ميكند.

معايب تردميل هاي باشگاهي

اندازه : تردميل هاي باشگاهي داراي اندازه هاي بزرگتر هستند و از آنجايي كه تاشو نيستند جابجايي و انبار كردن آنها مشكل است.

قيمت : قيمت تردميل هاي تجاري اغلب بالاتر از تردميل هاي خانگي ست بنابراين حتما بايد هنگام خريد به اين نكته توجه داشت كه اين قيمت بالا با ويژگي هاي اضافي دستگاه هماهنگي داشته باشد.

تردميل هاي تاشو(فشرده)

اين نوع از تردميل آنهايي هستند كه به سادگي تا مي شوند و جاي كمي مي گيرند.تردميل تاشو براي كساني مناسب است كه در منزل فضاي كافي براي ورزش كردن را ندارند در نتيجه بعد از تمرين مي توانند آن را جمع كنند.

مزاياي تردميل هاي تاشو(فشرده)

حمل و نقل ساده : اين تردميل ها بسيار باريك هستند و فضاي كمي را اشغال مي كنند و به راحتي مي توان آنها را زير تخت جاي داد و از آنجايي كه اغلب آنها داراي چرخ هستند جا به جا كردنشان هم كار دشواري نيست.

قيمت مناسب : تردميل تاشواز ارزانترين دستگاههاي بدنسازي موجود در بازار هستند.

معايب تردميل هاي تاشو(فشرده)

موتور سبك : چون اين تردميل ها تاشو هستند در نتيجه براي ايجاد اين فشردگي نسبت به انواع ديگر تردميل ها موتورهاي سبكتري دارند.

پايداري كمتر : اغلب تردميلهاي فشرده چون ثابت نيستند و وزن سبكي دارند هنگام استفاده دچار لرزش مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۶:۰۸ ] [ هايپر جيم ]

اگر بر روي تردميل خود با سرعت در حال دويدن هستيد و عرق زيادي بر پوست بدنتان نشسته است، اين بدان معني نيست كه چربي يا كالري زيادي از دست داده ايد. معمولا اغلب تردميل ها بر روي صفحه مانيتور خود مقدار كالري سوزانده شده را نشان مي دهند.

از دست دادن كالري به سرعت، مدت زمان ورزش و شيب دستگاه كه يك مقاومت محسوب مي شود، بستگي دارد. هميشه غلبه بر يك مقاومت انرژي بيشتري از بدن مي گيرد. بنابراين گاهي شيب دستگاه را تغيير بدهيد تا نيروي بدنتان به چالش كشيده شود.

آيا عرق كردن روي تردميل نشانه كاهش وزن است؟

به هرحال آنچه شما در حين عرق كردن بر روي دستگاه تردميل از دست مي دهيد، فقط آب بدنتان است. به همين متخصصين ورزش توصيه مي كنند حتما در زمان ورزش آب كافي بنوشيد.

از دست رفتن آب بدن موجب پايين آمدن سطح الكتروليت بدن مي شود. در نتيجه اكسيژن كافي به بافت ها و عضلات نمي رسد. به همين خاطر بعد از ورزش احساس كوفتگي، گرفتگي عضلات و درد شديد مي كنيد.

البته عرق ريختن دماي بدن را پايين آورده و پوست را مرطوب نگه مي دارد، در نتيجه عكس العمل خوبي محسوب مي شود. اما بايد در حين كار با تردميل در زمان هايي كه سرعتتان كم تر مي شود حتما آب بنوشيد تا مقدار آب از دست رفته جبران بشود.

اگر هم جز افرادي هستيد كه تعرق كمي دارند اصلا نگران نباشيد. چون فقط آب از دست نمي دهيد و اين هيچ ربطي به كالري سوزاندن ندارد. به طور كلي به عرق كردن فكر نكنيد و تمركزتان را بر روي شدت و زمان تمرين بگذاريد.

هر چه بيشتر ورزش كنيد تعرق بدنتان متعادل تر مي شود.

هرگز براي لاغر شدن گن هاي سفت وچيزهايي نظير آن نپوشيد. چون اين پوشش اشتباه از جريان خون در بدن جلوگيري مي كند و به شما آسيب مي رساند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۵:۳۸ ] [ هايپر جيم ]

تردميل يكي از بهترين دستگاه ها براي ورزش هوازي و چربي سوزي است. تردميل هاي مختلفي با شكل ها و كارآيي هاي متنوع اي وجود دارد. اگر از اين دستگاه بيش از حد كار بكشيد يا از آن به شكل نامناسب استفاده كنيد، مثل هر وسيله ديگر ممكن است پس مدتي نياز به تعمير پيدا كند. اما بايد هشدارهاي اين دستگاه را قبل از اينكه كاملا خراب بشود را بشناسيم و به موقع اقدام به تعمير كنيم.

چگونگي نگهداري از تردميل

1. اگر روي دستگاه مشغول ورزش هستيد و بدون دست زدن به آن متوجه شديد سرعت تردميل تغيير كرد، ابتدا تنظيمات آن را چك كنيد. شايد كسي برنامه خاصي به دستگاه داده است. در غير اين صورت به سراغ تسمه برويد. روي تسمه نبايد هيچ برآمدگي يا پيچ و خمي مشاهده شود. اگر خميدگي روي تسمه ايجاد شده باشد مي بايست تسمه را عوض كنيد. اگر در حين كار ناگهان دستگاه از كار افتاد بايد حتما تعميركار تردميل شما را ببيند زيرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشكل شده است.

2. اگر در حين ورزش با تردميل احساس لغزش كرديد ممكن تنظيم دستگاه به هم خورده باشد. در اين صورت هم تعمير كار بايد بيايد و تسمه دستگاه شما را تنظيم كند. اگر تسمه تردميل بيش از حد سفت شده باشد امكان سرخوردگي افزايش پيدا مي كند. براي اطمينان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط كمي بالا بياوريد. بين تسمه و عرشه مي بايست شكاف 2تا 3 اينچي به چشم بخورد. در غير اين صورت تسمه زيادي سفت است و بايد دوباره تنظيم شود.

3. اگر در هنكام ورزش اشكالي در صفحه نمايش يا همان مانيتور دستگاه ديديد، بايد اول سيم ها را بررسي كنيد. گاهي قطعي از سيم دستگاه است و بايد سيم ها را عوض كرد. ضمن اينكه مي توانيد آهنرباي دستگاه را تست كنيد. آهنربا روي چرخ لنگر قرار دارد. آن را برداريد و دوباره سر جايش بگذاريد. ممكن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با اين كارها باز هم مانيتور درست نشد، آن را ريست كنيد. كافي است سيم آن را از پريز بكشيد و دوباره به برق بزنيد.

4. ممكن است دستگاه بدي سوختگي بدهد. در اين حالت هر چه سريع تر تردميل را خاموش كرده و از برق بكشيد. دلائل مختلفي ممكن است سبب ايجاد بو بشود. مثل اصطكاك كف و پشت دستگاه يا قطعي در موتور و سيم كشي و.... به هر حال در اولين فرصت تعميركار را خبر كنيد.

5. ممكن است حس كنيد تسمه داغ شده است. در اين صورت تردميل را بايد روغن كاري كنيد تا اصطكاك ميان كف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر اين اصطكاك خيلي بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتيك خاموش خواهد شد. در بدترين حالت مجبور به تعويض تسمه خواهيد شد.

6. وقتي موتور به كل كار نكند، شايد ناچار شويد آن را عوض كنيد. در اين صورت ممكن است تعمير دستگاه هزينه بيشتري داشته باشد. كار نكردن ياضعف موتور بدترين حالتي است كه مي تواند براي هر دستگاهي، حتي اتومبيل شخصي شما اتفاق بيفتد. تردميل هايي كه با آخرين درجه سرعت كار مي كنند، مدار چرخششان دچار خرابي مي شود. موتور يا مدار چرخش به يك تعميركار حرفه اي نياز دارد.

مهم ترين مسئله اين است كه هر چه زودتر متوجه آسيب ديدگي دستگاه خود بشويد و اقدام به رفع مشكل بكنيد تا دچار مشكلات جدي تري نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۴۴ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از اصلي ترين و پر طرفدار ترين لوازم ورزشي خانگي محسوب مي شود. كه به استفاده از آن مي توان در خانه به ورزش هاي هوازي پرداخت .اين دستگاه به دليل راحتي دراستفاده وعدم نياز به آموزشي خاص در بين مردم طرفداران بسياري دارد و ورزش با آن براي همه افراد مفيد و موثر است. فقط عده كمي از اشخاص به دليل داشتن مشكلات خاصي نبايد از تردميل استفاده كنند.

تردميل براي چه افرادي مضر است

 افراد سالمند، كساني كه مشكلات پوكي استخوان و مفاصل دارند، مببتلايان به زانو درد شديد ، كساني كه پاي پرانتزي دارند ، افرادي كه جراحيهاي كمر و گردن انجام داده اند و افرادي كه دچار پيچ خوردگي هاي مكرر پا مي شوند نبايد از اين دستگاه ورزشي استفاده كنند.البته خانم هاي باردار و افراد مبتلا به بيماري هاي قلبي و ريوي نيز حتما بايد پيش از استفاده تردميل با پزشكي متخصص مشورت كرده تا در صورت تائيد و انجام تستهاي مورد نياز و اعلام حداكثر سرعت مجاز دويدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده كنند .

دستگاه تردميل مي تواند حتي براي كساني كه دچار سكته مغزي شده اند جهت باز تواني مفيد واقع شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۲۰ ] [ هايپر جيم ]

اين دستگاه به دليل اينكه هنگام استفاده از آن با تمامي اندامهاي بدن كار ميكند يكي از بهترين ورزشهاي قلبي عروقي محسوب ميگردد و باعث تاثير بسزايي بر روي بسياري ازارگانهاي بدن مي شود كه در زير به شرح مختصري از آن ميپردازيم.

بيشترين قسمت تحت تاثير در هنگام استفاده از تردميل ماهيچه هاي پشت و جلوي ران مي باشند همچنين افزايش شيب تردميل فشار موجود بر همسترينگ و سريني را نيز زياد كرده كه باعث سفت شدن عضلات در اين قسمتها ميشود.

در هنگام استفاده ازتردميل، ماهيچه هاي باسن همزمان با همسترينگ فعاليت مي كنندو با هر قدم بر روي تردميل، ماهيچه هاي مفصل نشيمنگاه فعاليت و انبساط و انقباض ميكنند.

در اين فعاليتها ماهيچه هاي گاسترونيومس و سوليس( پشت ساق) پا نيز درگير هستند،همچنين راه رفتن و دويدن بر روي تردميل برماهيچه هاي تيب آليس (جلوي ساق) پا نيز تاثير بسزايي دارد و سبب عضلاني شدن ماهيچه ها در اين نواحي مي گردد.

ماهيچه هاي قسمت كور كه مابين قفسه سينه و لگن قرار دارند و كمك ميكنند تا در حالت قائم قرار گيريد در هنگام استفاده از تردميل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرايي عمل ميكنند كه باعث انتقال نيرو بين قسمت پايين و بالاي بدن ميگردد.همچنين عضلات دو سر بازوها و قفسه سينه كه در هنگام دويدن و راه رفتن بر روي تردميل بالا و پايين ميرود و باعث فعاليت اين قسمتهاي بدن ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۵۱ ] [ هايپر جيم ]

هدف بسياري از افراد از انجام فعاليتهاي ورزشي بهبود سلامت جسماني ست اما عده اي ديگر علاوه بر اين هدف در جستجوي رسيدن به ظاهري ايده آل و موجه هستند و در اين بين اشخاصي نيز وجود دارند كه از بالا بودن بيش از حد وزن خود رنج ميبرند و علاوه بر آن تمايل زيادي به ورزش كردن ندارند.اما براي رسيدن به اين هدف بايد شيوه زندگي خود را تا حد زيادي تغيير داد و بهبود بخشيد .

از آنجايي كه تردميل جزء بهترين و موثرترين دستگاههاي ورزشي شناخته شده مي باشد بنابراين در اين مطلب روشهايي را ذكر ميكنيم كه باعث سوزاندن كالري و چربي اضافه بدن و رسيدن به وزن ايده آل با استفاده از اين دستگاه ميباشد.

لاغري با تردميل (مخصوص افراد چاق)

البته در اين مطلب براي رسيدن به هدف فوق كه به ظاهر مشكل ميباشد از روشهاي ساده تري استفاده ميشود .قابل ذكر است كه تردميل دستگاهي ست كه بدليل قابليت تغيير سرعت و شيب دستگاه يكي از موثرترين وسيله ها براي كاهش وزن مي باشد.

با افزايش سرعت تردميل در فواصل زماني مشخص به سوزاندن چربي اضافه بدن خود كمك كنيد به اين ترتيب كه در ابتدا به مدت 5 دقيقه بر روي سطح تردميل با سرعت كم راه برويد تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقيقه به آرامي بدويد و در انتها براي سرد كردن بدن خود و برگشتن به حالت اوليه مجددا 5 دقيقه راه برويد.

افزايش شيب تردميل همانند بالا رفتن از تپه و كوه باعث از دست دادن كالري زياد و همچنين سوزاندن چربي اضافي بدن ميشود.به اين ترتيب كه مدت 3 دقيقه بر روي سطح صاف تردميل (شيب 0 درصد)راه برويد.سپس هر 3 دقيقه يك بار شيب دستگاه را 1 درصد اضافه كرده تا به شيب 4 درصد برسيد سپس به روشي كه در قبل ذكر شد به عقب برگرديد تا دوباره شيب دستگاه به 1 درصد رسيده و در انتها براي سرد كردن و برگشتن به حالت اوليه بدن 3 دقيقه بر روي سطح صاف با شيب صفر راه برويد.

اطلاع از ضربان قلب خود امري ضروري و واجب در حين استفاده از دستگاه تردميل مي باشد. توجه به اين مقوله در مدت زمان انجام فعاليت ورزشي مقدار شدت و فشار تمرين ناشي از حركات مختلف را به شما نشان ميدهد. آنچه بايد به آن توجه شود اين است كه بدانيد در كدام سطح به روش بهتر و موثرتري چربي سوزي صورت ميگيرد.

همچنين ميتوانيد در طول تمرين هندريلس را رها كنيد زيرا اين روش بدن شما را وادار ميكند كه فعاليت بيشتري داشته باشد و در نتيجه به كاهش بيشتر و سريعتر وزن كمك ميكند.البته در ابتدا مطمئن شويد كه در سرعت بالا در صورت نياز ميتوانيد به موقع هندرليس را در اختيار بگيريد.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرينات هفته گذشته را تكرار كنيد بدن خود را با تمرينات تكراري هفته هاي قبل تطبيق داده ايد و در نتيجه از انجام تمرينات به نتيجه ي دلخواهتان نخواهيد رسيد پس براي دستيابي به هدف مطلوب از انجام تمرينات تكراري در هفته هاي متوالي پرهيز كنيد حتي ميتوانيد در بين تمرينات از تجهيزات ورزشي ديگر نظير دوچرخه ورزشي ثابت نيز استفاده كنيد.با انجام اين موارد از سازگاري بدن خود با تمريني خاص جلوگيري مينماييد.

همچنين براي رسيدن به نتيجه نهايي و هدف مطلوب خود هيچگاه به مدت طولاني و با سرعت بالا و شيب زياد تمرين نكنيد زيرا نه تنها باعث كاهش وزن نميشود بلكه سبب بروز مشكلات جدي براي ماهيچه ها و ساير اندامهاي بدن ميگردد.

با استفاده از موارد ذكر شده در متن فوق ميتوانيد از دست دادن چربي اضافه بدن خود را در حين تمرين با تردميل به بالاترين ميزان برسانيد و در مدت زمان كوتاه تر به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۳۵ ] [ هايپر جيم ]

همه تردميل هاي خانگي براي وزن مشخصي ساخته شده اند و افراد بالاي آن وزن نبايد بر روي دستگاه بروند. در اين صورت، موتور دستگاه به شدت آسيب مي بيند. شايد در همان لحظه سالم به نظر برسد ولي احتمالا موتور نيم سوز شده و مدتي بعد با مشكل مواجه خواهيد شد. وقتي شما تردميل دست دوم مي خريد اطلاع نداريد صاحب قبلي چگونه از دستگاه استفاده كرده است.

چرا نبايد تردميل دست دوم بخريم

ممكن است مهماني با وزن زياد به منزل آنها رفته باشد و ميزبان بدون توجه به توان وسيله اش به او اجازه استفاده از آن را داده باشد. بنابراين حتي اگر صاحب قبلي و شما از نظر وزني به هم نزديك باشيد باز هم آن دستگاه قابل اعتماد نيست.

همچنين در مورد زمان استفاده از تردميل خانگي، كاربر بايد دقت كند، در هر بار استفاده بيش از 40 دقيقه بر روي تردميل خود ندود. شما نمي دانيد صاحب قبلي به چه ترتيبي از آن استفاده كرده است.

از همه اين ها گذشته تردميل يك وسيله اصطحكاكي است. اگر مصرف كننده به طور مرتب تسمه را به خوبي روغن كاري نكرده باشد، پس از 2 سال مي بايست بعضي از قطعات آن به ويژه تسمه تعويض بشود. اين كار براي شما بين 200 تا 400 هزار تومان هزينه دارد.

با خريد يك تردميل دسته دوم شما از خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه محروم مي شويد و ممكن است به دردسر بيفتيد. به همين خاطر ما خريد دستگاه دسته دوم را به شما توصيه نمي كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۱۵ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه مي دانيد انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقيقه به سلامتي كمك مي كند. افرادي كه قصد دارند وزن خود را كاهش بدهند بايد اين زمان را به بيش از 45 دقيقه برسانند. ضمن اينكه مي بايست رژيم غذايي مناسبي هم داشته باشند.
به هر حال كسي كه روي تردميل مي دود، نبايد در حين انجام تمرين بسيار سير و سنگين يا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردميل غذا بخوريم؟

بنابراين 2 ساعت قبل از شروع تمرين بهتر است غذاي سرشار از كربوهيدرات بخوريد تا در طول دويدن بر روي تردميل احساس ضعف نكنيد. كربوهيدرات از اتم هاي كربن، هيدروژنو اكسيژن تشكيل شده است. نان، سيب زميني و برنج منابع مهم كربوهيدرات هستند. همچنين كربوهيدرات به انتقال سريع پيام هاي بدن كمك مي كند و باعث چابكي مي شود.

خوردن غذاي مناسب قبل از ورزش به افزايش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز كمك مي كند.

همانطور كه مي دانيد تردميل يك وسيله براي ورزش هاي هوازي است. در ورزش هوازي، وزرشكار مي بايست در زمان طولاني با شدت متوسط فعاليت بكند. بدين ترتيب بدن پس از 15 دقيقه وارد مرحله چربي سوزي خواهد شد.

خوردن فيبر قبل از دويدن بر روي تردميل بسيار موثر است. فيبرها در هنگام فعاليت به تدريج هضم مي شوند و انرژي لازم را براي ورزشكار فراهم مي كنند.

خوردن ميوه هاي تازه مانند پرتقال، هندوانه، سيب و... هم 2 ساعت قبل از كار با تردميل توصيه مي شود.
بعد از ورزش نيز خوردن مواد حاوي كلاژن بهترين نوع تغذيه است. حتما با شنيدن كلاژن به

ياد پوستتان افتاديد. چون كلاژن مهم ترين ماده سازنده پوست است. علاوه بر اين تركيب اصلي سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نيز مي باشد. ميوه و سبزيجاتي كه رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خيار و كرفس همچنين موادي كه حاوي ويتامين C هستند، منبع كلاژن مي باشند. كلاژن حتي چين و چروك پوست را هم از بين مي برد.

متخصصين تغذيه معتقدند افرادي كه در انجام ورزش بخصوص دويدن بر روي تردميل به لاغري فكر مي كنند بهتر است پس از اتمام تمرين تا 1 ساعت از خوردن مواد غذايي كه حاوي قند، نشاسته و چربي است بپرهيزند. چون پس از فعاليت شديد بدن به سرعت اين مواد را جذب خواهد كرد و بيشتر سبب چاقي خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذايي پروتئيني استفاده كنيد.

پروتئين، ماده حياتي براي بازسازي و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئين نبايد همراه با چربي باشد. بنابراين گوشت قرمز بدون چربي، مواد لبني كم چرب و سويا بهترين منابع غذايي ورزشكار هستند.

از طرفي دويدن بر روي تردميل دماي بدن را بالا مي برد. بنابراين ممكن است فرد عرق زيادي بكند؛ به همين دليل كساني كه بر روي تردميل مي دوند حتما بايد يك بطري آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقيقه آب بنوشند. اين كار الكتروت بدن را متعادل نگه مي دارد و به اصطلاح بدن هيدراته مي شود.

تنفس درست هم در هنگام دويدن بر روي دستگاه تردميل بسيار اهميت دارد. اگر خوب نفس نكشيد اكسيژن لازم به بافت ها نمي رسد. در نتيجه عمل سوخت و ساز به خوبي صورت نمي گيرد و از طرفي ممكن است، در بخشي از بدن اسيد لاكتيك ترشح شود. ترشح اسيد لاكتيك باعث ايجاد درد، كوفتگي و اسپاسم عضله خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۸:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

روغن كاري تردميل

روغن كاري تردميل امري بسيار ساده مي باشد كه به منظور جلوگيري از فرسودگي تسمه تردميل صورت مي پذيرد و در دو نوع روغن سيليكون ايراني و تايواني قابل ارائه است در اين بخش به آموزش روغن كاري تردميل مي پردازيم :

روغن سيليكون كه براي تردميل امري الزامي است بين نوار نقاله و تخته تردميل موجب كاهش اصطكاك و روان كار كردن عمليات راه روي تردميل ميگردد كه مي بايست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گيرد اين امر به دليل افزايش طول عمر تردميل الزامي مي باشد در مدت استفاده ي اوليه از دستگاه نيازي به روغن كاري نيست ولي پس از استفاده ي طولاني ، دستگاه نيازمند روغن كاري مي باشد جهت روغن كاري ابتدا سطح زير نوار نقاله را با دستمال نم دار تميز كنيد و سپس روغن كاري كنيد اين امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردميل به مقدار 1/6 صورت مي پذيرد . جهت اين كار فاصله 20 سانتي متر از غلطك جلو لبه نوار تردميل را با دست بلند كنيد و با دست ديگر روغندان را به زير نوار بفرستيد سپس روغندان را تا حدي جلو ببريد كه سر خروجي روغندان در نزديكي وسط تردميل قرار گيرد سپس مقداري از روغن را به صورت خط مارپيچ روي تخته تردميل بريزيد و در حال ريختن روغن دست خود را به سمت بيرون بكشيد به ترتيب 20 سانتي متر عقب تر و باز هم 20 سانتي متر عقب تر همين كار را انجام دهيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۸:۳۷ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی