تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 33
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6784
پيوندهای روزانه
چت باکس

تردميل، وسيله ورزشي پر طرفداري است. اما ضمن استفاده از اين وسيله يا هر دستگاه ورزشي ديگري بايد نكاتي را رعايت كنيد كه هرگز از كار با آن دستگاه پشيمان نشويد. انجام اين تمهيدات وقت زيادي از شما نمي گيرد، اما خيلي به نفع تان است.

 نكات ايمني در هنگام ورزش با تردميل

ابتدا با چگونگي عملكرد و كنترل دستگاه آشنا بشويد.

از فروشنده يا مربي اطلاعات كافي كسب كنيد. محل دكمه خاموش و روشن ، تنظيم شيب، و در صورت وجود توقف اضطراري رابدانيد.

محل ايمني دستگاه را پيدا كنيد و آن را مورد استفاده قرار بدهيد.معمولا اين دكمه در وسط صفحه قرار دارد.

با سرعت مناسب بدويد. قبل از ايستادن روي دستگاه برنامه كنترل دستي را در حالت فعال بگذاريد. ابتدا با سرعت 3 تا 5 كيلومتر ورزش خود را شروع كنيد.

در شروع كار دسته ها را بگيريد. وقتي به حركت تسمه زير پايتان عادت كرديد دسته ها را ول كنيد و دست ها را با حركات پا هماهنگ سازيد. درست مثل راه رفتن معمولي.

سرعت را ناگهان بالا نبريد تا تعادلتان به هم نخورد. در هنگام افزايش سرعت، يك در جه يك درجه بالا برويد و با هر درجه چند گام برداريد تا ريتم راه رفتنتان با دستگاه هماهنگ شود.

حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم كنيد و با برنامه پيش برويد.

وقتي با كار بر روي دستگاه عادت كرديد، تمرينات اينتروال را آغاز كنيد. يعني چند دقيقه سرعت خود را بالا ببريد و بعد استراحت پويا داشته باشيد. با سرعت كم راه برويد. در هنگام ورزش يك بطري آب و حوله دم دست خود بگذاريد و هر چند دقيقه يك بار آب بنوشيد وعرقتان را خشك كنيد تا دچار گرمازدگي و كم آبي بدن نشويد.

در حين ورزش دم و بازدم عميق داشته باشيد. بافت ها به اكسيژن تازه نياز دارند. در غير اين صورت پس از ورزش دچار گرفتگي، كوفتگي و اسپاسم خواهيد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۸:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

آيا مي دانيد به چه نوع ورزشي ايروبيك گفته مي شود؟ وقتي فعاليت يا تمريني بتواند تپش قلب انسان را افزايش بدهد، به آن فعاليت ورزش ايروبيك مي گويند. ورزش ايروبيك عملكرد قلبي- عروقي و تنفسي بدن را بهبود مي بخشد. اين كه هر فرد در چه زماني از تمرين به اين مرحله برسد، بستگي به آمادگي جسماني او دارد. هر چه ورزشكار حرفه اي تر باشد، ضربان قلبش ديرتر بالا مي رود. در نتيجه براي تسريع اين فرآيند مي بايست شدت تمرين را افزايش بدهد.

در تمرينات ايروبيك معمولا عضلات بزرگ بدن درگير مي شوند. بعضي از متخصصين ورزش معتقدند، ورزش ايروبيك مي بايست به حالت ريتميك باشد يا حداقل 12 دقيقه از آن به صورت ريتميك و موزون پيش برود. ورزش ايروبيك جز فعاليت هاي هوازي محسوب مي شود. با اين تعريف پياده روي، دو، دوچرخه سواري، اسكي، اسكيت و حتي تنيس مي تواند نمونه هايي از ورزش ايروبيك باشند. البته ريتميك بودن بعضي از آن ها قابل بحث است. اما دويدن و راه رفتن به صورت ريتميك بر روي دستگاه تردميل كار سختي نيست.

ايروبيك با تردميل

كافي است در هنگام اين ورزش به يك موزيك تند گوش بدهيد و سعي كنيد گام هايتان با ريتم موزيك هماهنگ شود. در اين صورت بدون شك شما در حال ورزش ايروبيك هستيد.
چند نكته مهم را در هنگام دويدن بر روي تردميل هرگز از ياد نبريد. اگر اضافه وزن يا سابقه مصدوميت داريد، بايد محتاط باشيد. نواحي آسيب ديده بدن نبايد تحت فشار قرار بگيرند.

افراد آسيب ديده قبل از هر ورزشي مي بايست با پزشك متخصص فيزيولوژي يا مربيان حرفه اي مشورت كنند. افراد چاق هم بهتر است در ابتدا تمريناتي با شدت كم داشته باشند و به تدريج با كم شدن وزنشان بر شدت تمرين ها بيفزايند.

زمان ورزش ايروبيك بين 10 تا 60 دقيقه متغير است كه باز هم به آمادگي جسماني ورزشكار و هدف او بستگي دارد. اگر در ورزش به دنبال چربي سوزي و لاغري هستيد بايد تمرين را بيش از 30 دقيقه ادامه بدهيد. البته نبايد تمام مدت با آخرين توان روي تردميل بدويد. تمرينات با وقفه بهترين نوع ورزش كردن هستند. اين روش متابوليسم بدن را افزايش مي دهد.

سعي كنيد حداقل 6 جلسه در هفته ورزش ايروبيك انجام بدهيد. آنچه در انجام اين تمرينات حائز اهميت است، استمرار، تكرار، افزايش مدت تمرين و افزايش دشواري آن است.

قبل از شروع هر جلسه تمرين با نرمش يا راه رفتن به آهستگي بر روي تردميل بدن خود را گرم كنيد. مرحله گرم كردن 5 تا 10 دقيقه زمان مي برد.

بعضي از خانم ها تصور مي كنند اگر با دستگاه هاي بدن سازي و وزنه كار كنند، بدنشان عضلاني مي شود. در حاليكه اين طور نيست. به دليل اختلاف هورمون بين بدن خانم ها و آقايان، بدن خانم ها مانند مردها عضلاني نمي شود.هورمون تستوسترون نقش تعيين كننده اي دارد. اين هورمون در بدن زنان كم است. خانم ها با ورزش ايروبيك مي توانند بدن خود را سفت كنند.

نكته جالب اينكه تحقيقات نشان داده ورزش ايروبيك موجب افزايش نوعي پروتئين در بدن مي شود كه اشتها را كم مي كند. افرادي كه 3 ماه مدام به انجام اين گونه ورزش ها بپردازند حجم قابل توجهي از چربي هاي بدن خود را از دست مي دهند؛ به شرط اينكه رژيم غذايي مناسبي داشته باشند. محققان دريافتند كاهش ميل به مواد غذايي و كاهش توده بدني با نوعي پروتئين در بدن به نام نوروتروپين در ارتباط است. اين پروتئين سوخت و ساز را افزايش مي دهد و باعث كاهش وزن مي شود. اگر فردي 3 ماه مداوم با تردميل يا هر نوع وسيله اي كه زمينه ورزش ايروبيك را فراهم مي آورد، كار كند، اين پروتئين در خون او افزايش پيدا مي كند. در نتيجه شاخص توده بدني فرد كاهش خواهد يافت.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۸:۳۶ ] [ هايپر جيم ]

با توجه به تغيير شرايط آب و هوايي از جمله سرد و گرم شدن آن و همچنين آلودگي در بيشتر شهرها، بسياري از افراد ترجيح مي دهند به جاي ورزش و پياده روي در بيرون از منزل از تردميل يا ساير وسايل ورزشي خانگي استفاده كنند. به اين ترتيب تمام افراد خانواده مي توانند كنارهم باشند و شايد حتي با ورزش كردن فردي در منزل ساير اعضاء نيز به ورزش كردن ترغيب شوند.

دويدن بر روي تردميل با دويدن بر روي زمين متفاوت است، چون در هنگام دويدن معمولي تنظيم سرعت در هر زمان دست خود فرد است اما در تردميل اجازه تغيير سرعت در هر لحظه وجود ندارد.همچنين با استفاده از تردميل شما مي توانيد اطلاعاتي در خصوص شرايط بدني خود در حين دويدن و نوع و شدت تمرين را مشاهده كنيد،اين اطلاعات شامل تعداد ضربان قلب، تنفس، سرعت فرد در هنگام دويدن و مسافت طي شده است كه شخص مي تواند جهت بررسي و مقايسه شريط بدني خود در هر دوره از آن استفاده كند.

عده اي عقيده دارند كه استفاده از تردميل سبب آسيب ديدگي و زانو درد مي شود، اما بايد توجه داشت كه اين نكته اصلاٌ درست نيست در واقع بايد گفت نه تنها تردميل بلكه دويدن و راه رفتن بر روي زمين با سرعت زياد هم، چون جزء ورزش هاي با فشار بالا هستند براي افرادي كه دچار آرتروز، سايدگي مفاصل و غضروفها، مشكلات در نواحي ستون فقرات، زانو هاي پرانتزي و همچنين كساني كه تحت عمل هاي ديسك كمر و تعويض مفاصل قرار گرفته اند و افرادي كه به طور مكرر دچار پيچ خوردگي پا مي شوند مضر است. به جز اين اشخاص تمام افراد مي توانند با رعايت نكات ايمني و استفاده از كفش مناسب از تردميل استفاده كرده و از مزاياي ورزش كردن با آن بهره مند شوند.

12 نكته مهم براي دويدن روي تردميل

چند نكته مهم براي دويدن بر روي تردميل

*هميشه هنگام پياده روي يا دويدن بر روي تردميل از كفش مناسب استفاده كنيد، هيچگاه با پاي برهنه بر روي تردميل ورزش نكنيد زيرا سبب آسيب ديدگي و سوختگي پاهاي شما مي شود.

*هنگام شروع و پايان حركت بر روي تردميل با سرعت آهسته راه برويد تا بدن شما آمادگي لازم را پيدا كند.

*هر زمانيكه در حين تمرين احساس ضعف يا سرگيجه كرديد سريعاٌ تمرين را متوقف كنيد تا از آسيب رسيدن به بدن شما جلوگيري شود .

*هميشه گيره ايمني دستگاه را به خود وصل كنيد.

*براي گرم كردن بدن در ابتداي تمرين و سرد كردن آن در انتها حتما راه رفتن با سرعت كم را انتخاب كنيد.

*نگاه داشتن دستگيره تردميل در حين دويدن سبب عدم تعادل و آسيب شما مي شود، پس هرگز هنگام دويدن دستگيره را نگه نداريد.اگر دويدن بدون نگه داشتن دستگيره براي شما مشكل است بايد سرعت حركت خود را كم كنيد.

*هيچوقت به طور ناگهاني از دستگاه پايين نياييد،صبر كنيد تا دستگاه كاملاٌ توقف كند.

*در حين تمرين ، پس از مدتي برنامه شيب و سرعت دستگاه را تغيير دهيد تا بدن شما به يكنواختي يك تمرين عادت نكند در غيراين صورت نتيجه دلخواه خود را نمي گيريد.

*هميشه بر روي سينه پا فرود كنيد نه پاشنه.

*همواره سعي كنيد بر روي دستگاه با قدم هاي يكنواخت حركت كنيد كوتاه و بلند كردن قدم ها حفظ تعادل و تمركز شما را دچار مشكل مي كند.

*در تردميل حركت به سمت عقب است، اما جهت حركت پاهاي شما رو به جلو ميباشد، بنابراين هميشه بايد براي حفظ تعادل، ناحيه فرود پاهايتان بر روي دستگاه در مركز ثقل بدنتان باشد وپاهايتان را خيلي جلوتر يا عقب تر از بدن قرار ندهيد.

*هرگز به مدت طولاني بر روي شيب بالاتر از 6 دستگاه ندويد، هميشه بعد از نهايتاٌ 5 دقيقه شيب دستگاه را كمتر كنيد. زيرا دويدن بر روي شيب تند به مدت طولاني به كمر و زانوها آسيب ميرساند.اما اگر با سرعت پايين بر روي شيب زياد ورزش كنيد براي شما مشكلي ايجاد نمي شود.

خطرات تردميل

-براي افراد مبتدي وكساني كه به ورزش كردن بر روي تردميل عادت ندارند.همچنين افرادي كه دائماٌ دچار سرگيجه مي شوند و تعادل بدن خود را ندارند استفاده از تردميل مشكل مي باشد. زيرا تسمه تردميل دائماٌ در حال حركت است و بر خلاف پياده روي حفظ تعادل بر روي اين دستگاه براي افراد مذكور دشوار تر است و هنگام ورزش روي تردميل ممكن است از روي آن بيفتند و دچار آسيب ديدگي شوند پس اين افراد بايد هنگام استفاده بسيار مراقب باشند و با احتياط ورزش كنند.

-كساني كه با استفاده از تردميل پياده روي و ورزش مي‌كنند،چون در بيرون از خانه و فضاي آزاد نيستند كمتر مراقب گرما و ميزان تعريق و رطوبت بدن خود هستند، در نتيجه بي توجهي به اين موارد مي تواند موجب بروز شوك و افت فشار خون در بدن فرد شود. پس هنگام استفاده از تردميل جهت جلوگيري از اين موارد بايد مراقب وضعيت دما و شرايط فيزيكي بدن خود باشيد.

-در هنگام استفاده از تردميل بايد علاوه بر پوشيدن لباس نخي مناسب كه تهويه پوستي از طريق آن قابل انجام باشد. به دماي اتاق و ميزان اكسيژن موجود در آن هم توجه كنيد چون كمبود اكسيژن در فضا و تمرين شديد در آن صدمات جبران ناپذيري به بدن وارد مي كند.

-زياده روي در انجام هر ورزشي سبب آسيب به بدن و دلزدگي فرد مي شود پس در انجام هيچ كاري زياده روي نكنيد،بهتر است براي ورزش كردن با تردميل هم يك برنامه مناسب داشته باشيد.

-اگر در هنگام دويدن يا راه رفتن بر روي تردميل شيب يا سرعت دستگاه مناسب شرايط بدني شما نباشد، سبب بروز اختلالات قلبي و خون رساني مي شود. هرگز بدون تمرين يا گرم كردن بدن، دستگاه را در وضيت دشوار قرار ندهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۸:۱۱ ] [ هايپر جيم ]

استفاده از تردميل براي همه افراد به جز كساني كه مشكلاتي در مفاصل و استخوانهاي پاي خود دارند مجاز است.دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، به همين خاطر براي برخي از افراد كه داراي مفاصل متورم يا خشك و آسيب ديده هستند مناسب نيست.

به گفته برخي از پزشكان،استفاده از تردميل حتي مي تواند براي بهبود و درمان بعضي از بيماري ها مفيد هم باشد ، مثلا بيماريهاي قلبي( البته با مشورت پزشك و داشتن برنامه اي مناسب با وضعيت جسماني فرد)، همچنين جهت بازيابي توانايي در افرادي كه دچار سكته مغزي و ضعف عضلاني هستند مورد استفاده مي باشد.

با داشتن تردميل در هر زماني از شبانه روز به راحتي مي توان ورزش كرد، بدون تجربه كردن مخاطراتي كه در فضاي بيرون از منزل ممكن است براي افراد پيش آيد.

كساني كه مبتدي هستند و عادت به كار با تردميل ندارند و همچنين اشخاصي كه معمولاٌ دچار سرگيجه و عدم تعادل مي شوند بايد زمان استفاده از تردميل بسيار دقت كنند تا زمين نخورند .معمولا حفظ تعادل در پياده روي بر روي زمين راحتتر است چون سرعت فرد و توقف ناگهاني دست خود شخص است، اما چون تسمه تردميل دائما در حركت است و امكان تغيير سرعت در هر لحظه وجود ندارد پس در صورت عدم دقت ممكن است آسيب ديدگي ايجاد شود.

فوايد و مضرات تردميل

ورزشكاراني كه براي تمرين از تردميل استفاده مي‌كنند،چون در هواي آزاد نيستند،توجه زيادي به مسئله ميزان دما و رطوبت نمي كنند وهمچنين و مراقب ميزان عرق كردنشان نيستند ، همين امر سبب بروز گرمازدگي يا پايين آمدن فشار خون مي گردد و موجب آسيب به بدن مي شود و حتي ممكن است سبب عدم تعادل و افتادن شخص شود. هنگام ورزش در محيط بسته سعي كنيد به دماي اتاق و حتي ميزان اكسيژن موجود توجه كنيد حدالامكان پنجره را براي رد و بدل شدن هوا باز كنيد چون كمبود اكسيژن ممكن است به قلب آسيب رساند.

همچنين در هنگام ورزش از لباس نخي مناسب استفاده كنيد كه زياد بلند و دست و پا گير نباشد(مثلا تاپ و شلوارك براي ورزش بر روي تردميل مناسب است.)

استفاده بيش از حد از هر وسيله ورزشي و افراط در آن علاوه بر سبب بروز مشكلات جسمي موجب دلزگي و بي ميلي در ادامه تمرينات مي شود.پس با برنامه ريزي صحيح ورزش كنيد و در انجام آن افراط نكنيد.همچنين قدم هايي كه بر روي تردميل بر مي داريد بايد با حركت تسمه آن هماهنگي داشته باشد تا زانوي شما دچار آسيب نشود.

براي استفاده از تردميل سعي كنيد تا از فشار پايين شروع كنيد اينگونه بدن شما كم كم به شرايط مختلف ورزشي عادت ميكند.مثلاٌ اگر تازه كار هستيد با سرعت بالا يا شيب شديد دستگاه ورزش نكنيد.عدم توجه به اين نكته موجب آسيب سيستم قلبي عروقي مي شود و حفظ تعادل را براي شما سخت مي كند.

فوايد تردميل

دليل اصلي كه مردم به استفاده از تردميل رو مي آورند راحتي در استفاده از آن مي باشد، با استفاده از تردميل شما مي توانيد در هر ساعتي از روز و هر شرايط آب و هوايي حتي در روزهاي برفي و باراني بدون توجه به وضعيت موجود ورزش كنيد.همچنين براي افرادي كه دچار كمبود وقت هستند و فرصت ورزش در باشگاه يا بيرون از منزل را ندارند استفاده از تردميل گزينه مناسبي مي باشد.

برخي ترجيح مي دهند كه در محيط آرام و خلوت خانه و به دور از هياهو بيرون تمرين كنند يا در حين ورزش كردن برنامه مورد علاقه خود را از تلويزيون تماشا كنند يا به موسيقي دلخواه خود گوش دهند به اين ترتيب در وقت نيز صرفه جويي مي كنيد!

ورزش با تردميل نياز به آمادگي زيادي پيش از آن ندارد تنها با چند دقيقه راه رفتن آهسته بر روي تردميل بدن شما گرم و آماده پياده روي تند يا دويدن مي شود.

امروزه به دليل پيشرفت زياد تكنولوژي و تغيير و تحول اساسي در ساختار تردميل ها استفاده از آن بسيار رايج شده است و وسيله اي ايمن و جذاب براي ورزش مي باشد. برنامه هاي متنوع دويدن و پياده روي با سرعت و شيب هاي مختلف اين امكان را براي كاربر فراهم مي كند تا به انجام تمرين هاي ورزشي متنوع بپردازد.

تردميل هاي مدرن با داشتن صفحه نمايشگر و كنترل ضربان قلب، ورزش شما را به يك تمرين علمي و مفيد براي بدنتان تبديل مي كند.برخي از تردميل ها با در نظر گرفتن ضربان قلب شما مي توانند سرعت تمرين شما را كم و زياد كنند تا به سيستم قلب و عروق شما آسيب وارد نشود.همچنين تردميل ها قابليت ضربه گيري دارند كه از آسيب رسيدن به پا و زانوها جلوگيري ميكنند.پس دويدن بر روي تردميل در مقايسه با فضاي بيرون فشار كمتري بر بدن دارد.

مضرات تردميل

با وجود اينكه استفاده از تردميل تا حدودي فشار ناشي از دويدن را بر زانوها كم مي كند اما در كل چون دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، استنفاده نادرست و طولاني مدت از تردميل مي تواند سبب آسيب ديدن زانو ها گردد. زانو بيشترين نقطه اي از بدن است كه وزن آن را تحمل مي كند و فشار طولاني مدت سبب بروز ساييدگي در مفاصل آن مي شود و درد و مشكلاتي در ناحيه حركتي ايجاد مي كند.

از مشكلات ديگري كه در استفاده نادرست در كار با تردميل ممكن است ايجاد شود، آسيب ديدن اندام هاي تحتاني بدن خصوصاٌ در قسمت ران ها و ساق پا مي باشد.اين نواحي از بدن به دليل اينكه در استفاده از تردميل بسيار درگير مي باشند سريعاٌ تحت تاثير قرار مي گيرند همچنين در تردميل به علت اينكه خستگي بدن كمتر از راه رفتن بر روي زمين است ممكن است فرد با شدت بيشتري ورزش كند و در نتيجه موجب آسيب قرار گيرد.پس هنگام استفاده به اين نكته نيز توجه كنيد وبه اعداد نمايش داده شده در مانيتور دستگاه كه مربوط به مسافت طي شده وضربان قلب و... مي باشد توجه كنيد.

اگر از تردميل هاي شيب دار استفاه كنيد اما نحوه استفاده صحيح از آن را ندانيد مي تواند موجب آسيب ديدگي مفاصل زانو ،لگن و مچ پا شود. هيچگاه به مدت طولاني بر روي شيب تند دستگاه ندويد و حتما براي جلوگيري از آسيب ديدگي از نوع تلفيقي راه رفتن و دويدن استفاده كنيد.برخي از افراد براي رسيدن به نتيجه دلخواه خود ، در شدت تمرين و شيب دستگاه زياده روي مي كنند غافل از اينكه اين امر موجب آسيب ديدن اندام ها مي شود.

اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه در حين دويدن با تردميل عادت به گرفتن دستگيره هاي آن داريد سعي كنيد اين عادتان را كنار بگذاريد زيرا گرفتن دستگيره ها باعث مي شود تا از شدت ورزش شما كاسته شود و در نتيجه سوزاندن كالري و چربي سوزي دربدن كاهش يابد،و چون شما كمتر خسته مي شود از شدت هوازي بودن ورزش نيز كم ميكند.شكل هنجار و طبيعي بدن را در حين ورزش كردن از بين مي برد و احتمال كشيده شدن عضلات در اين وضعيت بيشتر مي شود گرفتن دستگيره ها در حين دويدن همچنين مي تواند توانايي شناخت موقعيت بدني در فرد را كاهش دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۷:۴۷ ] [ هايپر جيم ]

براي انتخاب بهترين تردميل چه خانگي و چه باشگاهي و چه انواع ديگري از تردميل كه كمتر رواج دارند مثل تردميل هاي تاشو بايد مزايا و معايب آن را بدانيد تا در انتخاب خود دچار مشكل نشويد.

مزايا و معايب انواع تردميل

تردميل هاي خانگي

استفاده از تردميل خانگي براي افرادي كه مايل به تمرين در خانه بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزينه اضافي هستند گزينه مناسبي ست.با در نظر گرفتن بودجه اي بين 1 تا 10ميليون تومان مي توان اقدام به خريد تردميل خانگي با قابليت هاي مختلف كرد در اين جا مزايا و معايب اين نوع تردميل را به صورت مختصر بررسي ميكنيم.

مزاياي تردميل هاي خانگي

وزن سبك : طرح كوچكتر و فريم سبك تردميل هاي خانگي آنها را براي قرارگيري در مكانهاي كوچكتر مناسب كرده، اغلب اين تردميل ها تاشو هستند و براي حركت دادن راحت تر چرخهايي نيز دارند.

قيمت مناسب : قيمت تردميل هاي خانگي اغلب مناسب هستند و با در نظر گرفتن بودجه كمتري قادر به خريد آن خواهيد بود.

كم مصرف بودن : تردميل هاي خانگي نسبت به نوع باشگاهي آن از لحاظ مصرف برق به صرفه تر هستند و هزينه كمي دارند.

معايب تردميل هاي خانگي

ويژگي هاي خاص كمتر: اغلب تردميل هاي خانگي داراي سيستم ام.پي.تري و صفحه نمايش ال.سي.دي هستند.اما تردميل هاي تجاري علاوه بر اين امكانات قابليت اتصال به اينترنت دارند و برخي ديگر از تكنولوژي هاي پيشرفته را نيز دارا هستند كه نوع خانگي آن فاقد اين قابليت هاست.

ضمانت نامه : تعداد كمي از برندها هستند كه گارانتي طولاني مدت براي تردميل هاي نوع خانگي ارائه مي دهند و اغلب تردميل هاي تجاري داراي ضمانت هاي طولاني تري هستند.

تردميل هاي باشگاهي

تردميل هاي نوع تجاري آنهايي هستند كه در باشگاههاي ورزشي وجود دارند و بسيار مورد علاقه ورزشكاران مي باشند. آنها همچنين قابليت استفاده در تمام طول روز را دارند.اين دستگاهها بسيار با دوام و با كيفيت اند و با بودجه اي بين 2 تا 12 ميليون مي توان اقدام به خريد آنها كرد.

مزاياي تردميل هاي باشگاهي

سرگرمي : اغلب تردميل هاي باشگاهي برنامه هاي تمرين متفاوت و خلاقانه اي دارند،صفحه نمايش رنگي و لمسي و امكان اتصال به اينترنت و ويژگي هاي سرگرم كننده از امكانات ديگر تردميل هاي باشگاهي ست.

اندازه بزرگتر و ظرفيت وزن بالاتر: اين نوع از تردميل ها با داشتن عرشه پهن تر نسبت به نوع خانگي آن و ظرفيت وزن تا 180 كيلوگرم براي تمرين هر فردي به راحتي مناسب است.

دوام شاسي : تردميل هاي تجاري نسبت به نوع خانگي محكم تر هستند و دوام بيشتري دارند.

محيط بزرگتر تمرين : سايز بزرگ تسمه در اين نوع، فضايي براي انجام يك تمرين امن تر و با امكان ضربه گيري بيشتر را فراهم ميكند.

معايب تردميل هاي باشگاهي

اندازه : تردميل هاي باشگاهي داراي اندازه هاي بزرگتر هستند و از آنجايي كه تاشو نيستند جابجايي و انبار كردن آنها مشكل است.

قيمت : قيمت تردميل هاي تجاري اغلب بالاتر از تردميل هاي خانگي ست بنابراين حتما بايد هنگام خريد به اين نكته توجه داشت كه اين قيمت بالا با ويژگي هاي اضافي دستگاه هماهنگي داشته باشد.

تردميل هاي تاشو(فشرده)

اين نوع از تردميل آنهايي هستند كه به سادگي تا مي شوند و جاي كمي مي گيرند.تردميل تاشو براي كساني مناسب است كه در منزل فضاي كافي براي ورزش كردن را ندارند در نتيجه بعد از تمرين مي توانند آن را جمع كنند.

مزاياي تردميل هاي تاشو(فشرده)

حمل و نقل ساده : اين تردميل ها بسيار باريك هستند و فضاي كمي را اشغال مي كنند و به راحتي مي توان آنها را زير تخت جاي داد و از آنجايي كه اغلب آنها داراي چرخ هستند جا به جا كردنشان هم كار دشواري نيست.

قيمت مناسب : تردميل تاشواز ارزانترين دستگاههاي بدنسازي موجود در بازار هستند.

معايب تردميل هاي تاشو(فشرده)

موتور سبك : چون اين تردميل ها تاشو هستند در نتيجه براي ايجاد اين فشردگي نسبت به انواع ديگر تردميل ها موتورهاي سبكتري دارند.

پايداري كمتر : اغلب تردميلهاي فشرده چون ثابت نيستند و وزن سبكي دارند هنگام استفاده دچار لرزش مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۶:۰۸ ] [ هايپر جيم ]

اگر بر روي تردميل خود با سرعت در حال دويدن هستيد و عرق زيادي بر پوست بدنتان نشسته است، اين بدان معني نيست كه چربي يا كالري زيادي از دست داده ايد. معمولا اغلب تردميل ها بر روي صفحه مانيتور خود مقدار كالري سوزانده شده را نشان مي دهند.

از دست دادن كالري به سرعت، مدت زمان ورزش و شيب دستگاه كه يك مقاومت محسوب مي شود، بستگي دارد. هميشه غلبه بر يك مقاومت انرژي بيشتري از بدن مي گيرد. بنابراين گاهي شيب دستگاه را تغيير بدهيد تا نيروي بدنتان به چالش كشيده شود.

آيا عرق كردن روي تردميل نشانه كاهش وزن است؟

به هرحال آنچه شما در حين عرق كردن بر روي دستگاه تردميل از دست مي دهيد، فقط آب بدنتان است. به همين متخصصين ورزش توصيه مي كنند حتما در زمان ورزش آب كافي بنوشيد.

از دست رفتن آب بدن موجب پايين آمدن سطح الكتروليت بدن مي شود. در نتيجه اكسيژن كافي به بافت ها و عضلات نمي رسد. به همين خاطر بعد از ورزش احساس كوفتگي، گرفتگي عضلات و درد شديد مي كنيد.

البته عرق ريختن دماي بدن را پايين آورده و پوست را مرطوب نگه مي دارد، در نتيجه عكس العمل خوبي محسوب مي شود. اما بايد در حين كار با تردميل در زمان هايي كه سرعتتان كم تر مي شود حتما آب بنوشيد تا مقدار آب از دست رفته جبران بشود.

اگر هم جز افرادي هستيد كه تعرق كمي دارند اصلا نگران نباشيد. چون فقط آب از دست نمي دهيد و اين هيچ ربطي به كالري سوزاندن ندارد. به طور كلي به عرق كردن فكر نكنيد و تمركزتان را بر روي شدت و زمان تمرين بگذاريد.

هر چه بيشتر ورزش كنيد تعرق بدنتان متعادل تر مي شود.

هرگز براي لاغر شدن گن هاي سفت وچيزهايي نظير آن نپوشيد. چون اين پوشش اشتباه از جريان خون در بدن جلوگيري مي كند و به شما آسيب مي رساند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۵:۳۸ ] [ هايپر جيم ]

تردميل يكي از بهترين دستگاه ها براي ورزش هوازي و چربي سوزي است. تردميل هاي مختلفي با شكل ها و كارآيي هاي متنوع اي وجود دارد. اگر از اين دستگاه بيش از حد كار بكشيد يا از آن به شكل نامناسب استفاده كنيد، مثل هر وسيله ديگر ممكن است پس مدتي نياز به تعمير پيدا كند. اما بايد هشدارهاي اين دستگاه را قبل از اينكه كاملا خراب بشود را بشناسيم و به موقع اقدام به تعمير كنيم.

چگونگي نگهداري از تردميل

1. اگر روي دستگاه مشغول ورزش هستيد و بدون دست زدن به آن متوجه شديد سرعت تردميل تغيير كرد، ابتدا تنظيمات آن را چك كنيد. شايد كسي برنامه خاصي به دستگاه داده است. در غير اين صورت به سراغ تسمه برويد. روي تسمه نبايد هيچ برآمدگي يا پيچ و خمي مشاهده شود. اگر خميدگي روي تسمه ايجاد شده باشد مي بايست تسمه را عوض كنيد. اگر در حين كار ناگهان دستگاه از كار افتاد بايد حتما تعميركار تردميل شما را ببيند زيرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشكل شده است.

2. اگر در حين ورزش با تردميل احساس لغزش كرديد ممكن تنظيم دستگاه به هم خورده باشد. در اين صورت هم تعمير كار بايد بيايد و تسمه دستگاه شما را تنظيم كند. اگر تسمه تردميل بيش از حد سفت شده باشد امكان سرخوردگي افزايش پيدا مي كند. براي اطمينان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط كمي بالا بياوريد. بين تسمه و عرشه مي بايست شكاف 2تا 3 اينچي به چشم بخورد. در غير اين صورت تسمه زيادي سفت است و بايد دوباره تنظيم شود.

3. اگر در هنكام ورزش اشكالي در صفحه نمايش يا همان مانيتور دستگاه ديديد، بايد اول سيم ها را بررسي كنيد. گاهي قطعي از سيم دستگاه است و بايد سيم ها را عوض كرد. ضمن اينكه مي توانيد آهنرباي دستگاه را تست كنيد. آهنربا روي چرخ لنگر قرار دارد. آن را برداريد و دوباره سر جايش بگذاريد. ممكن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با اين كارها باز هم مانيتور درست نشد، آن را ريست كنيد. كافي است سيم آن را از پريز بكشيد و دوباره به برق بزنيد.

4. ممكن است دستگاه بدي سوختگي بدهد. در اين حالت هر چه سريع تر تردميل را خاموش كرده و از برق بكشيد. دلائل مختلفي ممكن است سبب ايجاد بو بشود. مثل اصطكاك كف و پشت دستگاه يا قطعي در موتور و سيم كشي و.... به هر حال در اولين فرصت تعميركار را خبر كنيد.

5. ممكن است حس كنيد تسمه داغ شده است. در اين صورت تردميل را بايد روغن كاري كنيد تا اصطكاك ميان كف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر اين اصطكاك خيلي بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتيك خاموش خواهد شد. در بدترين حالت مجبور به تعويض تسمه خواهيد شد.

6. وقتي موتور به كل كار نكند، شايد ناچار شويد آن را عوض كنيد. در اين صورت ممكن است تعمير دستگاه هزينه بيشتري داشته باشد. كار نكردن ياضعف موتور بدترين حالتي است كه مي تواند براي هر دستگاهي، حتي اتومبيل شخصي شما اتفاق بيفتد. تردميل هايي كه با آخرين درجه سرعت كار مي كنند، مدار چرخششان دچار خرابي مي شود. موتور يا مدار چرخش به يك تعميركار حرفه اي نياز دارد.

مهم ترين مسئله اين است كه هر چه زودتر متوجه آسيب ديدگي دستگاه خود بشويد و اقدام به رفع مشكل بكنيد تا دچار مشكلات جدي تري نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۴۴ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از اصلي ترين و پر طرفدار ترين لوازم ورزشي خانگي محسوب مي شود. كه به استفاده از آن مي توان در خانه به ورزش هاي هوازي پرداخت .اين دستگاه به دليل راحتي دراستفاده وعدم نياز به آموزشي خاص در بين مردم طرفداران بسياري دارد و ورزش با آن براي همه افراد مفيد و موثر است. فقط عده كمي از اشخاص به دليل داشتن مشكلات خاصي نبايد از تردميل استفاده كنند.

تردميل براي چه افرادي مضر است

 افراد سالمند، كساني كه مشكلات پوكي استخوان و مفاصل دارند، مببتلايان به زانو درد شديد ، كساني كه پاي پرانتزي دارند ، افرادي كه جراحيهاي كمر و گردن انجام داده اند و افرادي كه دچار پيچ خوردگي هاي مكرر پا مي شوند نبايد از اين دستگاه ورزشي استفاده كنند.البته خانم هاي باردار و افراد مبتلا به بيماري هاي قلبي و ريوي نيز حتما بايد پيش از استفاده تردميل با پزشكي متخصص مشورت كرده تا در صورت تائيد و انجام تستهاي مورد نياز و اعلام حداكثر سرعت مجاز دويدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده كنند .

دستگاه تردميل مي تواند حتي براي كساني كه دچار سكته مغزي شده اند جهت باز تواني مفيد واقع شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۲۰ ] [ هايپر جيم ]

اين دستگاه به دليل اينكه هنگام استفاده از آن با تمامي اندامهاي بدن كار ميكند يكي از بهترين ورزشهاي قلبي عروقي محسوب ميگردد و باعث تاثير بسزايي بر روي بسياري ازارگانهاي بدن مي شود كه در زير به شرح مختصري از آن ميپردازيم.

بيشترين قسمت تحت تاثير در هنگام استفاده از تردميل ماهيچه هاي پشت و جلوي ران مي باشند همچنين افزايش شيب تردميل فشار موجود بر همسترينگ و سريني را نيز زياد كرده كه باعث سفت شدن عضلات در اين قسمتها ميشود.

در هنگام استفاده ازتردميل، ماهيچه هاي باسن همزمان با همسترينگ فعاليت مي كنندو با هر قدم بر روي تردميل، ماهيچه هاي مفصل نشيمنگاه فعاليت و انبساط و انقباض ميكنند.

در اين فعاليتها ماهيچه هاي گاسترونيومس و سوليس( پشت ساق) پا نيز درگير هستند،همچنين راه رفتن و دويدن بر روي تردميل برماهيچه هاي تيب آليس (جلوي ساق) پا نيز تاثير بسزايي دارد و سبب عضلاني شدن ماهيچه ها در اين نواحي مي گردد.

ماهيچه هاي قسمت كور كه مابين قفسه سينه و لگن قرار دارند و كمك ميكنند تا در حالت قائم قرار گيريد در هنگام استفاده از تردميل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرايي عمل ميكنند كه باعث انتقال نيرو بين قسمت پايين و بالاي بدن ميگردد.همچنين عضلات دو سر بازوها و قفسه سينه كه در هنگام دويدن و راه رفتن بر روي تردميل بالا و پايين ميرود و باعث فعاليت اين قسمتهاي بدن ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۵۱ ] [ هايپر جيم ]

هدف بسياري از افراد از انجام فعاليتهاي ورزشي بهبود سلامت جسماني ست اما عده اي ديگر علاوه بر اين هدف در جستجوي رسيدن به ظاهري ايده آل و موجه هستند و در اين بين اشخاصي نيز وجود دارند كه از بالا بودن بيش از حد وزن خود رنج ميبرند و علاوه بر آن تمايل زيادي به ورزش كردن ندارند.اما براي رسيدن به اين هدف بايد شيوه زندگي خود را تا حد زيادي تغيير داد و بهبود بخشيد .

از آنجايي كه تردميل جزء بهترين و موثرترين دستگاههاي ورزشي شناخته شده مي باشد بنابراين در اين مطلب روشهايي را ذكر ميكنيم كه باعث سوزاندن كالري و چربي اضافه بدن و رسيدن به وزن ايده آل با استفاده از اين دستگاه ميباشد.

لاغري با تردميل (مخصوص افراد چاق)

البته در اين مطلب براي رسيدن به هدف فوق كه به ظاهر مشكل ميباشد از روشهاي ساده تري استفاده ميشود .قابل ذكر است كه تردميل دستگاهي ست كه بدليل قابليت تغيير سرعت و شيب دستگاه يكي از موثرترين وسيله ها براي كاهش وزن مي باشد.

با افزايش سرعت تردميل در فواصل زماني مشخص به سوزاندن چربي اضافه بدن خود كمك كنيد به اين ترتيب كه در ابتدا به مدت 5 دقيقه بر روي سطح تردميل با سرعت كم راه برويد تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقيقه به آرامي بدويد و در انتها براي سرد كردن بدن خود و برگشتن به حالت اوليه مجددا 5 دقيقه راه برويد.

افزايش شيب تردميل همانند بالا رفتن از تپه و كوه باعث از دست دادن كالري زياد و همچنين سوزاندن چربي اضافي بدن ميشود.به اين ترتيب كه مدت 3 دقيقه بر روي سطح صاف تردميل (شيب 0 درصد)راه برويد.سپس هر 3 دقيقه يك بار شيب دستگاه را 1 درصد اضافه كرده تا به شيب 4 درصد برسيد سپس به روشي كه در قبل ذكر شد به عقب برگرديد تا دوباره شيب دستگاه به 1 درصد رسيده و در انتها براي سرد كردن و برگشتن به حالت اوليه بدن 3 دقيقه بر روي سطح صاف با شيب صفر راه برويد.

اطلاع از ضربان قلب خود امري ضروري و واجب در حين استفاده از دستگاه تردميل مي باشد. توجه به اين مقوله در مدت زمان انجام فعاليت ورزشي مقدار شدت و فشار تمرين ناشي از حركات مختلف را به شما نشان ميدهد. آنچه بايد به آن توجه شود اين است كه بدانيد در كدام سطح به روش بهتر و موثرتري چربي سوزي صورت ميگيرد.

همچنين ميتوانيد در طول تمرين هندريلس را رها كنيد زيرا اين روش بدن شما را وادار ميكند كه فعاليت بيشتري داشته باشد و در نتيجه به كاهش بيشتر و سريعتر وزن كمك ميكند.البته در ابتدا مطمئن شويد كه در سرعت بالا در صورت نياز ميتوانيد به موقع هندرليس را در اختيار بگيريد.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرينات هفته گذشته را تكرار كنيد بدن خود را با تمرينات تكراري هفته هاي قبل تطبيق داده ايد و در نتيجه از انجام تمرينات به نتيجه ي دلخواهتان نخواهيد رسيد پس براي دستيابي به هدف مطلوب از انجام تمرينات تكراري در هفته هاي متوالي پرهيز كنيد حتي ميتوانيد در بين تمرينات از تجهيزات ورزشي ديگر نظير دوچرخه ورزشي ثابت نيز استفاده كنيد.با انجام اين موارد از سازگاري بدن خود با تمريني خاص جلوگيري مينماييد.

همچنين براي رسيدن به نتيجه نهايي و هدف مطلوب خود هيچگاه به مدت طولاني و با سرعت بالا و شيب زياد تمرين نكنيد زيرا نه تنها باعث كاهش وزن نميشود بلكه سبب بروز مشكلات جدي براي ماهيچه ها و ساير اندامهاي بدن ميگردد.

با استفاده از موارد ذكر شده در متن فوق ميتوانيد از دست دادن چربي اضافه بدن خود را در حين تمرين با تردميل به بالاترين ميزان برسانيد و در مدت زمان كوتاه تر به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۳۵ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی