تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 43
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 1760
چت باکس

همه افراد مي توانند ظرف مدت 2 ماه مقدار زيادي از چربي هاي بدن خود را كم بكنند؛ به شرط آن كه در اين راه صبر و شكيبايي به خرج بدهند. اغلب شما از گرفتن رژيم هاي سخت و تكراري خسته شده ايد؛ گرسنگي حق هيچ انساني نيست و لزومي ندارد با رژيم هاي غذايي بخور و نمير و طاقت فرسا خود را آزار بدهيد؛ ولي براي داشتن اندامي متناسب بايد شيوه زندگي خود را عوض كنيد.

اغلب مردم فكر مي كنند چاقي، مقدار چربي است كه در ناحيه شكم تجمع يافته و براي از بين بردن آن بايد ورزش هاي قدرتي مانند دراز و نشست انجام بدهند و به ناحيه شكم فشار وارد كنند. در حالي كه لاغري و چربي سوزي فرايندي است كه با از دست دادن كالري در سراسر بدن اتفاق مي افتد و با ورزش مي توان بر روي قسمت هاي خاصي متمركز شد.

در 2 ماه لاغر شويد!

انجام ورزش هاي هوازي مانند دويدن، پياده روي سريع، دوچرخه سواري، شنا و... در چربي سوزي و كاهش وزن بسيار موثر است؛ اما متاسفانه بيشتر مردم فرصت كافي براي رفتن به فضاي مناسب و انجام اين گونه تمرينات را ندارند؛ به همين علت دستگاه هاي هوازي همچون دوچرخه ثابت ، تردميل ، اسكي فضايي و... وارد بازار شدند و مورد استقبال قرار گرفتند.

ركاب زدن بر روي دوچرخه ثابت ايستاده، از جمله ورزش هايي است كه به آب شدن چربي هاي شكمي كمك مي كند. انجام ورزش هاي قدرتي كه به عضلات شكم فشار وارد مي كند، مانند دراز و نشست، پس از ورزش هوازي بسيار مفيد است. براي لاغري در مدت كوتاه مي بايست در كنار ورزش هوازي يك رژيم غذايي مناسبي را در پيش بگيريد. از خوردن غذاهاي پركالري و چرب بخصوص در وعده شام بپرهيزيد. دير وقت شام نخوريد. سعي كنيد زودتر بخوابيد و مواد غذايي كه غذاي اصلي محسوب نمي شوند مثل سس، نوشابه، دلستر، بستني، شيرني، شكلات و... را ترك كنيد. شب ها برنج و ماكاروني نخوريد و تحرك خود را افزايش بدهيد.

فوايد ورزش هوازي:

ورزش هوازي به تمريناتي گفته مي شود كه در زمان نسبتا طولاني و با شدت متوسط انجام شده و ضربان قلب را بالا برده و با وارد كردن اكسيژن زياد به بدن، سوخت و ساز را بالا برده و منجر به چربي سوزي مي شود. خبر خوب اين كه: هر چه بيستر ورزش كنيد چربي ها جاي خود را به عضلات مي دهند. عضلات بافت ارزشمندي هستند كه انرژي بدن را تامين مي كنند. هر چه بيشتر ورزش مي كنيد عضلاني تر مي شويد و عضلات با افزايش سوخت و ساز، اندام شما را متناسب تر مي كنند. با ورزش هوازي به دليل وارد شدن اكسيژن زياد به بدن حتي در حالت استراحت نيز بدن همچنان به كالري سوزي ادامه مي دهد؛ بنابراين ورزش به طور مضاعف سبب لاغري و تناسب اندام مي شود.

البته در نظر داشته باشيد در 15 الي 20 دقيقه اول ورزش بدن فقط قندهاي موجود را مي سوزاند و پس از آن به سراغ ذخاير چربي خواهد رفت؛ پس بايد طوري ورزش كنيد كه تمرينات شما بيش از 30 دقيقه ادامه داشته باشد.

براي اينكه افراد غير حرفه اي بتوانند در زمان طولاني تري ورزش كنند، روش تناوبي پيشنهاد مي شود. در اين روش شما 2 الي 3 دقيقه با نهايت توان خود ورزش مي كنيد و بعد 1 دقيقه با سرعت كم به استراحت فعال مي پردازيد و پس از 1 دقيقه دوباره سرعت را تا آن جا كه مي توانيد بالا مي بريد. انجام تمرينات تناوبي بر روي دستگاه هاي ورزشي مانند تردميل بسيار راحت است چون بر روي اين دستگاه با فشار يك دكمه مي توان در زمان لازم سرعت را بالا برد يا كاهش داد.

افراد تازه كار بهتر است در روزهاي اول فشار زيادي به بدن خود نياورند و همان 30 دقيقه تمرين براي آن ها كافي مي باشد، اما پس از گذشت يك هفته بايد هم سرعت و هم زمان خود را بيشتر كنند و پس از يك ماه بتوانند 45 دقيقه تمرين هوازي به روش تناوبي انجام بدهند. همواره در هنگام انجام تمرينات ورزشي شكم خود را به داخل بدهيد و كمر د را صاف نگه داريد تا بدن شكل مطلوبي به خود بگيرد.

تمرينات شكم پس از ورزش:

پس از 45 دقيقه ورزش هوازي روي زمين داراز بكشيد و به مدت 5 دقيقه پاهاي خود را بالا نگه داريد؛ پس از آن به حركات قدرتي مانند درازو نشست و پاي كرال بپردازيد. اين كار به عضلات فرم مي دهند. به همين علت بعضي از تردميل هاي چندكاره به پايه دراز و نشست،چرخ مسگري، كش ايروبيك، تخته شنا، وزنه و... مجهز هستند.

با رژيم غذايي مناسب و انجام ورزش صحيح و اصولي پس از يك ماه مقدار زيادي از چربي هاي بدنتان آب شده و اگر بيش از 15 كيلوگرم اضافه وزن نداشته باشيد به تناسب اندام دست پيدا مي كنيد. افرادي كه بيشتر از 15 كيلوگرم اضافه وزن دارند، بايد با ادامه دادن همين روش بقيه چربي هاي اضافه را از بين ببرند. ورزش علاوه بر زيبايي ظاهري و تناسب اندام به بهبود وضعيت سيستم قلبي – عروقي، ديابت، فشار خون، سرطان، اختلالات قاعدگي در بانوان و ...كمك مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۳۱:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

توجه به ظاهر فيزيكي و رسيدگي به آن علاوه بر اينكه ميتواند جنبه هاي رواني خوبي براي اشخاص به وجود آورد وبه شخص اعتماد به نفس زيادي بدهد, ميتواند به سلامتي جسمي فرد هم كمك بسيار زيادي كند.

استفاده از ابزار و وسايل ورزشي در دنياي امروزي ما تاثير زيادي بر افزايش علاقمندي ورزش دوستان داشته و در مواردي هم ورزش را جذاب تر و راحت تر كرده است.ديگر لازم نيست مانند گذشته براي راه رفتن و پياده روي كردن ساده اي به خارج از محل سكونت خود رفته و مشكلاتي مثل: آلودگي هوا يا حتي سرما و گرما را تحمل كنيد .

تردميل وسيله ايست كه با ورودش كمك زيادي به افزايش ميزان فعاليت ما انسانها كرده تا بتوانيم حداقل براي مدت زمان كوتاهي هم شده در كنار انجام ساير وظايف روزانه كه برعهده ماست, فعاليتي هم براي حفظ و ارتقاي سلامتي خود نيز داشته باشيم.

از دست دادن چربي با استفاده از تردميل

اين دستگاه به راحتي ميتواند در امر لاغري و تناسب اندام به ما كمك كند به شرطي كه به چند نكته مهم توجه اي ويژه داشته باشيم:

1- هنگام ورزش و استفاده كردن از وسايل ورزشي معده ما حتما خالي باشد تا پر بودن باعث خراب شدن حالمان نشود و بعد اينكه اگر با معده خالي ورزش كنيد اين امر باعث ميشود تا بدن شما انرژي لازم را براي سوخت وساز و فعاليتش از ذخاير موجود در بدنتان استفاده كند و همين امر باعث لاغري شما ميشود.

2- از هندريلس دستگاه تا جايي امكان دارد و ميتوانيد تعادلتان را حفظ كنيد, استفاده نكنيد چرا كه در آن صورت بدن تمام توان و قدرتش را به كار ميگيرد تا در عين حفظ تعادل خود راه رفته يا بدود و زياد تر كالري بسوزانيد.

3- هنگام دويدن يا راه رفتنتان حتما به ميزان سرعت ضربان قلبتان توجه داشته باشيد و از آن غافل نشويد. در نظر داشته باشيد كه افزايش ميزان ضربان قلب شما رابطه مستقيمي با كم كردن وزن و چربي دارد كه البته بايد باتوجه به قاعده كلي وزن و سن ميزان اضافه وزن هر شخص توجه اي ويژه شود.

به ياد داشته باشيد در هنگام استفاده از تردميل نبايد دست هايتان به اطراف تاپ بخورند. دستها بايد زاويه 90 درجه داشته باشند و از مفاصل شانه حركت كنند و اگر ميخواهيد چربي سوزي بيشتري همزمان با استفاده از تردميل داشته باشيد, ميتوانيد از وزنه هاي ورزشي استفاده كنيد. اين كار باعث ميشود تا شما در مدت زمان كمتري به نتيجه دلخواه خود برسيد و از استفاده كردن تردميل لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۴:۳۳ ] [ هايپر جيم ]

فعاليت روزانه حتي براي مدت زمان كوتاه حداقل 30 دقيقه , مطلبي است كه شايد بارها و بارها از زبان متخصصان زيادي چه تغذيه و چه ورزشي شنيده ايد و به گوش تقريبا همه ما آشناست.

با وجود درگيريها ومشغله هاي زيادي كه امروزه ما انسانها با آنها روبه رو هستيم, شايد نتوانيم مدت زمان طولاني را براي ورزش و فعاليت در باشگاه هاي مختلف بگذرانيم ولي اين امر نبايد باعث شود كه سلامتي خود وحفظ آن كه كار بسيار مهمي است را فراموش كنيم .
همان طور كه همه ما شنيده ايم نبايد بعد از بروز مشكلات و پيدا شدن بيماري ها, دنبال درمان و راهكارهايي براي آنها باشيم. بايد هميشه پيشگيري هاي لازم را انجام دهيم تا دچار مشكل نشويم . به قول معروف هميشه پيشگيري بهتر از درمان است, يادتان كه مي آيد.

پياده روي در بيرون يا منزل

هر قدر هم مشغله كاريمان به ما اجازه فعاليتي براي تندرستي بدنمان را ندهد, بايد سعي كنيم حداقل روزانه ساده ترين ورزش مفيد كه همان پياده روي است را انجام دهيم.اين روزها متاسفانه تا اسمي از پياده روي برده ميشود, اغلب مردم مشكلاتي كه بر سر راه انجام اين ورزش وجود دارد را يادآوري ميكنند؛ مشكلاتي از قبيل: آلودگي هوا, گرما و سرما كه در فواصل مختلف خود نمايي ميكند.

در دنياي امروزي با رشد و پيشرفتي كه علم و صنعت داشته براي اين مشكل هم راهكار خوبي ارايه شده است, آن هم تردميل است كه اين روزا همه ما با آن آشنايي كافي داريم .
استفاده از تردميل اين امكان را به ما ميدهد تا در هر ساعتي از شبانه روز كه باشيم به دور از آلودگي هوا, گرما و سرماي فضاي خارج از منزل در كنار خانواده حتي در عين رسيدگي به امور منزل فرزندانمان و با خيالي آسوده به ورزش و فعاليتي مفيد براي سلامتي خود بپردازيم.

روي تردميل صفحه نمايشگري تعبيه شده است كه شما را از ميزان سرعت يا درجه بندي شيبي كه از آن استفاده كرده ايد, مطلع ميكند.براي اينكه بتوانيد محيطي همانند پياده روي در خارج خانه و پارك را تجربه كنيد كافي ست درجه شيب تردميل را روي 1 قرار دهيد و از آن به راحتي استفاده كنيد.

جلب اينكه شما در خانه هم ميتوانيد كوه رفتن و كوهنوردي را تجربه كنيد و اين كار براي افرادي كه تردميل را خرديداري كرده اند, كاري ساده و دور از ذهن نيست. شما ميتوانيد با قرار دادن درجه شيب تردميل خانه روي بالاترين مقدار خود اين لذت را در خانه تجربه كنيد .
اسفاده از تردميل علاوه بر اينكه اين امكان را به شما ميدهد كه به سادگي پياده روي كنيد به دليل رفت و برگشت مرتب پاها باعث فرم گرفتن باسن ميشود. بدون اينكه از وسيله ورزشي ديگر استفاده كنيد .

استفاده از تردميل به افراد حتي كساني كه از بيماري هاي خاصي رنج ميبرند نيز مناسب است، چراكه ميتوانند با زياد و كم كرد سرعت و شيب دستگاه به آرامي از دستگاه استفاده كنند و فعاليتي داشته باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۴:۰۹ ] [ هايپر جيم ]

كار و فعاليت و دغدغه هاي زياد اين روزاي زندگي باعث شده است كه ما انسانها كمتر به ورزش و سلامتي جسمي اهميت بدهيم و مرتبا در تكاپو براي رفاه بيشتر و گذران زندگي باشيم.حتما از اخبار يا حتي با چشم خود با اندك توجهي مشاهده كرده ايد به دليل ماشيني و مكانيكي شدن اغلب كارهاي ما جمعيت بيشتر جامعه ها روبه چاقي و اضافه وزن رفته است.

وجود همين مشكل عواقب زيادي را به خصوص در به خطر انداختن سلامتي افراد در بر دارد.
با پيشرفت علم و فناوري تمهيداتي هم براي رفع اين مشكل جوامع و سلامتي افراد در نظر گرفته شده است كه تردميل نمونه بزرگ و قابل توجه اي از اين تمهيدات است.تردميل به دستگاهي گفته ميشود كه انسان يا حتي حيوان ميتواند روي يك نواري محرك گام بردارد كه در سال 1952 براي آزمون گرفتن از بيماري هاي قلبي ساخته شد.

ويژگي هاي تردميلي خوب

تردميل ها از ابتداي ورود خود انواع مختلفي دارند؛ 1- تردميل هاي مكانيكي كه فاقد موتور بوده و از شيبي دايمي برخوردار هستند كه همين امر باعث ميشود تا مشكلاتي را براي زانو و مفاصل شخص استفاده كننده به وجود آورند. 2- تردميل هاي برقي كه داراي موتور هستند و اين امكان را به كاربرخود ميدهند تا در صورت لزوم سرعت يا حتي شيب دستگاه را به دلخواه خود تغيير دهند تا مشكلي براي شخص استفاده كننده از دستگاه به وجود نيايد.

در ابتداي خريد يك تردميل برقي مناسب حتما بايد ميزان قدرت موتور اين دستگاه توجه داشته باشيد كه اين ميزان قدرت رابطه مستقيمي با وزن شخص يا اشخاص استفاده و تعداد نفرات آن دارد.با توجه به قدرت موتور تردميل, دستگاه ميتواند تا وزني معادل 150 كيلوگرم را با وجود موتوري با 2/5 اسب بخار تحمل كند. 

هنگام استفاده از تردميل اولين چيزي كه به چشم خود نمايي ميكند, وجود تسمه محرك دستگاه است كه پيست فعاليت ورزشكار است. اندازه و ابعاد اين پيست در دستگاهها با مدل هاي مختلف متفاوت است .البته زياد هم نگران نباشيد چون حتي در كوچكترين تردميل نيز فضاي كافي براي فعاليت و دويدن كاربر در نظر گرفته شده است.

در هنگام خريد بايد به ميزان شيبي كه تردميلي ميتواند ارايه دهد نيز توجه كرد و براساس نياز ورزشكار تردميل خريداري شود. شيب تردميل به دو نوع دستي و برقي تقسيم ميشود: دستي آن توسط اهرامي كم و زياد ميشود كه نسل قديم تردميل ها محسوب ميشوند و نوع برقي آن به راحتي توسط كليدي كه روي تردميل تعبيه شده شيبش كم و زياد ميشود كه اين كار استفاده از اين وسيله ورزشي را براي كاربران خود بسيار آسان كرده است.

وجود ضربه گيري خوب در تردميل از ويژگي هاي مهم اين دستگاه محسوب ميشود كه بايد هنگام خريد به آن توجه داشت چراكه در صورتي كه ضربه گير مناسبي داخل تردميل قرار نداشته باشد با پيادهروي به خصوص دويدن ورزشكار روي آن حتما مشكلاتي براي زانو و كمر كاربر او به وجود خواهد آمد.

و در آخر با در نظر گرفتن كوچك و محدود شدن فضاي خانه بايد هنگام خريد تردميل به سر و صدايي كه احتمالا از دستگاه قرار است خارج شود نيز توجه شود و دستگاهي را انتخاب كنيد كه كمترين ميزان صدا را در فضاي اطرافش ايجاد كند و مزاحمتي را براي خود شما و ساير همسايگانتان ايجاد نكند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۳:۴۲ ] [ هايپر جيم ]

ورزشهايي نظير پياده روي و دويدن بر روي تردميل از جمله ورزشهاي كارديو ست كه انجام آن سبب چربي سوزي و كاهش وزن در افراد مي گردد.اما برخي از اشتباهات در انجام اين ورزش سبب مي شود تا از آن فوايد كمتري ببريد. ما در اين مطلب به تعدادي از اين اشتباهات اشاره مي كنيم.

اشتباهاتي كه اثر ورزش با تردميل را كمتر مي كند

تكيه دادن به تردميل در حين تمرين

برخي از افراد هنگام استفاده از دستگاههاي ورزشي از جمله تردميل دسته ها يا قسمت هاي در دسترس آن را با دست نگه مي دارند و تصور مي كنند كه به اين روش تعادل آنها بهتر حفظ مي شود.اما انجام اين حركت سبب مي شود تا شدت تمرين شما به ميزان زيادي كاهش يابد و در نتيجه ميزان كالري سوزي در بدن كمتر شود.به علاوه نگه داشتن دستگيره هاي تردميل نه تنها باعث حفظ تعادل نميشود بلكه بيشتر تعادل شما را بر هم ميزند.پس اگر احساس خستگي مي كنيد و بدون اينكه به دستگاه تكيه كنيد نمي توانيد تعادلتان را حفظ كنيد، يا ورزش كردن را به زمان ديگري موكول كنيد يا سرعت و شدت تمرين خود را كاهش دهيد.تنها زماني كه مجاز هستيد تا از دسته هاي تردميل استفاده كنيد در هنگام شروع و پايان كار با تردميل جهت حفظ تعادل مي باشد.

تمرين كردن با شدت پايين تر از حد توان

برخي گمان مي كنند كه اگر تمرينات خود را با شدت بالا انجام دهند بدن آنها بزرگ و عضلاني مي شود و چون مايل به ايجاد اين وضعيت نيستند؛ شدت ورزش خود را پايين تر از حد واقعي توانشان نگاه مي دارند.اين افراد زماني كه از تردميل استفاده مي كنند شيب دستگاه را اضافه نمي كنند و شدت تمرين را در حد پايين تنظيم مي كنند.در حالي كه اگر مايل هستيد تا به نتيجه مطلوب برسيد بايد از تمرينات چالشي استفاده كنيد و انجام تمرينات ساده و پايين تر از حد توان را كنار بگذاريد.

گرم كردن بدن با حركات كششي

پيش از شروي ورزش از انجام حركات كششي پرهيز كنيد.قبل از تمرين با استفاده از حركات نرمشي بدن خود را گرم كنيد و انجام حركات كششي را كنار بگذاريد.انجام حركات كششي فقط براي بعد از پايان ورزش مفيد است و تمرين شما را تكميل مي كند.

حمل وزنه در هنگام راه رفتن بر روي تردميل

حمل وزنه تا وزن 1 كيلوگرم در زمان پياده روي مشكلي ايجاد نمي كند.اما فايده زيادي هم براي تمرين شما ندارد، بعلاوه سبب مي شود تا شما زودتر احساس خستگي كنيد و مجبور به رها كردن تمرينتان شويد.براي افرادي كه وزنه بالاتر از يك كيلو را انتخاب مي كنند بايد بگوييم اين كار احتمال بروز آسيب را براي بدن شما بالا مي برد.براي اينكه به نتيجه بهتري دست يابيد بهتر است به جاي حمل وزنه سرعت يا شيب تمرين خود را اضافه كنيد.

ممانعت از انجام تمرينات قدرتي

همانگونه كه مي دانيد ورزش هاي هوازي فوايد زيادي براي افراد چه در زمينه بهبود وضعيت سلامتي و چه در كاهش وزن دارد و انجام آن بيش از هر ورزش ديگري به افراد توصيه مي شود.اما براي افرادي كه مايل هستند به نتيجه بهتري در اين زمينه برسند بهتر است كه از تركيب ورزش هوازي و قدرتي استفاده كنند و در يك دوره از هر دوي اين تمرينات استفاده كنند.اين كار سبب مي شود كه شما آخرين تير را به هدف بزنيد و زود تر از حد انتظار به نتيجه مطلوبتان برسيد.پس وزنه زدن را در كنار ورزش هوازي بر روي تردميل دنبال كنيد.

بسياري از افراد گمان مي كنند كه با استفاده از وزنه بدن آنها بزرگ و عضلات آنها حجيم مي شود به همين خاطر به سراغ اين ورزش نمي روند.خوب است بدانيد كه وزنه زدن به همين سادگي سبب زمخت شدن عضلات نمي شود يك وزنه بردار حرفه اي با سالها تلاش و تمرين موفق به دستيابي به اين حجم عضله مي شود. هيچ فردي در يك دوره كوتاه با استفاده از دمبل و وزنه سبك به اين نتيجه نمي رسد.

بنابراين نگران اين قضيه نباشيد.انجام اين ورزشها در كنار تمرينات هوازي سبب تقويت ماهيچه ها و عضله سازي مي گردد.هرچه ميزان عضلات بدن بيشتر باشد سوخت و ساز بدن شما بالاتر مي رود و سبب مي شود كه در طول روز انرژي بيشتري را از دست دهيد.

نگراني افرادي كه با استفاده از ورزشهاي هوازي به دنبال كاهش وزن مي باشند اين است كه انجام ورزش هاي هوازي علاوه بر چربي هاي بدن،عضلات را نيز از بين برده و ضعيف كنند.اما شما مي توانيد با انجام تمرينات قدرتي تحليل ماهيچه هاي خود را در دوران كاهش وزن به كمترين ميزان برسانيد. بنابراين سعي كنيد انجام ورزشهاي هوازي مانند تردميل و الپتيكال را در كنار ورزش هاي غير هوازي مثل وزنه زدن سبك و دمبل در كنار هم كامل كنيد و با تركيب اين دو سبك ورزشي متوجه تغيير بسيار چشم گير آن بشويد.كساني كه هر يك از اين دو ورزش را به تنهايي دنبال مي كردند بعد از تركيب آنها متوجه تفاوت شگفت آور آن مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۵۵:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

اولين دليلي كه مردم به سراغ تردميل خانگي مي روند اين است كه مي خواهند اين دستگاه هميشه در دسترس باشد و در هر زمان كه فرصت پيدا كردند، بتوانند به انجام ورزش بپردازند.

با وجود يك تردميل خانگي ، ديگر مجبور نيستيد براي رفتن به يك فضاي مناسب يا باشگاه وقت خود را در ترافيك شهري هدر بدهيد يا با حوادث غير مترقبه اي كه ممكن است در محيط بيرون اتفاق بيفتد مواجه شويد. با وجود  تردميل خانگي همه اعضاي خانواده مي توانند به دور از هياهوي بيرون در محيط امن منزل ورزش كنند، هم زمان با تمرينات خود تلوزيون ببينند، با دوستان و ساير اعضاي خانواده صحبت كنند، مراقب غذاي روي اجاق باشند، كارهاي اينترنتي و دانلود انجام بدهند، با افكار خود تنها باشند، به موسيقي دلخواه خود گوش بدهند و... . تردميل هاي مدرن امروزي، برنامه هاي متنوعي در حافظه خود ذخيره دارند كه با استفاده از آن ها بدون نياز به حضور مربي مي توان تمرينات اصولي و برنامه ريزي شده اي را انجام داد.

فوايد تردميل خانگي

كنترل ضربان قلب بر روي تردميل مسئله مهمي است و به ورزشكار اين امكان را مي دهد كه به روش علمي و موثر به ورزش بپردازد. اگر به سيستم قلبي- عروقي فشار زيادي وارد بشود خطرناك است.

تسمه تردميل كه در زير پاي كاربر قرار مي گيرد نرم و انعطاف پذير بوده و دويدن بر روي آن بر خلاف دويدن بر روي آسفالت و موزاييك، به عضلات و مفاصل آسيب وارد نمي كند.

ورزش با تردميل يك راه خوب براي كاهش وزن و تناسب اندام محسوب مي شود. امروزه 60 درصد مردم دنيا به خريد اين دستگاه روي آورده اند و اين آمار در حال افزايش مي باشد. تهيه يك تردميل خانگي راهي به سوي جواني، سلامتي، شادابي، امنيت و تغيير سبك زندگي است. اين دستگاه علاوه بر بهبود سيستم تنفسي و وضعيت قلبي- عروقي، براي توانبخشي و رفع بيماري هاي همچون ديابت، آرتروز خفيف، افسرگي و ضعف مفاصل مفيد است.

در هنگام خريد تردميل خانگي، علاوه بر قيمت به قدرت موتور ، برند، كشور سازنده، جنس دستگاه، اطلاعات مانيتور و وزن قابل تحمل براي دستگاه دقت كرده و تردميلي انتخاب كنيد كه براي سنگين وزن ترين عضو خانواده مناسب باشد. معمولا مدل هاي خانگي اين دستگاه زيباتر، كوچكتر و فشرده تر از انواع باشگاهي هستند. بعضي از آن ها قابليت تاشوندگي دارند و در مواقعي كه مورد استفاده قرار نمي گيرند، مي توان آن را جمع كرد تا فضاي منزل بيهوده اشغال نشود. مانيتور اين دستگاه اطلاعات ارزشمندي همچون زمان، سرعت، كالري مصرف شده، مسافت طي شده و ضربان قلب را به كاربر نشان مي دهد كه اين اطلاعات براي طراحي يك الگوي مناسب ورزشي بسيار مهم است و ورزشكار با ثبت آن ها مي تواند پيشرفت خود را مورد بررسي قرار بدهد.

با اين دستگاه كاربر با افزايش 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب مي تواند شدت تمرين را افزايش بدهد. وضعيت قرار گرفتن و انجام تمرين بر روي تردمل بسيار مهم است؛

- بر روي اين دستگاه گردن را به حالت عادي نگه داريد. سر را نه پايين بيندازيد و نه بالا بگيريد.

- دست ها را به نرمي مشت كرده و هماهنگ با حركات پا به جلو و عقب ببريد. حركت دست مي بايد از ناحيه بازو باشد.

- شكم را به داخل داده و عضلات باسن را ريلكس نگه داريد.

- اندازه قدم ها مي بايست متوسط و طبيعي باشد. از برداشتن قدم هاي بسيار بلند و بسيار كوتاه خودداري كنيد.

- به نحوه تنفس خود دقت كنيد. نفس ها بايد منظم و عميق باشند. هرگز سرعت را آنقدر بالا نبريد كه از نفس بيفتيد و حتي قادر به حرف زدن نباشيد.

- وقتي بر روي سطح زمين مي دويد بدن شما سرعت را كنترل مي كند و هرگاه خسته بشويد سرعت خود به خود كاسته مي شود؛ اما بر روي تردميل بايد خودتان به صورت هوشيارانه عمل كرده و سرعت را تغيير بدهيد، بنابراين به بدن خود گوش بدهيد و هرگاه احساس خستگي زياد كرديد، مدتي آهسته راه برويد.

- قبل از شروع ورزش و در حين آن آب بنوشيد. اين كار دماي بدن را متعادل نگه داشته و به سوخت و ساز بيشتر كمك مي كند.

- هنگام ورزش كفش و لباس مناسب ورزشي بپوشيد.

- با معده پر ورزش نكنيد؛ در هنگام تمرين بايد حداقل يك ساعت از خوردن آخرين وعده غذايي گذشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۵۴:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه مي دانيد دويدن يكي از ورزش هاي مادر محسوب مي شود. اين ورزش نياز به آموزش خاصي ندارد و هر فردي از كودكي آن را به صورت غريزي مي آموزد.

در گذشته انسان با طبيعت انس بيشتري داشت و به همين علت پياده روي، دويدن، بالا رفتن از تپه و كوه، جزيي از زندگي روزمره محسوب مي شد؛ اما با صنعتي شدن جوامع و آغاز زندگي ماشيني، مردم ديگر فرصت پيدا نمي كنند براي انجام اين فعاليت مفيد به فضاي بيرون بروند، به همين علت دستگاه هاي ورزشي مانند تردميل به بازار آمدند و با استقبال عموم مواجه شدند؛ زيرا دويدن بهترين روش براي كاهش وزن و تناسب اندام شناخته شده است.

دويدن چه بر روي تردميل و چه در پارك، يك ورزش هوازي است كه براي سيستم قلبي- عروقي فوايد بسياري به همراه دارد. زماني كه هنوز تردميل هاي مدرن به بازار نيامده بودند، كاربران اين دستگاه از كسل كننده بودن آن شكايت داشتند؛ ولي امروزه اغلب تردميل ها قابليت پخش موزيك و حتي فيلم را دارند. مانيتور اين دستگاه اطلاعات با ارزشي در اختيار ورزشكار قرار مي دهد كه سبب ايجاد انگيزه شده و هم به طراحي الگوي مناسب ورزشي كمك مي كند.

دويدن براي تناسب اندام

كساني كه مي دوند، كمتر مجبور مي شوند به پزشك مراجعه كنند؛ چون اين ورزش از ابتلا به بيمارهاي ديابت، سرطان، حمله هاي قلبي، فشار خون، افسردگي و... پيشگيري مي كند. دويدن كربوهيدرات ها را مي سوزاند؛ اگر براي شام يك بشقاب ماكاراني بخوريد و بعد به مدت يك ساعت به صورت تناوبي بدويد و راه برويد، ديگر نگران چاق شدن نخواهيد بود.

به طور كلي ورزش سبب جوان ماندن و طول عمر مي شود؛ استمرار و تدوام در اين تمرين موجب پيشگيري از تحليل رفتن ماهيچه ها در سنين پيري شده و استقامت اسكلت بدن، بافت هاي همبند و عضلات را بالا مي برد؛ در نتيجه روند پيري كند شده و به تاخير مي افتد. هنگامي كه ماهيچه ها و عضلات مستحكم بشوند، تاندن ها و رباط ها در نگه داري و حمايت مفصل قوي تر شده و پوكي استخوان و خميدگي اتفاق نمي افتد.

سطح صاف و انعطاف پذير تسمه تردميل از سطح زمين ايمن تر است و آسيب كمتري به مفاصل و عضلات وارد مي كند. همچنين دويدن با افزايش ظرفيت ريه به سلامت سيستم تنفسي كمك كرده و باعث مي شود توان انسان در انجام ساير فعاليت هاي روزمره بيشتر بشود.

دويدن سطح آدرنالين در خون را افزايش مي دهد. اين ماده در حين تحرك، انرژي بدن را بيشتر كرده و قند خون را بالا مي برد. بعضي از افراد معتقدند در هنگام اضطراب و ناراحتي چاق مي شوند ؛ اين تصور اشتباه نيست. زيرا بدن در واكنش به اضطراب آدرنالين ترشح مي كند و همانطور كه گفتيم آدرنالين قند خون را بالا مي برد؛ اگر قادر نيستيد عوامل استرس زا را از زندگي خود حذف كنيد، مي توانيد در هنگام بروز آن ها، با ورزش اثرات منفي را كاهش بدهيد.

دويدن استرس را از انسان دور مي سازد؛ دانشمندان معتقدند به همين علت انسان هاي بدوي هرگز چاق نبودند، چون عامل اضطراب و ترس آنان حمله حيوانات وحشي در هنگام شكار بود و به محض مواجه شدن با آن شروع به دويدن مي كردند.

آدرنالين به عنوان يك هورمون سريع الاثر شناخته شده كه حالت جنگ و گريز در انسان به وجود مي آورد؛ به همين دليل تمرينات ورزشي خشم را كاهش داده و سبب آرامش مي شوند.

وقتي سن فرد به بالاتر از 40 سال مي رسد، متابوليسم كند شده و بدن براي ابتلا به انواع بيماري ها واختلالات رواني آماده تر مي شود. در اين شرايط هورمون هاي افزايش دهنده اشتها نيز بيشتر ترشح مي شوند، در نتيجه بدن براي چاقي مستعد تر خواهد شد.

دويدن بر روي تردميل در فضاي آرام منزل به افراد اين امكان را مي دهد كه با افكار خود تنها باشند. البته انسان موجودي اجتماعي است و انزواطلبي با ذات او در تضاد مي باشد؛ ولي بسياري از افراد ترجيح مي دهند به دور از هياهوي بيرون و در آرامش به ورزش بپردازند.

كساني كه ورزش مي كنند به دليل رضايت از اندام و شكل بدن خود، اعتماد به نفس بيشتر يافته و همين مسئله موجب مي شود، بيشتر و راحت تر در اماكن عمومي ظاهر بشوند. پس از ورزش يك مقدار درد و خستگي اجتناب ناپذير است؛ اما اين دردها نبايد غير قابل تحمل باشند.

هنگامي كه مي دويد، فقط از عضلات و ماهيچه هاي پا كار نمي كشيد؛ بلكه همه اندام هاي بدن در اين ورزش مشاركت دارند. پس از 30 دقيقه دويدن و حتي راه رفتن سريع، مغز هورمون اندروفين آزاد مي كند؛ اين ماده سبب احساس شادماني و سرزندگي مي شود. اگر احساس كسالت و تنبلي مي كنيد، كافي است كمي بدويد. دويدن انرژي انسان را افزايش مي دهد.

افرادي كه مي دوند نسبت به سايرين خواب با كيفيت تري دارند؛ چون اين ورزش هوازي كم خوابي را از بين مي برد و موجب مي شود در طول روز كارآيي بيشتري داشته باشيد. احتمال ابتلا به بيماري آلزايمر در كساني كه دويدن را جزيي از برنامه هاي روزمره خود قرار دادند، به طور چشمگيري كاهش مي يابد، حتي اگر اين بيماري در خانواده آنان به صورت موروثي وجود داشته باشد. دويدن قدرت حافظه را بالا برده و زوال عقل را كاهش مي دهد.

با اين ورزش شما تبديل به فردي جذاب خواهيد شد؛ زيرا نه تنها به لحاظ شكل ظاهر زيباتر مي شويد؛ بلكه خلق و خوب بهتري نيز پيدا مي كنيد. يك فرد 70 كيلويي مي تواند در يك ساعت دويدن 800 كالري بسوزاند؛ بنابراين اين ورزش يك راه سريع براي چربي سوزي و لاغري محسوب مي شود. ورزش در كنار يك رژيم غذايي مناسب تنها راه چاره براي تناسب اندام است و داشتن دستگاه هاي ورزشي به ادامه اين راه كمك مي كنند.

راه رفتن صحبگاهي فوايد بسياري براي بدن دارد. پس از ورزش در صبح ناچارمي شويد براي ادامه فعاليت ها و ملاقات هاي روزمره دوش بگيريد. دوش گرفتن در صبح پس از فعاليت ورزشي، به از بين بردن چربي هاي اضافه كمك مي كند.

30 دقيقه قبل از شروع ورزش با تردميل، يك ليوان آب بنوشيد و در طي تمرين يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هرگاه احساس تشنگي كرديد، آب بخورديد. نوشيدن آب علاوه بر متعادل نگه داشتن دماي بدن، سبب اكسيژن رساني بيشتر به سلول ها شده و همين مسئله سوخت و ساز را بيشتر مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۵۳:۵۰ ] [ هايپر جيم ]

با پيشرفت علم و تكنولوژي تجهيزات ورزشي پيشرفته تري اختراع شده است و شيوه هاي نويني جهت ورزش كردن خصوصاً براي افرادي كه به دليل ابتلا به برخي بيماريها و مشكلات نمي توانند از هر روشي براي ورزش كردن استفاده نمايند پديد آمده. يكي از اين وسيله ها تردميل آبي مي باشد كه هنوز استفاده از آن رايج نشده است اما به شكل محدود در برخي از مراكز درماني و ارتوپدي مجهز وجود دارد.البته اين وسيله ورزشي علاوه بر كاربرد درماني جنبه تفريحي نيز دارد.

به دليل قيمت نسبتاً بالا و توليد كم اين وسيله استفاده از آن در حال حاضر فقط جنبه پزشكي دارد. تمرين با تردميل آبي براي سالمندان، كساني كه مشكلات عضلاني، اسكلتي و مفصلي دارند و همچنين افرادي كه به دليل بيماري هايي از جمله سكته مغزي و ام اس و... دچار مشكلات حركتي هستند توصيه مي شود. استفاده از تردميل آبي براي اين افراد بدون هيچ عوارض جانبي ست،همچنين مي توانند در بهبود روند بيماري خود از آن بهره ببرند.يكي از علل استفاده از اين دستگاه در موارد ارتوپدي اين است كه وزن افراد در آب تا حدود 70% كم مي شود در نتيجه فشار ناشي از راه رفتن بر روي بدن اين اشخاص وارد نمي شود.

زماني كه شما با استفاده از تردميل آبي حدود ده دقيقه فعاليت مي كنيد،همانند وقتي ست كه در حالت عادي دو ساعت پياده روي مي كنيد.در نتيجه يك ساعت استفاده از اين دستگاه بيش از 960 كالري مي سوزاند.

فوايد تردميل آبي

با گذشت زمان استفاده از اين وسيله پزشكي ورزشي در اغلب بيمارستانها رايج مي شود و افراد مي توانند از مزاياي آن در موارد آب درماني، فيزيوتراپي و باز تواني بهره مند شوند.
اين دستگاه را درون استخرها و آكواريوم هاي بزرگ قرار مي دهند و شخص مي تواند با استفاده از آن مدتها به ورزش كردن بپردازد بدون اينكه اين مدت طولاني به بدن او آسيب برساند.حداكثر سرعت قابل استفاده در اين تردميل ها تا ده كيلومتر مي باشد، مانيتور اين دستگاه قابليت نمايش وزن فرد را دارد، دكمه شروع و توقف تمرين با اين تردميل به شكل هوشمند مي باشد.

جنس اين تردميل ها از استيل مقاوم در برابر آب ساخته شده است و كف آن به گونه اي طراحي شده كه در هنگام راه رفتن لغزشي براي كاربر ايجاد نشود.اين تردميل امكان تا شدن دارد بعلاوه براي جابجايي راحت تر آن چرخ هايي از جنس پليمر در زير دستگاه تعبيه شده است.

از مزاياي ديگر تردميل آبي استفاده ساده آن براي افرادي ست كه اضافه وزن بالايي دارند اين اشخاص به دليل وزن زياد نمي توانند پياده روي كنند زيرا اين اضافه وزن به زانوها و مفاصلشان صدمه ميزند.اما استفاده از تردميل آبي براي اين افراد به دليل اينكه وزن بدن آنها را كمتر از ميزان واقعي نشان مي دهد به بدن آسيب نميرساند از سوي ديگر قدرت رانش موجود در آب تكيه گاه بدن است. درعين حال به دليل تراكم آب نسبت به خشكي پياده روي در آن نياز به صرف نيروي بيشتري براي بدن مي باشد كه همين افزايش انرژي مصرفي كالري سوزي بدن را بالا مي برد.بنابراين با استفاده از اين وسيله ورزشي افراد چاق مي توانند بدون آسيب موفق به كاهش وزن زياد در مدت كوتاهي شوند.

همانطور كه مي دانيد در آب ميزان جاذبه تا حد زيادي كاهش مي يابد و به اين ترتيب شما مي توانيد حركات كششي را كه در خشكي قادر به انجام آن نيستيد در داخل آب و به سادگي انجام دهيد و انجام اين تمرينات براي بدن شما بسيار مفيد مي باشد.

از مزيت هاي ديگر ورزش تردميل آبي اين است كه فشار و جريان آب در زمان ورزش مانند يك ماساژ مفيد براي مفاصل، استخوانها و ساير اندامها مي باشد.كه اين امر سبب آرامش و رفع احساس درد و كوفتگي در بدن مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۱۹:۵۸ ] [ هايپر جيم ]

همه انسان ها علاقمند هستند از نظرظاهري و جسماني زيبا و سالم باشند. براي رسيدن به اين هدف مي بايست سبك زندگي خود را تغيير داده و به شيوه درست زندگي كنيم. روش صحيح زندگي شامل پرهيز از استرس رواني و نگراني، استراحت كافي، تغذيه مناسب و ورزش مي شود.

تردميل، يك دستگاه هوازي است كه طرفداران بسياري دارد. ورزش هوازي براي كاهش وزن و رسيدن به اندام متناسب بهترين روش محسوب مي شود؛ اما نحوه استفاده صحيح و اصولي از اين دستگاه در كارآيي آن اهميت دارد.

تردميل دستگاه لاغري

ورزش صبح:

تمرين در هنگام صبح بر روي تردميل، براي سوزاندن چربي هاي زائد مفيد مي باشد. زماني كه هنوز معده خالي است و شروع به فعاليت مي كنيد، بدن ناچار مي شود براي تامين انرژي مورد نياز از ذخاير چربي استفاده بكند؛ به همين علت امكان كاهش وزن بيشتر مي شود.

نحوه استفاده از تردميل:

در طول تمرين دسته هاي تردميل را رها كنيد؛ اين كار سبب تلاش بيشتر مي شود؛ در نتيجه كالري سوزي بهتر اتفاق مي افتد. قبل از رها كردن دسته ها مطمئن بشويد سرعت دستگاه مناسب بوده و مي توانيد تعادل خود را حفظ كنيد.

تردميل هاي مدرن امروزي يك صفحه نمايش دارند كه كاربر بر روي آن مي تواند سرعت، زمان، مسافت طي شده، درجه شيب و ضربان قلب خود را مشاهده كند. با اين اطلاعات ارزشمند ورزشكار قادر است طبق يك الگوي ورزشي مناسب پيش برود. تعداد ضربان قلب در دقيقه سطح تمرينات ورزشي را تعيين مي كند؛ براي ورزش مي توان 3 سطح خفيف، متوسط و شديد قائل شد. هر كس بايد بداند در چه سطحي ورزش مي كند و كدام سطح برايش مناسب مي باشد؛ زيرا ورزش در هر كدام از اين 3 سطح اثرات متفاوتي بر بدن دارد.
پيش از آن حداكثر ظرفيت ضربان قلب خود را به محاسبه كنيد. براي اين كار عدد سن خود را از عدد 220 كم كنيد؛ عدد به دست آمده حداكثر ظرفيت قلب شما را نشان مي دهد. بهتر است در اواسط تمرين ضربان قلبتان به 90 درصد حداكثر ظرفيت برسد.

اگر مي خواهيد با ورزش به نتايج بهتري دست بيابيد، بايد درك خود را از ضربان قلب بالا ببريد. تمرينات اينتروال و تمرينات شديد مستمر، هر دو باعث سوزاندن كالري مي شوند. اما تمرينات پر شدت به سرعت فرد را خسته مي كند؛ در حالي كه تمرينات با وقفه به انسان انرژي مي دهد و با اين روش مي توانيد مدت بيشتري به ورزش بپردازيد؛ با رعايت ترتيب فاصله زماني مي توانيد سوخت و ساز بدن را افزايش بدهيد و چربي هاي بيشتري را آب كنيد.

تمرينات با وقفه علاوه بر چربي سوزي زيادتر به افزايش حجم عضلاني نيز منجر مي شود. عضلات بافت ارزشمندي هستند كه انرژي بدن را تامين مي كنند و هر چه توده عضلاني بيشتر باشد سوخت و ساز بالاتر مي رود. يعني حتي وقتي ورزش نمي كنيد از حالت عادي بيشتر كالري مي سوزانيد.

گرم كردن:

قبل از شروع برنامه ورزشي به مدت 5 دقيقه با سرعت كم بر روي تردميل راه برويد. سپس 1 الي 2 دقيقه با نهايت سرعت بدويد و بعد دوباره راه برويد؛ اين كار پيش از ورزش بدن شما را گرم مي كند. در انتها نيز 5 دقيقه با سرعت كم روي تردميل راه برويد تا بدنتان سرد بشود.

تمرين اينتروال:

براي انجام تمرينات تناوبي يا اينتروال مانند روش گرم كردن، 1 الي 2 دقيقه با سرعت زياد بدويد و 1 دقيقه راه برويد؛ اين چرخه را تا 20 يا 30 دقيقه ادامه بدهيد.

در حين دويدن يا راه رفتن بر روي تردميل، بايد دست ها از آرنج خم بشوند و زاويه 90 درجه پيدا كنند و همراه با حركت پا به صورت آونگي به جلو و عقب بروند. حركت دست ها از مفصل شانه است، مانند زماني كه بر روي زمين مي دويد. با تركيب دست با وزن بدن كالري بيشتري خواهيد سوزاند.

هر 6 يا 8 هفته برنامه ورزشي خود را تغيير بدهيد؛ اگر تمرينات مدام تكرار بشوند، بدن به آن عادت كرده و با فلات تمريني مواجه مي شويد. يعني بدن ديگر به ورزش واكنش نشان نمي دهد؛ چون تمرين چيز تازه اي براي بدن ندارد. براي عبور از فلات تمريني مي توانيد از دستگاه هاي ديگر مانند دوچرخه ثابت يا اسكي فضايي كمك بگيريد و اگر تنها وسيله ي شما تردميل است سرعت يا شيب آن را بيشتر كنيد.

انجام ورزش هاي قدرتي ديگر مانند دراز و نشست بعد از تمرين با تردميل، در حالي كه هنوز بدن گرم است، به سفت شدن عضلات كمك مي كند؛ به همين دليل برخي از تردميل ها مجهز به پايه درازو نشست مي باشند. وقتي بخشي از اضافه وزن خود را از دست داديد، مي توانيد با وزنه نيز كار كنيد؛ اين كار عضلات شما را غافگير كرده و مانع ايجاد فلات تمريني مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۱۹:۱۷ ] [ هايپر جيم ]

افرادي كه به ورزش كردن عادت دارند و آن را جز برنامه هاي روزمره خود قرار دادند، در صورت ترك اين فعاليت مفيد و بي تحركي علاوه بر تغييراتي كه در ظاهرشان رخ مي دهد، دچار افسردگي و برخي از اختلالات رواني ديگر مانند كم خوابي، بي انگيزگي و اشتهاي كاذب مي شوند. البته ترك ورزش مانند يك جراحت بدني، قابل درمان مي باشد؛ هيچ گاه براي شروع دوباره ورزش دير نيست.

اگر به دليل مشغله زياد فرصت رفتن به محيط بيرون يا باشگاه هاي ورزش را نداريد، مي توانيد با تهيه يك يا چند دستگاه ورزشي مانند تردميل، دوچرخه ثابت، اسكي فضايي و... ورزش را به منزل خود برده و از هر فرصتي استفاده كنيد. در صورتي كه براي مدت طولاني از ورزش دست بكشيد، بدن كم كم قدرت و بافت عضلاني را از دست مي دهد و افزايش چربي در قسمت هاي مختلف بدن رخ خواهد داد. حتي اگر رژيم غذايي را رعايت كرده و كالري دريافتي خود را كاهش بدهيد با كم شدن حجم عضلاني سوخت و ساز پايين مي آيد و ماهيچه ها جاي خود را به سلول هاي چربي مي دهند.

با توقف تمرينات ورزشي، نيروي بدن تحليل مي رود و شكل اندام به هم مي خورد. افزايش فشار خون يكي ديگر از عوارض ترك ورزش مي باشد. تحقيقات نشان داده كساني كه ورزش را ترك مي كنند، پس از گذشت 2 هفته فشار خون شان به اندازه زمان قبل از شروع ورزش، افزايش مي يابد و از اين لحاظ تمام منافع تمرينات ورزشي از دست خواهد رفت.

عوارض ترك ورزش

برخي از افراد پس از ترك ورزش، به مصرف الكل، سيگار و حتي مواد مخدر رو مي آورند؛ زيرا ورزش سبب ترشح هورمون هاي ضد استرس مي شود كه نشاط و سرزندگي به همراه دارند؛ با ترك آن افراد كمبود اين ماه را حس كرده و براي جبران به روش هاي اشتباه پناه مي برند.

در زندگي ماشيني امروز به دليل كم تحرك بودن اغلب مشاغل، انسان ها آسيب پذير تر از گذشته شده اند. انسان متمدن امروزي بايد بداند براي محافظت از سلامتي خود و زندگي كردن، بايد ورزش كند. ورزش ملايم و كم شدت مانند راه رفتن بر روي تردميل در هر ساعت 200 كالري مي سوزاند. همين ورزش سبك خطر ابتلا به بيماري ديابت را كه ارثي است، كاهش مي دهد.

ورزش تاثير انسولين را با رفع قند از خون به عنوان چربي اضافه، كاهش مي دهد و با افزايش گلبول هاي سفيد سيستم ايمني را در برابر بيماري هاي عفوني و سرطان بالا مي برد. افرادي كه ورزش مي كنند خوش بنيه هستند و در انجام فعاليت هاي روزمره توانايي بيشتري دارند. با ورزش قلب قوي شده و با هر پمپاژ خون بيشتري به سراسر بدن مي فرستد و فرصت زيادتري نيز براي استراحت پيدا مي كند؛ در واقع عملكرد قلبي – عروقي بهتر مي شود.

از فوايد ورزش هر چه بگوييم كم است و براي پيشگيري از ترك آن بايد اين فعاليت را براي خود جذاب و راحت كنيم. انجام تمرينات تناوبي يكي از راه هاي سهولت بخسيدن به ورزش است. اين روش به صورت چرخه اي در دوره هاي سخت و راحت انجام مي شود. وجود مرحله راحت يا استراحت فعال در بين تمرين از خستگي زود رس جلوگيري كرده و انرژي را افزايش مي دهد. تمرين تناوبي مي تواند به افزايش شدت تمرين منجر بشود.

در اين گونه تمرينات فرد از پيشرفت مرحله به مرحله خود آگاه شده و انگيزه پيدا مي كند. مثلا بر روي تردميل مي توانيد پس از گرم كردن بدن به مدت 1 الي 2 دقيقه با نهايت سرعت خود بدويد؛ سپس سرعت دستگاه را كاهش داده و 1 دقيقه راه برويد و بعد دوباره سرعت را بيفزاييد؛ اين چرخ را تا 30 دقيقه ادامه بدهيد. هدف اصلي از انجام اين فعاليت افزايش ظرفيت اكسيژن يا همان حداكثر اكسيژن مصرفي است. اكسيژن زياد سوخت و ساز بدن را افزايش داده و به تناسب اندام مي انجامد. براي داشتن ذهن و بدني سالم ورزش را جز برنامه هاي روزمره خود قرار بدهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۱۸:۴۸ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی