تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6771
پيوندهای روزانه
چت باکس

دويدن و راه رفتن بر روي تردميل با كاهش وزن رابطه مستقمي دارد. البته 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، كمي سخت به نظر مي رسد؛ اما غير ممكن نيست. مهم ترين مسئله اين است كه به طور روزانه ورزش كنيد و رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد. هرگاه بتوانيد 3500 كالري در روز بسوزانيد، 450 گرم چربي از دست مي دهيد. بنابراين براي 4 كيلو وزن كم كردن در طول ماه، مي بايست بيش از 3500 كالري از دست بدهيد.

قبل از شروع اين برنامه وزن خود را اندازه بگيريد و در پايان ماه دوباره بر روي ترازو برويد تا ببينيد برنامه شما تا چه اندازه كارساز بوده است. اينكار سبب ايجاد انگيزه و موفقيت بيشتر خواهد شد.

وقتي بر روي تردميل كار انجام مي دهيد، ميزان كالري سوزانده شده بدنتان بر روي مانيتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ اين كالري سوزانده شده را هر روز ياد داشت كنيد. به كالري مواد غذايي را كه ميل مي كنيد، نيز توجه داشته باشيد. براي كاهش وزن، بايد حداقل 250 تا 500 كالري بيشتر از آنچه به دست مي آوريد، بسوزانيد. مثلا اگر فردي 1750كالري به صورتع طبيعي مي سوزاند بايد 1500 كالري بخورد. اگر هم زمان با كاهش كالري، از تردميل هم استفاده كنيد، مطمئن باشيد لاغر خواهيد شد.

چگونه 4 كيلو با تردميل در ماه وزن كم كنيم؟!

بدن هر انساني براي براي زنده بودن، حتي در حالت خواب هم كالري مي سوزاند. به اين كالري سوزي در حالت استراحت كامل BMR بدن مي گويند. در حالت عادي يك فرد 70 كيلويي در 8 ساعت خواب حدود 184 كالري مي سوزاند. جالب است بدانيد، تمرينات هوازي اگر به درستي انجام شوند، BMR بدن را افزايش مي دهند؛ يعني شما حتي در خواب هم چربي مي سوزانيد. افزايش توده عضلاني در بدن، مي تواندBMR را تا 15 درصد بيشتر بكند.

براي 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، بايد حداقل 6 روز در هفته و در روز يك ساعت، بر روي تردميل كار كنيد . ورزش بر روي تردميل، بسته به شدت تمرين باعث مي شود بين 600 تا 800 كالري از دست بدهيد. اين عدد بسيار كمك كننده است. اگر به هر دليلي نمي توانيد در روز يك ساعت ورزش كنيد، مي توانيد اين زمان را به 2 قسمت 30 دقيقه اي تقسيم كنيد. مثلا صبح 30 دقيقه و عصر 30 دقيقه تمرين انجام بدهيد. هر چه بيشتر كالري بسوزانيد، چربي بيشتري از دست خواهيد داد. كم تحركي هيچ كمكي به شما نخواهد كرد. ورزش هاي با وقفه در راه چربي سوزي كارسازتر از تمرينات بدون وقفه هستند. وقتي بر روي تردميل مي دويد، گاهي سرعت را تا آنجا كه مي توانيد بالا ببريد و از نهايت توان خود بهره ببريد. 1 تا 3 دقيقه در اين حالت باقي بمانيد، سپس سرعت خود را كم كنيد.

ورزش به تدريج آمادگي جسماني شما را افزايش خواهد داد. وقتي آمادگي جسماني بيشتري داشته باشيد، قادر خواهيد بود شدت تمرين را افزايش بدهيد و كاهش وزن به طور تساعدي اتفاق ما افتد. حتي اگر به كاهش وزن تساعدي نرسيد، با يك كيلو وزن كم كردن در هفته، طي چند ماه، اندام متناسب تري خواهيد داشت.

در طول دوران كاهاش وزن هرگز نااميد نشويد؛ اگر يك بار رژيم خود را شكستيد، مي توانيد با بيشتر ورزش كردن آن را جبران كنيد. تردميل براي كاهش وزن وسيله بسيار مناسبي است. شما با داشتن يك تردميل خانگي، در هر زمان از شبانه روز كه اراده كنيد، مي توانيد به ورزش بپردازيد. ديگر بدي آب و هوا، تاريكي، نبودن امنيت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضي از تردميل ها مجهز به يك پايه مخصوص براي انجام حركت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتي كه پس از دويدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثير فوق العاده اي دارد. حتي اگر اين پايه مخصوص را هم نداريد با كمك وسايل ديگر سعي كنيد در انتهاي تمرين يا در فواصل تمرينات با وقفه، تا آنجا كه مي توانيد، داراز و نشست بزنيد. در زمان كمتر از 3 ماه، شكم شما به طور چشمگيري كوچك خواهد شد. هرگز براي ورزش كردن و داشتن اندامي متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمي و روحي دير نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۸:۵۰ ] [ هايپر جيم ]

سرعت اغلب تردميل ها تا 16 كيلومتر در ساعت قابل افزايش است و بعضي از آن ها تا 20 كيلومتر در ساعت را هم جواب مي دهند؛ اما اين سرعت ها براي افرادي كه وزن بالايي دارند و يا تازه كار هستند، مناسب نيست. البته اين وسيله براي كاهش وزن و شروع ورزش هاي هوازي دستگاه مناسبي محسوب مي شود و دسترسي آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزيت هاي تردميل خانگي است. با داشتن اين دستگاه در منزل ديگر نمي توانيد بهانه بياوريد، آب و هوا مناسب نيست، هوا تاريك است، امنيت وجود ندارد و....

20 دقيقه كار بر روي تردميل به طور روزمره، وقت زيادي از شما نخواهد گرفت. اين دستگاه عملكرد قلبي- عروقي و تنفسي بدن را بهبود مي بخشد و باعث مي شود در كنار يك رژيم غذايي مناسب به مرحله , و كاهش وزن برسيد. دويدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زيرا در اين حالت فشار كمتري به مفاصل آن ها وارد مي شود.

برنامه كار با تردميل، براي افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت هاي بدن تحت فشار بيش از حد قرار بگيرند، ممكن است آسيب ببينند. دويدن بر روي سطح پوشش دار تردميل به افراد چاق فرصت مي دهد با فشار كمتري كار كنند؛ ضمن اينكه بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب نيز در اختيار كاربر مي باشد و مي تواند با استفاده از اين 3 فاكتور و اطلاعات ارزشمندي كه مانيتور دستگاه در مورد كالري سوزانده شده، مسافت طي شده و ضربان قلب به او مي دهد، الگوي ورزشي مناسبي براي خود طراحي كند. همچنين تردميل طريقه گام برداشتن افراد تازه كار را اصلاح مي كند و امنيت بيشتري دارد.

براي اينكه كاهش وزن و سايز خود را متوجه بشويد مي بايست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روي اين دستگاه كار كنيد. اطلاعات كنسول تردميل، براي شما بسيار مهم است؛ با استفاده از اين اطلاعات مي توانيد شدت تمرينات را بالا ببريد. اگر در يك هفته اول، فقط با سرعت 4 كيلومتر در ساعت كار مي كرديد، در هفته دوم اين سرعت را به 5 كيلومتر در ساعت برسانيد. در اين صورت خواهيد ديد در همان زمان ثابت كالري بيشتري سوزانده ايد.

كم كردن وزن، بايد يك هدف بلند مدت باشد. همان طور كه شما طي مدت طولاني دچار اضافه وزن شديد، براي كاهش آن نيز بايد زمان بگذاريد. كاهش وزن يعني افزايش كالري سوزانده شده؛ بنابراين شما بايد با بالا بردن شدت تمرين، ميزان كالري سوزي بدن خود را افزايش بدهيد. اين مسئله يا با افزايش سرعت و يا با افزايش زمان تمرين اتفاق مي افتد. البته افزايش تدريجي هر 2 فاكتور زمان و سرعت بهترين گزينه براي افزايش شدت تمرين است. پس از مدتي براي ايجاد تنوع مي توانيد، گاهي شيب دستگاه را نيز بيشتر كنيد. توجه داشته باشيد راه رفتن بر روي شيب بالا مانند ورزش تپه نوردي فشار زيادي به زانو ها و ساير مفاصل پا و كمر وارد مي كند. هرگز بر روي شيب زياد با سرعت ندويد.

وقتي شما فقط داراز كشيده ايدو هيچ حركتي نداريد، براي زنده بودن مقداري كالري از دست مي دهيد كه به آن BMR گفته مي شود. براي به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب كنند و بعد 2 برابر افزايش بدهند؛ عدد به دست آمده كالري است كه براي زنده بودن مي سوزانيد. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب كنند و معادل وزن خود را به اين عدد بيفزايند و BMR خود را به دست بياورند. كالري كه از خوردن غذاهاي مختلف در طول شبانه روز كسب مي كنيد، چقدر است؟ با ايجاد يك تعادل منفي بين BMR خود و كالري به دست آمده، مي توانيد وزن كم كنيد. وقتي روي تردميل در حال ورزش هستيد، كالري از دست رفته شما مشخص است. بنابراين با يك رژيم غذايي سبك امكان كاهش وزن فراهم مي شود.

براي وزن كم كردن عجله نداشته باشيد؛ تناسب اندام بخشي از زندگي شما است؛ سلامتي جسماني و روحي نيز به همان اندازه و حتي بيشتر از آن اهميت دارد.

قبل از شروع تمرين ورزشي، بدن خود را گرم كنيد. ابتدا يك سري حركات كششي بر روي قسمت هاي مختلف بدن انجام بدهيد. سپس روي تردميل بايستيد و دستگاه را روشن كنيد. سرعت دستگاه را بر روي 3 كيلومتر در ساعت بگذاريد. 3 دقيقه در همين حالت راه برويد. سپس سرعت را به 5 كيلوتر در ساعت برسانيد و 2 دقيقه، به تند راه رفتن ادامه بدهيد. آنگاه دوباره سرعت را پايين بياوريد و 2 دقيقه ديگر در اين حالت راه برويد. اگر سالم و جوان هستيد، در همان جلسات اول مي توانيد گاهي با سرعت 7 كيلومتر در ساعت كار كنيد و هر 5 دقيقه يك بار سرعت را تا عدد 4 پايين بياوريد. به اين نوع تمرينات، تمرينات تناوبي يا اينتروال مي گويند. ولي اگر سن شما بيش از 50 سال است يا سابقه آسيب ديدگي در كمر يا زانو داريد، براي رسيدن به اين سرعت، بايد آمادگي جسماني خود را بالا ببريد و اين كار بيش از يك ماه زمان مي برد.

البته براي همه افراد نمي توان يك برنامه ورزشي يكسان ارائه داد. ولي به طور كلي افراد آسيب ديده، افراد مسن و كساني كه اضافه وزن بالايي دارند، مي بايست تمرينات خود را با شدت كم شروع كنند.

به بدن خود گوش بدهيد، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهاي زياد واحساس كشيدگي بيش از حد را جدي بگيريد. در طول تمرين شما بايد فقط به آستانه درد برسيد. درد زياد، هشداري است در مود اينكه يا شدت تمرين يا حركات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن كفش مناسب بر روي تردميل نرويد. در طول تمرين يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هراز گاهي آب بنوشيد تا دماي بدنتان متعادل باقي بماند. اگر احساس سرگيجه و سياه رفتن چشم پيدا كرديد، ابتدا سرعت تردميل را كم كرده و بعد آن را متوقف كنيد. پس از اتمام تمرين براي برگشت به حالت عادي، بدن را با حركات كششي سرد نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۸:۳۲ ] [ هايپر جيم ]

وقتي شخصي بر روي تردميل مي دود، 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب را تحت كنترل خود دارد. ضمن اينكه مي تواند همه مراحل دويدن را ثبت كند و تمرين خود را با جلسات قبل، مورد مقايسه قرار بدهد. اما تفاوت دويدن بر روي زمين با دويدن با تردميل ، در اين است كه شما بر روي تردميل امكان تغيير مسير و كم كردن نا گهاني سرعت را نداريد . البته سرعت بر روي تردميل نيز با فشار يك دكمه كم و زياد مي شود؛ اما وقتي بر روي زمين مي دويد، به محض اينكه بدن تان خسته بشود، سرعت كاهش مي يابد. پس روي تردميل شما بايد به جاي بدن خود تصميم بگيريد و عمل كنيد.

بسياري از افراد به دليل ترس از آسيب ديدگي زانو از دويدن بر روي تردميل، خودداري مي كنند. ولي اين ترس منطقي نيست. درست مانند كساني كه به دليل مهارت نداشتن درراندن اتومبيل، از رانندگي وحشت دارند. بنابراين اگر مهارت هاي لازم براي استفاده از اين دستگاه را كسب كنيد؛ تردميل هيچ آسيبي به بدن شما نمي رساند و مي توانيد با آن از فوايد ورزش هوازي و ايروبيك بهرمند بشويد.

دويدن از جمله ورزش هايي است كه فشار زيادي بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد مي كند. اگر دچار اضافه وزن زياد، ساييدگي غضروف يا آرتوروز هستيد، مي بايست در انجام اين ورزش احتياط كنيد. حتي افراد سالم هم نبايد در شروع ورزش، تمرين را با شدت بالا آغاز كنند.

چند نكته در مورد دويدن بر روي تردميل

اغلب كساني كه بر روي تردميل يا ساير وسايل بدنسازي كار مي كنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نيستند و اين مسئله ممكن است موجب گرمازدگي و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصميم داريد بر روي تردميل بدويد ابتدا بدن خود را با يك سري حركات كششي پويا و راه رفتن آرام بر روي اين دستگاه گرم كنيد. در طي زمان ورزش، يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بنوشيد. اين كار دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد و باعث مي شود اكسيژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پاي برهنه و يا بدون به پا داشتن كفش ورزشي مناسب، بر روي تردميل نرويد. همواره گيره ايمني دستگاه را كه باعث اندازه گيري ضربان قلب شما مي شود، به خود متصل كنيد. اگر در حين دويدن سرگيجه يا سياهي رفتن چشم، حس كرديد، دستگاه را متوقف كرده و از آن پايين بياييد. هيچ گاه، به يك باره تمرين با سرعت بالا را قطع نكنيد. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روي دستگاه و حركات كششي پويا بدن را سرد كنيد.

روي تردميل به درستي گام برداريد؛ قدم هاي شما نبايد خيلي بلند يا خيلي كوتاه باشند. تا وقتي هنوز تعادل خود را به دست نياورده ايد دسته هاي دستگاه را بگيريد، اما در هنگام دويدن مي بايست دسته ها را رها كنيد. اگر نمي توانيد بدون گرفتن دسته ها بدويد، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروي دستگاه ندويد؛ در هنگام شروع هر گام سينه پا بايد بر روي سطح تسمه قرار بگيرد. مركز ثقل بدن خود را پيدا كنيد و براي جلوگيري از نيروي مخالف بر مچ و زانو ها، روي فرود پاها متمركز بشويد و خيلي جلوتر از بدن خود پاهايتان را فرود نياوريد.

گاهي سرعت و شيب دستگاه را تغيير بدهيد تا تمرينات تان از يكنواختي خارج بشود. از دويدن طولاني بر روي شيب هاي بالا اجتناب كنيد. فقط 5 دقيقه مي توانيد بر روي شيب بالاتر از 6 درصد بدويد؛ در غير اين صورت فشار زيادي بر مفاصل زانو و كمر وارد مي شود. البته راه رفتن آرام بر روي شيب زياد، تمرين قدرتي محسوب مي شود و براي افراد سالم مانعي ندارد. تازه كارها وقتي مي خواهند ورزش بر روي تردميل را شروع كنند، بايد مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرينات كم شدت پيش بروند و به تدريج بر شدت تمرينات خود بيفزايند.

وقتي بر روي تردميل كار مي كنيد به دماي اتاق توجه داشته باشيد. بهتر است دماي اتاق كمي خنك باشد، چون در حين كار، دماي بدن شما بالا مي رود و دچار شوك گرمايي مي شويد. سعي كنيد در يا پنجره را باز بگذاريد تا اكسيژن تازه واردا اتاق بشود.

كاربرد اشتباه تردميل باعث دلزدگي و خستگي منفي مي شود. حتما يك برنامه مناسب براي خود داشته باشيد و طبق برنامه پيش برويد. هرچه بيشتر با اين وسيله كار كنيد، آمادگي جسمانيتان افزايش پيدا مي كند و عملكرد قلب- عروقي بدن بهبود خوادهد يافت . اين ورزش به نفع سيستم تنفسي شما نيز هست؛ چون كار با تردميل يك ورزش هوازي محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۸:۱۲ ] [ هايپر جيم ]

استفاده از تمرينات تناوبي (اينتروال) براي كاهش وزن شما، تنها زماني ميسر است كه نحوه صحيح انجام آن را بدانيد و در بازه زماني مناسب تمرين كنيد.

بكار بردن تردميل براي انجام ورزش تناوبي در كاهش وزن بسيار تاثير گذار است و با استفاده از برنامه ها و گراف هايي كه دارد شما را جهت رسيدن به كاهش وزن سريع تر راهنمايي مي كند.

انجام تمرينات تناوبي با استفاده از تردميل سبب مي شود بدن شما هم چربي و هم قند بسوزاند، البته ميزان هر يك از آنها بستگي به شدت و زمان انجام آن دارد.

كاهش وزن با انجام تمرينات تناوبي

ورزش كردن با شدت پايين بر ذخاير چربي ها اثر گذاشته و آنها را از بين مي برد، در حاليكه اگر با شدت بالا تمرين كنيد بيشتر ذخاير قندي بدنتان (گليكوژن) از بين ميرود.بنابراين بسياري از مردم تصور مي كنند ورزش هاي هوازي با شدت كمتر براي كاهش وزن مناسب تر است،اما هميشه اين گونه نيست.

به عنوان مثال اگر فرض كنيم شما با استفاده از تردميل به انجام يك تمرين تناوبي با شدت كمتر و زمان طولاني تر بپردازيد، حدود 200 كالري مي سوزانيد كه در واقع 100 كالري از آن مربوط به ذخاير چربي بدنتان مي باشد.

اما در تمريني ديگر كه با استفاده از تردميل با شدت بالاتر انجام مي دهيد، اگر در يك جلسه 400 كالري بسوزانيد حدود 150 كالري مربوط به چربي هاي بدنتان مي باشد و در نتيجه نسبت به نوع اول در كل، ميزان چربي سوزي بيشتر صورت مي گيرد.

در نتيجه انجام تمرينات تناوبي در زمان كوتاه تر با شدت بيشتر نسبت به تمرينات تناوبي طولاني تر با شدت كمتر چربي بيشتري مي سوزاند.

هر صحبتي در خصوص كاهش وزن اگر با يك رژيم غذايي مناسب همراه نباشد بي تاثير خواهد ماند.استفاده از برخي مواد غذايي تمام تمرينات ورزشي شما را بدون نتيجه باقي مي گذارد.اين مواد شامل فروكتوزها و تمام مواد فرآوري شده قندي مي باشد كه منبع اصلي كالري محسوب مي شوند.

در واقع عامل اصلي چاقي و ابتلا به بيماري ديابت در افراد، استفاده از قندهاي فرآوري شده و كربوهيدرات ها مي باشد كه سطح انسولين را در بدن بالا برده و موجب افزايش وزن مي گردد.

طبق تحقيقات مصرف حدود 25 گرم فروكتوز در روز براي افراد معمولي و كمتر از15 گرم براي افراد چاق و مبتلايان به فشار خون و بيماران قلبي كافي مي باشد و بيشتر از آن مجاز نيست.

استفاده از غذاهاي ارگانيك و انجام ورزشهاي تناوبي جهت جلوگيري از ابتلا به بيماري قند خون به همگان توصيه مي گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۲:۰۱ ] [ هايپر جيم ]

براي كالري سوزي و كاهش وزن، تمرينات ورزشي موثر ضروري ترين بخش برنامه است. ورزش هاي هوازي اگر به درستي و به موقع انجام بشوند با تاثير به سزايي كه بر عملكرد قلبي-عروقي بدن دارند، تمرينات موثري محسوب مي شوند.

دويدن يا راه رفتن بر روي تردميل، يك ورزش هوازي بسيار خوب است كه باعث قوي شدن ماهيچه هاي بدن و سوزاندن كالري اضافه مي شود. كار با تردميل يك نوع ورزش ايروبيك نيز به حساب مي آيد؛ چون ورزش ايروبيك به فعاليتي گفته مي شود كه در مدت زمان طولاني، يك سري حركات ريتميك را به صورت مكرر انجام مي دهند. شما مي توانيد با گوش دادن به موزيك تند ورزشي بر روي تردميل، به طور ريتميك گام برداريد و از فوايد ورزش ايروبيك بهرمند بشويد. با كار بر روي تردميل مي توانيد با يك ساعت ورزش بيش از 600 كالري بسوزانيد. راه رفتن بر روي اين دستگاه، سبب تقويت و اصلاح عضلات پا، ران ها و باسن مي شود. بسياري از خانم ها در اين مناطق بدن توده هاي چربي زائد دارند.

كالري سوزي با تردميل

هرگاه يك ساعت در طول روز، ورزش صحيح هوازي انجام بدهيد؛ تا دو هفته تاثير آن را بر بدن خود حس خواهيد كرد. ضمن اينكه، دويدن بر روي اين دستگاه قلب و ششها رانيز قوي مي كند و باعث كوچك شدن شكم مي شود. اگر مي خواهيد هنگام ورزش با تردميل زمان را حس نكنيد، مي توانيد تلوزيون ببينيد تا سرگرم بشويد.

حتي اگر فقط روي تردميل راه برويد؛ مانند يك پياده روي ساده، مي توانيد 360 كالري از دست بدهيد. سعي كنيد هنگام راه رفتن بر روي تردميل شيب دستگاه 2 درصد باشد تا پياده روي در فضاي بيرون براي شما شبيه سازي بشود. با ادامه دادن همين ورزش ساده به طور روزمره مي توانيد شكم و ران هاي خود را كوچك كنيد. گاهي براي تنوع شيب دستگاه خود را افزايش بدهيد تا تپه نوردي و راه رفتن سربالايي، را نيز تجربه كرده باشيد.

در صورتي كه به طور منظم ورزش مي كنيد و نتيجه نمي گيريد، بايد بعضي اشتباهات را تصيح كنيد. اول اينكه شدت تمرين شما ميزان چربي را كه در مقابل كربوهيدرات مي سوزانيد را تعيين مي كند.هرچه تمرينات شديدتر باشد، كربوهيدرات بيشتري از دست مي رود و هرچه تمرين هوازي يكنواخت تر باشد، چربي بيستر مي سوزد. بعضي از مواد غذايي مانند شكلات از تركيب كربوهيدرات و چربي تشكيل يافته است؛ اما كاهو چربي ندارد. بنابراين بايد بدانيد بر اساس تمريني كه انجام مي دهيد، مواد غذايي با سرعت هاي مختلفي تجزيه مي شوند.

دوم اينكه، ميزان عرق كردن شما در هنگام ورزش بر روي تردميل به يك سري عوامل خارجي مربوط است. به طور كلي عرق كردن افراد با هم متفاوت است. معمولا فرادي كه سالم تر و متناسب تر هستند، در ورزش بيشتر عرق مي كنند؛ چون بدن آن ها براي خنك كردن كارآيي بالاتري دارد. ولي اين يك قاعده كلي نيست و عرق كردن زياد نشانه وزن از دست دادن نمي باشد. شما در هنگام عرق كردن، آب از دست مي دهيد. كساني كه زياد عرق مي كنند، بايد آب بيشتري بنوشند تا آب از دست رفته جبران بشود.

سعي كنيد در هنگام دويدن يا راه رفتن تند بر روي تردميل، يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخوريد. اين كار علاوه بر اينكه دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد، سبب مي شود به همراه آب اكسيژن تازه به بافت برسد. همين اكسيژن، سوخت وساز بدن را افزايش مي دهد و انرژي بيشتري آزاد مي شود.

اكثر تردميل هاي امروزي يك صفحه مانيتور ديجيتال دارند كه سرعت، كالري سوزانده شده، مسافت طي شده، زمان و شيب دستگاه را به كاربر نشان مي دهد. اين اطلاعات براي داشتن يك الگوي ورزشي مناسب بسيار مفيد است.

براي رسيدن به مرحله چربي سوزي، مي بايست تمرينات شما، هوازي باشد. فعاليت هاي هوازي، تمريناتي هستند كه در مدت زمان طولاني با شدت متوسط انجام مي شوند. بنابراين سعي كنيد در هر جلسه تمرين، مدت زمان فعاليت شما، كمتر از 45 دقيقه نباشد. براي اين 45 دقيقه به شكل هاي مختلف مي توان برنامه ريزي كرد. مي توانيد در 3 بخش 15 دقيقه اي كار كنيد و در فواصل بين اين زمان ها دراز و نشست يا طناط بزنيد. زيرا اصل تنوع تمرين و انجام تمرينات با وقفه به افزايش كالري سوزي بدن كمك مي كند.

هيچ گاه با شكم گرسنه بر روي تردميل نرويد. حداقل 2 ساعت قبل از شروع ورزش يك غذاي سبك بخوريد. بهترين حالت براي ورزش كردن اين است كه نه گرسنه و نه سير باشيد. اين كار باعث مي شود تا 24 ساعت بعد از يك تمرين خوب چربي سوزي در بدن شما ادامه داشته باشد. بهتر است 30 دقيقه قبل از شروع تمرين يك عدد ميوه يا مقداري ماست بخوريد.

اگر رژيم خود را شكستيد يا كمي وزن اضافه كرديد، نا اميد نشويد؛ شما هميشه اين فرصت را داريد كه از نو شروع كنيد. ورزش، چه با كاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، به سلامتي شما كمك خواهد كرد. پس همين كه شروع به دويدن يا راه رفتن مي كنيد، يك كار خوب براي بدن خود انجام داده ايد. ورزش علاوه بر تناسب اندام شما را از افسردگي نجات مي دهد، سبب جواني و شادابي پوست مي شود و از شما در برابر بسياري از بيماريها محافظت مي كند. حداقل 5 روز در هفته و در هر جلسه بيش از 30 دقيقه بر روي تردميل خود بدويد و راه برويد، بي شك پس از سه ماه تاثيرات آن را به وضوح، در بدن خود مشاهده خواهيد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۱:۳۶ ] [ هايپر جيم ]

بعضي افراد وقتي مي خواهند با دستگاه هاي هوازي مثل تردميل كار بكنند، نگران هستند كه اين نوع ورزش عضلات آن ها را تخريب بكند. بدن همواره در حال شكستن و ساختن پروتئين است و اين فرايند، گردش پروتئين نام دارد. بدن انسان مدام در وضعيت ساختن و تجزيه به سر مي برد كه به آن چرخه آنابوليك و كاتابوليك مي گويند. اگر نياز به كاهش وزن نداريد و فقط مي خواهيد بدني سفت و عضلاني داشته باشيد، بايد اين چرخه را متعادل نگهداريد. بدن حتي در هنگام خواب نيز در حالت كاتابوليك، يعني تجزيه فرو مي رود. اينكه فكر كنيد تمرينات هوازي باعث از دست دادن عضلات مي شود اشتباه بزرگي است.

اگر علاقمند به كاهش وزن هستيد، مي بايست ورزش هوازي را حدود 45 دقيقه با شدت تناوبي ادامه بدهيد تا به مرحله چربي سوزي و تجزيه برسيد. اين تمرين بايد حداقل 5 روز در هفته تكرار بشود. البته داشتن يك رژيم غذايي مناسب براي كاهش وزن، امري ضروري است؛ زيرا بدن بايد بيش از آنچه كالري به دست مي آورد كالري از دست بدهد تا كاهش وزن اتفاق بيفتد.

آيا كار با تردميل عضلات را از بين مي برد؟

دويدن يا تند راه رفتن بر روي تردميل ، عمل دم و بازدم ريه ها را افزايش مي دهد. حالا بدن مجبور است اين اكسيژن تازه را انتقال بدهد؛ اين عملكرد ريوي احتياج به هموگلوبين بيشتر دارد. در نتيجه هموگلوبين بيشتري توليد مي شود تا اكسيژن را به سمت بافت هاي عضلاني ببرد. ضمن اين انتقال گردش خون سريع تر مي شود و رگ ها حجم بيشتري مي يابند. همراه با حمل و انتقال اكسيژن مواد مغذي نيز به بافت ها مي رسد و مواد زائد نيز دفع مي شوند؛ در نتيجه عضلات ترميم شده و بهبود مي يابند.

اين شبكه گسترده در تمام بدن گسترش دارد و به آن سيستم قلبي- عروقي مي گويند. بنا بر آنچه گفته شد، كار با دستگاه تردميل، مسير گردش خون را توسعه مي دهد و با سوخت رساني به بافت هاي بدن منجر به رشد عضلات مي شود. همچنين موجب افزايش متابوليسم بدن نيز خواهد شد. شما در صورتي ممكن است عضله از دست بدهيد كه به اندازه كافي پروتئين دريافت نكرده باشيد؛ زيرا پروتئين تنها ماده مغذي براي توليد عضله شناخته شده است. اگر مي خواهيد با وجود كار با تردميل بدن خود را در حالت آنابوليك نگهداريد، غذاهاي حاوي پروتئين بخوريد.

كمبود كربوهيدارت بدن نيز سبب از دست رفتن عضله خواهد شد. اغلب افراد براي كاهش وزن رژيم هاي غذايي مي گيرند كه كربوهيدارت در آن رژيم ها وجود ندارد، يا بسيار كم است؛ اين كار كاملا اشتباه مي باشد. براي از بين بردن چربي هاي اضافه نبايد ناگهان مقدار كربوهيدرات دريافتي را به طور چشمگيري كاهش بدهيم. اگر بدن كالري كافي براي رشد و حمايت عضلات بدن را به دست نياورد، عضلات تخريب مي شوند. گرسنگي متابوليسم بدن را كاهش مي دهد. در حالت گرسنگي ، بدن بافت عضلاني را براي تامين انرژي مورد نياز خود مي سوزاند. زماني كه فعاليت ورزشي شديد انجام مي دهيد، احتمال سوختن عضلات بيشتر مي شود. براي دور ماندن از اين وضعيت نبايد اجازه بدهيد بدن به حالت گرسنگي برسد.

فشار تمرين مي بايست با ميزان پروتئين و كربوهيدرات دريافتي بدن متناسب باشد. دويدن بر روي تردميل و انجام فعاليت هوازي، مي تواند چربي هاي انباشته شده بدن را كاهش بدهد و رشد عضلات را سريع تر كند. براي رسيدن به اين هدف بايد يك برنامه ورزشي صحيح و منظم داشته باشيد. اگر دو برنامه ورزشي متفاوت، هوازي و بدن سازي داريد، اول تمرينات هوازي را انجام بدهيد و بعد به سراغ تمرينات بدنسازي برويد. قبل از كار با تردميل حتما بدن خود را گرم كرده و پس از اتمام ورزش بدن را سرد كنيد. بهتر است تمرينات بدنسازي و هوازي در دو جلسه جداگانه انجام بشوند. يعني يك روز روي تردميل هوازي كار كنيد و روز بعد به تمرينات بدنسازي خود بپردازيد.

البته اين كار براي زماني است كه هدف شما كاهش وزن نباشد. براي كاهش وزن تمرينات هوازي بسيار مناسب تر هستند و توصيه مي كنيم ابتدا وزن خود را به اندازه مطلوب برسانيد و بعد تمرينات بدنسازي را در كنار تمرينات هوازي ادامه بدهيد.اگر مي خواهيد قدرت بدني خود را بالا ببريد، بهتر است در هنگام ورزش هاي هوازي نيز از وزنه استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۱:۱۰ ] [ هايپر جيم ]

امكان آب كردن چربي هاي شكم ظرف مدت 6 هفته وجود دارد. البته شما بايد در اين باره با صبر و حوصله بسيار رفتار كنيد و تمام تمرينات و نكات ذكر شده در اين مطلب را به درستي انجام دهيد.ممكن است در ابتدا اين كار برايتان سخت و دشوار به نظر برسد، اما با رعايت آن به مدت چند روز، طوري به اين برنامه عادت مي كنيد كه حتي بعد از 6 هفته نيز علاقه اي به كنار گذاشتن آن نداريد و مايل به ادامه و حفظ آن در زندگيتان هستيد.

بيشتر كساني كه با معضل چاقي در ناحيه شكم خود روبرو هستند، تصور مي كنند براي آب كردن چربي هاي اين ناحيه بايد حركات ورزشي مربوط به شكم و پهلو را انجام دهند، اما اين تصور درست نيست. براي لاغري شكم بيشتر بايد ورزش هاي هوازي نظير دويدن يا پياده روي بر روي تردميل، استفاده از دوچرخه ثابت يا الپتيكال را مدنظر قرار داد تا ورزش هاي شكمي.زيرا از اين طريق زودتر به نتيجه دلخواه خود ميرسيد.
انجام ورزش‌هاي شكم نيز در كنار ورزشهاي هوازي به روند لاغري فرد كمك ميكند اما به تنهايي كافي نيست.

آب كردن شكم در 6 هفته

براي از بين بردن چربي در ناحيه شكم بايد به انجام اين برنامه پايبند باشيد.

رژيم غذايي

اولين مرحله در كاهش وزن پيروي از يك رژيم غذايي مناسب است، منظور از رژيم غذايي اين نيست كه چيزي نخوريد يا به قدري به خودتان فشار آوريد كه بعد از مدتي توان ادامه دادن آن را نداشته باشيد.چون در اين برنامه 6 هفته اي ورزش نيز وجود دارد نيازي نيست كه در مورد رژيم غذايي خيلي به خودتان سخت بگيريد.در طول اين مدت بايد به رژيم غذايي زير عمل كنيد:

خوردن غذاهاي چرب و سرخ كردني، مواد قندي و غذاهاي حاوي شيرين كننده هاي مصنوعي مثل شكلات، آبنات و... را كنار بگذاريد. غذاهايي كه داراي نشاسته و كربوهيدرات هستند مانند نان،برنج، ماكاروني و... را تا حد ممكن كم كنيد.خوردن آب را تا جايي كه مي توانيد به رژيم غذايي خود اضافه كرده و سعي كنيد دربيشتر مواقع ميوه و سبزي بخوريد تا از گرسنگي كاذب جلوگيري كند.

انجام ورزش هوازي

انجام ورزش‌هاي هوازي علاوه بر تاثير مثبتي كه بر روي سلامتي بدن از جمله دستگاه قلبي عروقي دارد. سبب افزايش سوخت و ساز بدن و درنتيجه لاغري افراد خصوصاً در ناحيه شكم مي شود.براي لاغري در بازه زماني 6 هفته اي شما بايد هر روز يا حداقل 5 روز در هفته به مدت 1 ساعت ورزش هاي هوازي انجام دهيد.اگر مبتدي هستيد و روزي 1 ساعت براي شما مشكل است مي توانيد در چند نوبت از روز اين تمرينات را انجام دهيد تا به روزي يك ساعت برسيد.شما مي توانيد از دويدن يا پياده روي تند بر روي تردميل،استفاده ازدوچرخه ثابت و اسكي فضايي براي تمرينات هوازي خود بهره ببريد.

انجام تمرينات شكمي

پس از انجام ورزش هاي هوازي با استفاده از تردميل يا دوچرخه ثابت، نوبت به انجام ورزش هاي مربوط به ناحيه شكم است، هدف ما از انجام اين ورزش ها فرم دادن به عضلات اين قسمت مي باشد.زمانيكه چربي هاي ناحيه شكم با استفاده از ورزشهاي هوازي آب مي شود، سپس نوبت آن مي رسد كه با انجام ورزش هاي شكم فرم زيبا به عضلات خود بدهيم.براي اين منظور بايد حداقل هفته اي 4 بار تمرينات شكمي نظير دراز ونشست، پادوچرخه و... انجام دهيد.

با عمل كردن به برنامه تركيبي (ورزشي- رژيمي) فوق در مدت 6 هفته و شايد زودتر به نتايج چشم گيري در زمينه آب كردن چربي هاي شكم خود دست مي يابيد.كه علاوه بر بحث زيبايي اندام در بهبود سلامت فرد و جلوگيري از ابتلا به امراض قلبي، بيماري ديابت ، سرطان و... مفيد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۰:۴۷ ] [ هايپر جيم ]

بدون شك عضلات ما بدون اكسيژن قادر به انجام هيچ كاري نيستند. در فعاليت هاي ورزشي، بدن به اكسيژن بيشتري نياز دارد. مقدار اكسيژني كه وارد بدن مي شود، بسيار حائز اهميت است. بنابراين بايد تكنيك هاي صحيح نفس كشيدن بر روي تردميل خانگي خود را بدانيم. تا زماني كه درست نفس نكشيم، انگار هيچ كاري را درست انجام نداده ايم. بخصوص در تمرينات هوازي، تامين اكسيژن كافي براي بدن بسيار ضروري است.

وقتي در يك باشگاه ورزشي هستيد، مربي هر چند دقيقه يك بار فرياد مي زند: نفست رو نگه ندار!!!

اگر خوب نفس نكشيد، اكسيژن كافي به بافت ها نمي رسد؛ در نتيجه سطح انرژي بدن پايين مي آيد و ورزشكار زودتر احساس خستگي مي كند. وقتي روي تردميل ورزش مي كنيد، به جاي مربي مدام به خودتان ياد آوري كنيد، "نفست رو نگه ندار" . در هنگام ورزش به تكنيك تنفس خود دقت كنيد تا نهايت استفاده ازسيستم هوازي را به دست بياوريد درست نفس كشيدن در زمينه تناسب اندام و ورزش يكي از مهم ترين موضوعات است.

روي تردميل چگونه نفس بكشيم؟

تنفس صحيح به ورزشكار كمك مي كند هر چه سريع تر به سطح مناسبي از آمادگي جسماني دست پيدا كند، زيرا استقامت قلب، عضلات و دستگاه تنفسي را تقويت مي كند.

ما درحالت عادي به يك طريق نفس كشيدن خاص خود عادت كرده ايم. كساني هستند كه هرگز به طور كامل نفس نمي كشند؛ يعني ريه هاي خود را به حد كافي از اكسيژن پر نمي كنند.اغلب افراد، به تند و سطحي نفس كشيدن عادت دارند. اين گونه نفس كشيدن حتي در زندگي روزمره هم بدن را دچار مشكل مي كند. براي همه كاربران تردميل ، يك تكنيك تنفسي مشترك وجود ندارد. بنابراين شما مي بايست تكنيك تنفسي مختص به خود را بيابيد.

معمولا نفس كشيدن متناوب به شما كمك مي كند ميزان اكسيد نيتريك بدن خود را افزايش بدهيد. اكسيد نيتريك، همان گازي است كه شريان ها را شل نگه داشته و سبب جاري شدن خون مي شود. همين مسئله به حفظ فعاليت منظم كاربر كمك مي كند. روش ديگر ، يك روش انقلابي براي دويدن هوشمندانه است؛ انگار كه بر روي هوا مي دويد. در اين روش، 3 ثانيه هوا را به داخل ريه ها بكشيد، آنگاه به سرعت در 2 ثانيه اين هوا را بيرون بدهيد. اين روش تنفس در ابتدا نياز به دقت و تمركز دارد، ولي به مرور زمان به آن عادت مي كنيد. بهتر است هوا را از بيني به داخل بدهيد و از دهان خارج كنيد. اگر تنفس ريتميك و به صورت منظم باشد، اكسيداسيون چربي ها سرعت پيدا مي كند.

هرگز با دهان هوا را به داخل ندهيد، چون حجم زيادي از هوا بدون فيلتر شدن وارد بدن مي شود. بيني با فيلترهايي كه دارد، هواي پاك سازي شده را به داخل بدن مي فرستد. نفس كشيدن به وسيله دهان باعث خشكي گلو و حفره دهان مي شود و اين مسئله انرژي ورزشكار را از بين مي برد. هرگاه در هنگام دويدن به نفس نفس افتاديد، سرعت تردميل خود را كاهش بدهيد. قبل از ورزش مقداري آب بنوشيد و در طول مدت تمرين نيز يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه، آب بخوريد.

اين كار باعث مي شود دماي بدن متعادل باقي بماند و دچار گرمازدگي و كم آبي نشويد. تنفس صحيح و درست ورزش كردن دوشادوش هم، به يك اندازه اهميت دارند. نفس كشيدن به صورت ريتميك و صحيح موجب مي شود انتقال خون از قلب به رگ ها منظم تر و بهتر انجام بشود. البته فراموش نفرماييد؛ نوع هوايي كه تنفس مي كنيد بسيار اهميت دارد. به همين دليل ورزش كردن در فضاي خانه بسيار ايمن تر از محيط بيرون مي باشد.

در هنگام راه رفتن يا دويدن بر روي تردميل شكم خود را به داخل بدهيد. بهتر است در حين كار با اين دستگاه يك موزيك تند گوش بدهيد و با ريتم موزيك گام برداريد. براي اينكه به مرحله چربي سوزي برسيد، ورزش را تا 30 دقيقه ادامه بدهيد. تا يك ساعت پس از ورزش از خوردن غذاهاي پر كالري اجتناب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۵۹:۴۴ ] [ هايپر جيم ]

شيب تردميل از تلفيق دستگاه تردميل و پلكان به وجود آمده است. با استفاده از اين دستگاه كاربر مي تواند تمرين خود را از سطح صاف شروع كند و كم كم شيب تردميل را تا درجه هاي بالا افزايش دهد.اين انواع تردميل بر روي متغير شيب بيشترين تمركز را دارند و ميزان كالري سوزي بيشتري در مقايسه با انواع ديگر آن دارند.

علاقه مندان به شيب تردميل

مزيت تردميل هاي با شيب تند

كالري سوزي

از آنجاييكه ورزش با اين نوع تردميل ها ماهيچه هاي بيشتري را درگير ميكند و ميزان چربي سوزي بيشتر است و در نتيجه در مقايسه با تردميل هاي معمولي در زمان كوتاهتري نتايج بهتري حاصل مي شود.

مثلاٌ راه رفتن با درجه 25 درصد تا 3 برابر بيشتر از راه رفتن در با شيب صفر كالري مي سوزاند كه اين ميزان چشم گيري ست.

برنامه هاي تمريني جذاب

اين دستگاه داراي برنامه هاي تمريني زياد و متنوعي هستند كه براي كاربر مي تواند بسيار جذاب و كاربردي باشد. بيشتر انواع اين تردميل ها داري بربانه اندازه گيري ميزان كالري هستند كه براي انجام يك تمرين دقيق و وجدي براي كاهش وزن بسيار مفيد است.

شيب كم فشار

اين تردميل ها داراي شيب بسيار كم فشار و نرم هستند و به مفاصل صدمه اي وارد نمي كنند.

اندازه كوچكتر

چون بر روي اين دستگاه امكان دويدن وجود ندارد و بايد تمرينات استقامتي انجام داد در نتيجه داراي ابعاد طولي كوچكتري هستند و فضاي كمتري را اشغال مي كنند.

معايب تردميل هاي با شيب تند

طول كمتر تردميل

از آنجايي كه اين دستگاه طول كمتري به نسبت تردميل هاي معمولي دارند در نتيجه براي افراد بلند قد و كساني كه داراي گام هاي بلندي هستند مناسب نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۵۹:۱۹ ] [ هايپر جيم ]

فعاليت و ورزش بيرون از خانه قطعاً براي كودكان بهتر و مناسب تر است و سبب مي گردد تا علاوه بر اينكه به فعاليت بدني بپردازند و انرژي خود را تخليه كنند، در اجتماع حضور يابند و نحوه برخورد با ديگران را بياموزند و با انجام بازي هاي گروهي، كار و فعاليت مشاركتي را نيز تجربه مي كنند.

اصولاً انجام ورزش هاي تكراري و يكنواخت براي خود كودك هم خسته كننده است و ترجيح مي دهند به بازي هاي گروهي و مختلف بپردازند، پس خوب است كه والدين براي كودكان خود وقت بگذارند و ساعتي در روز را به آنها اختصاص دهند و با بردن بچه ها به پارك يا فضاي سبز باعث رشد و تكامل كودكان خود شوند.

امروزه به دليل سبك زندگي و ضيق وقت، زندگي آپارتمان نشيني و كم شدن امنيت امكان بيرون رفتن بچه ها و بازي در فضاي آزاد براي آنها كمتر شده.بسياري از كودكان كل روز را در خانه هستند و وقت خود را با انجام بازي هاي كامپيوتري و ديدن برنامه هاي تلويزيوني مي گذرانند. كه اين امر اصلاً براي سلامت آنها خوب نيست و حتي باعث افزايش وزن و يا بروز برخي بيماري ها در كودكان گرديده است.

تردميل و استفاده كودكان از آن

اوايل تردميل تنها جهت مصارف پزشكي براي كودكان استفاده ميشد،اما امروزه از تردميل هاي مخصوص كودكان در منازل هم استفاده مي شود.اين وسيله براي كودكاني كه شرايط بيرون رفتن از منزل را ندارند بسيار خوب است اما هنگام استفاده از آن بايد حتما كسي مراقب باشد تا در صورت عدم تعادل به او كمك كند.

استفاده از تردميل براي كودكان 6 يا 7 سال به بالا توصيه مي شود كه قدرت حركتي خود را به طور كامل بدست آورده اند و توانايي حفظ تعادل را بر روي تردميل دارند و براي بچه هاي كوچكتر مجاز نيست.

تردميل كودكان نيز مانند بزرگسالان داراي 2 نوع موتور دار و بدون موتور است.اغلب تنظيم شيب در آنها به صورت دستي انجام مي گيرد و توان آنها تا يك اسب بخار است.

بهتر است قبل از استفاده از تردميل براي كودك با پزشك متخصص مشورت كنيد تا از شرايط سلامتي كودك خود مطمئن شويد، همچنين در ابتدا بايد سرعت و شيب دستگاه روي ساده ترين حالت باشد.اما به تدريج با آمادگي بدن كودك و حفظ تعادل او به طور كامل،مي توان سرعت را اضافه كرد. توصيه مي شود كه كودكان از دويدن بر روي تردميل خودداري كنند و تا حد امكان راه بروند.

تردميل براي كودكاني كه دچار چاقي هستند، ايده مناسبي ست اما بايد زمان فعاليتشان را افزايش داد. براي كودكاني هم كه با هدف انجام فعاليت ورزشي از تردميل استفاده مي كنند حدود نيم ساعت تمرين در روز كافي ست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۵۸:۲۴ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی