تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 27
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6778
پيوندهای روزانه
چت باکس

بيست سال پيش دوچرخه اسپينينگ توسط جاني در آفريقاي جنوبي استفاده شد كه به كمك اين وسيله ميتوان در خانه يا سالن ورزشي دوچرخه سواري حرفه اي انجام داد و به تناسب اندام رسيد.دوچرخه سواري فعاليتي سازمان يافته است كه كمك مي كند ورزشكار به تناسب اندام دلخواه برسد و شركت در كلاس هاي استقامت يا استفاده از تمريناتي كه ورزشكار بتواند قدرت، استقامت و فاصله را افزايش دهد و با آموزش تمرينات شدت بالا بر استفاده از دوچرخه ثابت تمركز كند.

دوچرخه هاي اسپينينگ داراي چرخ لنگر سنگين، زنجير و... مي باشند و در برابر اصطكاك نيز مقاومت داشته و بسيار به دوچرخه هاي جاده اي شباهت دارند.اگر شما قصد خريد دوچرخه ثابتي را داريد و نمي دانيد دوچرخه ثابت معمولي بيشتر به كار شما مي آيد يا اسپينينگ بهتر است ابتدا اطلاعات بيشتري در مورد سبك هاي مختلف اين دوچرخه ها بدست آوريد و با كاربردهاي خاص آنها آشنا بشويد؛ سپس به مقايسه آنها بپردازيد.

اسپينينگ و مزاياي آن

ورزش شوراي آمريكا اعلام كرده است كه اگر دنبال تمرين قلبي و عروقي خوبي هستيد كه در عين حال بتوانيد علاوه بر آن تاثيراتي هم بر باسن، زانو و مچ پا بگذاريد، بايد از اسپينينگ استفاده كنيد و با ادامه دادن تمرينات تاثير مثبت اين دستگاه را مشاهده و سرگرم خواهيد شد.با استفاده از دوچرخه ثابت مي توانيد كالري بسوزانيد و از سوي پزشكان نيز براي بهبود صدمات ارتوپدي بسيار اين ورزش هوازي توصيه شده است.

حتي افرادي كه در دوران نقاهت بعد از آسيب ديدگي به سر مي برند، مي توانند از اين دستگاه استفاده كنند.با كمك دستگاه اسپينينگ مي توانيد استقامت عضلاني را با زياد كردن اعمال نيروي بيشتر در دوره طولاني، بيشتر كنيد.استقامت بدن زماني كه ركاب مي زنيد افزايش پيدا مي كند و به راحتي مي توانيد عضلات چهار سر ران، همسترينگ، سرين و عضلات ساق پا قوي كنيد و براي تقويت استخوان ها، تاندون ها و رباط ها به طور روزانه فعاليت خوبي انجام بدهيد.

همان طور كه مي دانيد دوچرخه سواري جاده اي استرس، هيجان خاصي دارد و هميشه اين نكته از زبان دوچرخه سوران شنيده مي شود.هيجان و عجله در زمان دوچرخه سواري جاده اي آدرنالين در بدن توليد مي كند كه باعث به وجود آمدن خلق و خوي خوب و خوشحالي در دوچرخه سوار مي شود.اندروفين در بدن توليد شده، سبب سرخوشي و كم شدن استرس در بدن مي شود و جالب تر از همه باعث افزايش مقاومت و ايمني بدن است كه به سلامتي بيشتر دوچرخه سوار كمك زيادي خواهد كرد.

پزشكان توصيه مي كنند كه افراد بزرگسال بايد حداقل 150 دقيقه با شدت متوسط در هفته ورزش انجام دهند. به طور مثال فعاليت ورزشي در هفته بايد در مدت 30 تا 60 دقيقه با شدت متوسط 5 روز در هفته، 20 تا 60 دقيقه با شدت زياد در 3 روز هفته انجام شود تا براي بدن مفيد واقع شود.

هر كدام از دستگاه هاي ورزشي را در باشگاه و خانه بايد با استفاده از برنامه مشخصي استفاده كرد و نيازهاي بدن را تامين مي كنند.با انجام تمرينات درست و مناسب مي توانيد به جاي آنكه گرفتار استرس هاي غيرضروري بشويد با فشار بر روي عضلات و مفاصل بدن آنها را تقويت كرده و به تناسب اندام مورد نظر برسيد.براي اينكه بتوانيد با اسپينينگ خريداري شده خود ورزش خوب را انجام بدهيد به چند نكته توجه كنيد:

در ابتدا ارتفاع صندلي را با توجه به بدن خود تنظيم كرده و موقعيت راحتي را براي بدن فراهم كنيد. پاهاي شما نبايد بيش از حد كشيده يا خيلي خم شوند و بهتر است حالتي 90 درجه داشته باشند.فرمان دوچرخه نيز بايد تنظيم شود و اكثرا ميتوان آن را به سمت بالا يا پايين، عقب و جلو آن را تنظيم كرد و زماني كه فرمان را تنظيم كرديد، بايد به فرم بدن در زمان ورزش نيز توجه كنيد، شانه ها و قفسه سينه را صاف و آرنج ها را خم نگه داريد.پس از اينكه صندلي و فرمان و بالا تنه خود را به درستي تنظيم كرديد، پاها را نيز در محل مخصوص براي ركاب زدن بر روي پدال ها قرار بدهيد و فرم اصلي دوچرخه سواري را رعايت كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۰:۱۹ ] [ هايپر جيم ]

لاغري براي افرادي كه از اضافه وزن رنج مي برند به روياي دست نيافتني تبديل شده است و گاهي هم براي آنها غيرممكن است.اغلب افراد تصور مي كنند براي اينكه بتوانند به لاغري دست بيابند بايد رژيم هاي سخت و وحشتناكي را تحمل كنند، در حالي كه اگر افراد طبق برنامه ورزشي منظمي فعاليت داشته باشند، مي توانند وزن كم كنند و به هدف خود برسند.براي رسيدن به هدف لاغري اگر بتوانيد يك ماه به خود سختي دهيد و از برنامه مشخصي پيروي كنيد، ديگر ادامه دادن كار و فعاليت براي شما آسان خواهد بود.

برنامه ريزي كنيد و با خود قرار بگذاريد كه بايد در 4 هفته پياده وي انجام دهيد و برنامه روزانه اي را براي خود در نظر بگيريد و با اجراي آن كم كم به آن عادت خواهيد كرد.به ياد داشته باشيد براي رسيدن به كاهش وزن بايد صبور باشيد و انگيزه خود را تقويت كنيد، زيرا رسيدن به وزن و تناسب اندام مورد نظر، نيازمند زمان است و طول مي كشد، ولي لاغري كه از اين طريق بدست مي آوريد ماندني تر از ساير روش هاي ديگر لاغري است.

لاغري با تردميل در يك ماه

هر زمان كه برنامه يك ماهه خود را شروع كرديد و به صورت روزانه برنامه را ادامه داديد، احساس كرديد خسته هستيد و نمي توانيد پياده روي انجام بدهيد، مي توانيد در منزل باقي بمانيد و استراحت كنيد و اين كار فعاليت يك ماهه شما را خراب نمي كند و زير سوال نمي برد.فقط توجه داشته باشيد كه اين خستگي و بي حوصلگي نبايد زياد ادامه پيدا كند و بايد زودتر از شر آن خلاص شويد و دوباره برنامه ورزشي را ادامه بدهيد.براي اينكه بتوانيد انگيزه خود را براي ادامه فعاليت قوي تر كنيد، دائما نتيجه تحمل اين دوره يك ماهه را با خود مجسم كنيد.

با تصور كردن نتيجه زحمت هايي كه مي كشيد، مي توانيد همچنان پرانگيزه باقي بمانيد و از تلاش و فعاليت خسته نشويد.در ذهن خود دائما مرور كنيد كه انجام دادن ورزش و پياده روي علاوه بر لاغري مي تواند به بهبود جريان خون، ارتقاي سلامتي، تقويت سيستم دفاعي و از بين رفتن فشارهاي عصبي و استرس شما كمك بسياري كند.

با تكرار اين فوايد در ذهن مي توانيد انگيزه بيشتري براي انجام دادن پياده روي بر روي تردميل يا زمين معمولي داشته باشيد.اگر به دليل شرايط آب و هوايي نمي توانيد در فضاي بيرون از خانه ورزش انجام بدهيد، مي توانيد به راحتي با استفاده از دستگاه هاي ورزش خانگي مانند تردميل در خانه در هر ساعت از شبانه روز كه مايل بوديد ورزش روزانه خود را انجام بدهيد و از نتايج خوب آن بهره مند شويد.

اگر مي خواهيد در انجام اين برنامه ورزشي تنها نباشيد، بهتر است به همراه دوست يا همسرتان اين برنامه را اجرا كنيد.با استفاده از تردميل حتي بعد از خوردن شام سبك نيز مي توانيد در كنار همسر و فرزندانتان ورزش انجام بدهيد.

هفته اول شروع ورزش، مشكل ترين قسمت كار

قبل از اينكه ورزش خود را شروع كنيد، حداقل 5 دقيقه براي گرم كردن بدنتان زمان بگذاريد و سعي كنيد براي روز اول حداقل 1/5 كيلومتر راه برويد و اين مسافت را در روزهاي بعد به 3 كيلومتر برسانيد؛ بهتر است اين مسافت را در مدت زمان 30 دقيقه طي كنيد.كم كم اين مدت زمان را در آخر هفته به 45 دقيقه پياده روي در فضاي آزاد يا 35 دقيقه با تردميل برسانيد.

هفته دوم

در هفته دوم، روز اول نيز 3 كيلومتر راه برويد و روز دوم در مدت زمان 30 دقيقه پياده روي داشته باشيد.مي توانيد تعداد گام ها را نيز بشماريد و 10500 قدم برداريد؛ براي روزهاي بعدي نيز باز 3 كيلومتر راه برويد يا 30 دقيقه پياده روي بر روي تردميل را امتحان كنيد.سعي كنيد در آخر هفته تمرين سنگين تري انجام بدهيد؛ مثلا چهارشنبه 6 كيلومتر راه برويد و پنج شنبه حدود يك ساعت پياده روي در هواي آزاد داشته باشيد يا به مدت 45 دقيقه در خانه با استفاده از تردميل پياده روي خوبي را انجام بدهيد.

هفته سوم، فشار بيشتري به بدن وارد مي شود

اگر اين تمرينات را به طور صحيح و دقيق انجام بدهيد، خواهيد ديد كه با سرعت فقط دو هفته از برنامه ورزشي مورد نظرتان باقي مانده است.با شروع هفته در روز اول 4/5 كيلومتر پياده روي كنيد و روز دوم به استراحت بپردازيد؛ براي خود اين روز را جايزه در نظر بگيريد و روز دوشنبه با كمك گام شمار 11 هزار قدم برداريد يا 1/5 كيلومتر راه برويد و پياده روي انجام بدهيد.

براي سه شنبه 3 كيلومتر راه برويد و چهارشنبه يكي از فعاليت هاي دوشنبه را براي خود تكرار كنيد. براي پنج شنبه نيز با آرامش 6 كيلومتر پياده روي انجام بدهيد تا براي هفته آخر برنامه ورزشي، آمادگي بيشتري پيدا كنيد.

هفته چهارم رسيدن به موفقيت

اين هفته، هفته سنگيني خواهد بود و بهتر است فعاليت خود را با 6 كيلومتر آغاز كنيد و روز بعد مي توانيد يا فقط 5/4 كيلومتر راه برويد يا با كمك قدم شمار 11500 قدم برداريد و دوباره روز دوشنبه 3 كيلومتر پياده روي كنيد و سه شنبه 5/4 كيلومتر.

براي آخر هفته نيز يك ساعت پياده روي در فضاي باز يا 45 دقيقه راه رفتن بر روي تردميل را انتخاب كنيد و سعي كنيد تا پايان هفته تعداد گام هايتان به 12 هزار قدم برسد.با انجام دادن اين برنامه مي توانيد جمعه را به استراحت بپردازيد و از موفقيتي كه در اين يك ماه بدست آورده ايد، لذت ببريد.براي اينكه بتوانيد وزني را كه طي اين يك ماه برنامه ورزشي كم كرده ايد حفظ كنيد، بهتر است پياده روي را ترك نكنيد و حداقل روزي 30 دقيقه پياده روي داشته باشيد؛ از اين طريق مي توانيد به حفظ وزن كمك كرده و سلامتي بدن را نيز تضمين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۹:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

در اكثر افراد تجمع چربي ها در شكم و پهلوها مي باشد كه دليل بيشتر آنها نداشتن تحرك و خوردن غذاهاي چرب است.بعد از گذراندن تعطيلات عيد به دليل بي تحركي و خواب هاي طولاني و استفاده از غذا و آجيل پر كالري اكثر افراد دچار اضافه وزن مي شوند.حتي افرادي كه هميشه از رژيم غذايي پيروي مي كنند در ايام نوروز به خود استراحت مي دهند و بعد از عيد دچار عذاب وجدان مي شوند كه كاش رعايت كرده بوديم و كمي از وقت خود را به انجام ورزش مي گذرانديم.

توصيه مربيان، پزشكان و ما به شما دوستان همراه اين است كه در طول عيد همت كرده و با خواندن اين مقاله و انجام تمرينات ورزشي چربي هاي شكمي را در تعطيلات و در خانه نيز به حداقل برسانيد. به ياد داشته باشيد در زمان آب كردن چربي و لاغري صبور باشيد و بدانيد كه چربي ها در مدت زمان زيادي جمع شده اند و دست نخورده باقي مانده اند؛ بنابراين نمي توانيد در مدت زمان يك ماه يا كمتر آنها را آب كنيد.

آب كردن چربي شكم با تردميل

اگر فرصت نداريد در بيرون از خانه فعاليت ورزشي انجام بدهيد يا در باشگاه هاي ورزشي حضور پيدا كنيد با كمك تردميل خانگي مي توانيد در هر شرايط آب و هوايي بدون وجود آلودگي هوا ورزش روزانه خود را انجام بدهيد.به ياد داشته باشيد در زمان انجام ورزش از رژيم غذايي اصولي نيز پيروي كنيد تا زودتر به نتايج دلخواه برسيد.

تردميل هاي مدرن امروزي داراي برنامه هاي از پيش تعيين شده اي هستند كه با استفاده از برنامه هاي متنوع مي توانيد از يكنواختي دور شويد و براي انجام دادن ورزش انگيزه داشته باشيد.براي شروع ورزش با تردميل خانگي به ياد داشته باشيد تا حداقل 5 دقيقه بدن خود را با انجام دادن تمرينات كششي و نرمشي يا آهسته راه رفتن بر روي تردميل گرم كنيد.

اگر بتوانيد ورزش هاي هوازي مانند پياده روي بر روي تردميل را به صورت روزانه دنبال كنيد با گذشت زماني خواهيد ديد كه به تناسب اندام و از بين رفتن چربي هاي اضافي بدن خود كمك زيادي كرده ايد.بعد از گرم كردن بايد سرعت دستگاه و شدت تمرين خود را افزايش بدهيد و تمرين متناوبي را براي رسيدن به هدف خود انتخاب كنيد. يعني به طور مثال 5 دقيقه تند راه برويد و بعد از آن 2 الي 3 دقيقه بدويد و اين كار را مرتبا تكرار كنيد.

توجه داشته باشيد كه ضربان قلب شما از حداكثر آن زيادتر نشود و شما را دچار مشكل نكند و اين موضوع را مرتبا از طريق مانيتور چك كرده تا بتوانيد دائما آن را كنترل نماييد.براي اينكه بتوانيد در حين تمرينات كالري بيشتري بسوزانيد، بهتر است سرعت تردميل را كم كنيد و شيب دستگاه را افزايش بدهيد و تا زماني كه نتوانستيد تعادل خود را حفظ كنيد، سرعت دستگاه را بالا نبريد.

براي اينكه بتوانيد به وسيله تردميل چربي هاي پهلوي خود را نيز آب كنيد، مي توانيد سرعت تردميل را پايين بياوريد و به آهستگي با يك دست دستگيره تردميل را بگيريد و راه رفتن از پهلو را شروع كرده و اين حركت را براي سمت ديگر نيز تكرار كنيد.براي انجام اين كار پاي ديگرتان را به جلوي تردميل نزديكتر كنيد؛ با انجام دادن اين حركت مي توانيد عضلات لگن و ران ها را نيز تحت تاثير قرار بدهيد.با بلند كردن قدم ها و كشيدن پاها نيز مي توانيد به ران ها و كپل ها فشار بياوريد و چربي هاي اين نواحي را آب كنيد.

فراموش نكنيد كه بعد از اتمام تمرين بلافاصله از تردميل پايين نياييد و 5 دقيقه زمان بگذاريد تا بدن را آرام آرام سرد كنيد و آن وقت سرعت را به صفر برسانيد و از تردميل پايين بياييد.در كنار استفاده از تردميل و دستگاه هاي هوازي مي توانيد دراز نشست مداومي نيز انجام بدهيد و اينكه اين حركت را در قبل يا بعد از اتمام ورزش انجام مي دهيد، اصلا مهم نيست و فقط استمرار در انجام دادن آن اهميت دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۸:۵۶ ] [ هايپر جيم ]

انجام دادن تمرينات هوازي نقش مهمي در چربي سوزي دارد. با 2 جلسه انجام دادن تمرينات هوازي مي توانيد سوخت و ساز بدن را بالا نگه داريد و كم كم اين مدت زمان را افزايش بدهيد. براي رسيدن به تناسب اندام و افزايش ارتقاي سلامت پزشكان توصيه كرده اند حداقل 30 دقيقه از روز را به ورزش كردن بپردازيد.

اين ورزش چه در باشگاه و چه در خانه انجام بشود، فرقي ندارد؛ مهم تاثيراتي است كه با تحرك و فعاليت خود بر بدن مي گذاريد. اگر هدف از ورزش كردن براي شما چربي سوزي است براي اينكه بتوانيد در مدت زمان كمتري نتيجه خوبي بگيريد، بهتر است از دستگاه هاي مناسب هوازي استفاده كنيد.

در ادامه مقاله در مورد دستگاه هاي مناسب هوازي به اختصار توضيح مي دهيم كه ميتواند در آماده كردن بدن براي چربي سوزي و آمادگي آن بسيار كارآمد باشد و توسط مربيان توصيه شده اند.

تردميل

تردميل يكي از محبوب ترين و پرطرفدارترين دستگاه هاي هوازي است كه توانسته جايگاه خوبي در بين مردم براي انجام ورزش در خانه و باشگاه بدست بياورد.در زمان استفاده از تردميل بايد به نحوه راه رفتن يا دويدن توجه كنيد تا ستون فقرات و كمر صاف قرار بگيرند و مشكلي براي آن به وجود نيايد.

با استفاده از تردميل مي توانيد تمرينات متنوع انجام بدهيد تا با سرعت بيشتري به هدف دلخواه برسيد. با استفاده از شيب و برنامه هاي پيش فرض تعبيه شده در تردميل ها مي توانيد تمرينات متنوع زيادي انجام بدهيد و بدن به سرعت وزن كم كند و به نتايج مطلوب برسيد. كساني كه به صورت روزانه و منظم با تردميل تمرين انجام مي دهند پس از چند ماه تاثيرات چشمگيري در بدن خود مشاهده خواهند كرد.

اسكي فضايي

الپتيكال يكي از دستگاه هاي هوازي است كه كاربر با انتخاب آن مي تواند بدون آسيب رساندن به مفاصل و ستون فقرات ورزش مفيدي براي بدن انجام بدهد و چربي هاي بدن را در مدت زمان كوتاهي بسوزاند و قواي جسماني را تقويت كند.اگر از زانو درد يا كمر درد رنج مي بريد، بهترين گزينه براي انتخاب دستگاه ورزشي براي شما الپتيكال است كه بدون مشكلي مي توانيد تمرينات ورزشي خوبي براي سلامتي بدن انجام بدهيد.

دوچرخه ثابت

يكي از دستگاه هاي خوب هوازي دوچرخه ثابت است كه بايد به ياد داشته باشيد با تنبلي و بي انگيزگي از اين دستگاه استفاده نكنيد، زيرا در مدت زمان كوتاه از آن خسته خواهيد شد و به اهداف مورد نظر نخواهيد رسيد و آن را كنار مي گذاريد.تمرينات با دوچرخه ثابت بايد در ست هاي مختلف با مقاومت هاي متفاوت، "شديد و آرام" انجام بشود و بين ست ها استراحت كوتاهي هم داشته باشيد تا بتوانيد ضربان قلب را بالا ببريد.همان طور كه ميدانيد با بالا رفتن ضربان قلب، سوخت و ساز در بدن نيز افزايش پيدا مي كند و مي توانيد سريعتر به تناسب اندام دست پيدا كنيد.

روئينگ Rowing

يكي از بهترين دستگاه هاي هوازي روئينگ است كه با انجام دادن تمرينات ورزشي با اين دستگاه مي توانيد به راحتي بيشتر عضلات بدن را درگير كنيد.زماني كه تمام عضلات درگير ورزش شوند مقاوت بدن بالا خواهد رفت. در طي تمرينات بهتر است ست هايي با مقاومت كمتر و استراحت كم را انتخاب كنيد تا بدون اينكه مجبور باشيد، ضربان قلب را پايين بياوريد، استراحت هم داشته باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۵۷:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

هدف بسياري از افراد از ورزش كردن اين است كه حجم عضلات خود را افزايش بدهند و اندام ورزيده اي داشته باشند؛ اما خيلي ها هم به دنبال تناسب اندام و كاهش وزن هستند.هر دو گروه براي رسيدن به اهداف خود بايد برنامه هاي مناسبي داشته باشند و با وسايل مخصوصي تمرينات ورزشي انجام بدهند.

گاهي ما بدنسازي و فيتنس را با يكديگر اشتباه مي گيريم؛ معمولاً بدنسازها كساني هستند كه مي خواهند بدن خود را سفت و عضلاني كرده و ورزيده به نظر برسند؛ اما كساني كه مي خواهند به وسيله ورزش چربي هاي اضافه خود را از بين ببرند و بدني متناسب و خوش فرم داشته باشند، فيتنس كارها هستند.

اكثر بدنسازها براي رسيدن به اهداف خود به سراغ مصرف هورمون هايي همچون تستسترون مي روند كه چندان توصيه نمي شوند؛ آقايان مي توانند با ورزش و استفاده از وزنه هاي مناسب عضلات و ماهيچه هاي خود را حجيم بكنند.كساني كه فيتنس كار هستند علاقه اي ندارند بدن را از حالت طبيعي خارج كنند و عضلات غير عادي داشته باشند؛ در حالي كه اغلب بدنسازها دقيقا به دنبال همين هستند.

افرادي كه ورزش فيتنس انجام مي دهند نياز ندارند با وزنه تمرين كنند؛ آن ها مي توانند با ورزش هوازي و ايروبيك به اهداف خود برسند.تمرين با وزنه جز جدايي ناپذير بدنسازي است؛ با وزنه عضلات بدن به سرعت رشد مي كنند و قدرت بدني ورزشكار افزايش مي يابد؛ اما به بدنسازها هم توصيه مي شود ورزش هوازي را كنار نگذارند.وزنه زدن راحت ترن راه براي داشتن عضلات برجسته است؛ ولي گاهي مي بايست عضلات را به چالش كشيد و به تمرينات هوازي پرداخت.

فيتنس شما را به سمت داشتن زندگي و تغذيه سالم سوق مي دهد؛ عموماً بانوان در ورزش به دنبال فيتنس هستند و از اين جهت بايد گفت منطقي تر فكر مي كنند؛ در فيتنس لزومي ندارد توده عضلاني حجيمي داشته باشيد؛ بلكه كافي است چربي هاي اضافه را ازبين برده وبدن را كمي سفت كنيد تا خوش فرم و تراشيده به نظر برسيد.

البته با اين تعاريف نبايد گمان كنيد فيتنس منحصر به خانم ها مي باشد؛ مردها نيز مي توانند به جاي بدنسازي به فيتنس رو بياورند و اندام ورزيده و زيبايي داشته باشند؛ به هر حال انتخاب اين دو گزينه به سليقه شخصي افراد مربوط مي شود و ما راهنمايي هاي لازم را در اين زمينه ارائه مي دهيم تا هركس بسته به علاقمندي هاي خود به اهداف در نظر گرفته اش برسد.

براي فيتنس بايد 3 الي 4 جلسه در هفته تمرينات هوازي انجام بدهيد و هر جلسه حدود 45 دقيقه ورزش كنيد؛ در حالي كه يك جلسه بدنسازي حداقل 2 ساعت طول مي كشد؛ بدنسازها نيز 3 روز درهفته مي بايست تمرين انجام بدهند و مدام سطح تمرينات را بالا ببرند؛ البته اين در مورد فيتنس هم صدق مي كند؛ كساني كه به دنبال تناسب اندام هستند بايد هر 4 هفته برنامه خود را تغيير داده و شدت تمرين را افزايش بدهند؛ ولي بدنسازها هفته به هفته پيش مي روند و بايد در طي تمرين فشار بيشتري را متحمل بشوند.

اگر فردي كه قصد بدنسازي دارد مي خواهد با دستگاه هوازي همچون تردميل تمرين انجام بدهد بايد شيب دستگاه را افزايش داده و مقاومت را بالا ببرد؛ شيب تردميل مانند يك وزنه عمل مي كند و عضلات را مي سازد؛ در صورتي كه فيتنس با سرعت بيشتر سر و كار دارد؛ البته وقتي آمادگي جسماني ورزشكار فيتنس بالا مي رود مي تواند براي بالا بردن سطح تمرين مقاومت دستگاه هوازي را افزايش بدهد ولي در مراحل اوليه براي چربي سوزي توصيه مي كنيم بيشتر بر روي زمان و سرعت تاكيد داشته باشند.

ورزش هوازي در مدت نسبتاً طولاني، باعث مي شود ضربان قلب بالا برود و فرد تندتر نفس بكشد و اين منجر به اكسيژن رساني بيشتر مي شود؛ اكسيژن رساني به بافت ها، سوخت و ساز را افزايش مي دهد و چربي سوزي رخ خواهد داد؛ اين بدان معني نيست كه فيتنس كارها نيازي به عضله ندارند؛ به طور كلي عضلات بافت بسيار با ارزشي هستند كه انرژي بدن را تامين مي كنند و باعث بهبود متابوليسم مي شوند؛ بنابراين در فيتنس نيز عضله ساخته مي شود و به نفع تناسب اندام مي باشد؛ ولي در اين شيوه فرد به عضلات بسيار برجسته و حجيم دست نمي يابد.

به دليل تفاوت هورموني كه در بدن زنان و مردان وجود دارد بدن خانم ها مانند بدن مردها عضلاني و كات شده نمي شود؛ مگر اين كه ورزشكار به استفاده از هورمون رو بياورد؛ بدنسازي حتي براي مردان هم كار ساده اي نيست؛ بنابراين خانم ها نبايد نگران باشند كه با كمي بالا بردن مقاومت دستگاه و استفاده از دمبل بدن مردانه اي پيدا كنند.اغلب بدنسازها از مكمل هاي غذايي و پروتئين استفاده مي كنند؛ زيرا پروتئين عنصر سازنده عضلات است؛ اين افراد بايد گوشت، ماهي، لبنيات و سفيده تخم مرغ به فور بخورند.

تغذيه در فيتنس كمي تفاوت دارد؛ فيتنس كارها مجبور نيستند پروتئين هاي پودري كه در بازار موجود است را مورد استفاده قرار بدهند؛ آن ها بايد تغذيه سالمي داشته باشند و تا مي توانند سبزيجات و ميوه هاي تازه ميل كنند.البته رژيم غذايي به اضافه وزن مربوط مي شود؛ افرادي كه اضافه وزن بيشتري دارند در فيتنس بايد كالري مصرفي خود را كاهش بدهند و حداقل براي مدتي از خوردن مواد غذايي چرب، شيرين و نشاسته اي بپرهيزند.

بدنسازها مي خواهند حجم عضلات خود را بيشتر كنند؛ در صورتي كه فيتنس كارها به عضلات خود قدرت مي بخشند؛ آن ها با وزنه كار زيادي ندارند؛ بلكه با تمرينات مكرر، كشش عضلات و تمرينات هوازي بدن خود را مي سازند. اين افراد مي خواهند هميشه شكمي تخت و پاهاي خوش فرم داشته باشند؛ بنابراين راه مي روند، مي دوند، مي رقصند، شنا مي كنند و... .

در حين ورزش به موسيقي پرانرژي گوش داده و سعي مي كنند با ريتم موزيك همراه بشوند.فيتنس كارها بايد به طور كلي سبگ زندگي خود را تغيير داده و ورزش و تغذيه سالم را در برنامه هاي خود بگنجانند. توانايي اين افراد در انجام كارهاي روزانه زياد است و معمولاً پرانرژي هستند؛ البته بدنسازها نيز به اهداف ورزشي خود مي انديشند و ناچار هستند بيشتر تلاش كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۵۷:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

ورزش "تي آرايكس"؛ ورزشي قدرتي محسوب مي شود كه مي تواند تمام اعضاي بدن را درگير كند، بدون اينكه لازم باشد از دستگاه يا دمبل خاصي استفاده كنيد.انجام دادن اين ورزش جديد به تمام علاقه مندان به تناسب اندام و ورزش هاي مقاومتي توصيه مي شود؛ آنها مي توانند بدون نياز به استفاده از دمبل و وزنه هاي سنگين اين تمرين را انجام بدهند.اين ورزش مانند ورزش هاي پيلاتس و يوگاي ضد جاذبه است كه شما در حين ورزش مي توانيد تمام بدن خود را تحت تاثير قرار بدهيد و بر روي قسمت هاي مركزي بدن متمركز بشويد.

اين ورزش را در ابتدا ملوان هاي ارتشي طراحي كردند تا بتوانند براي مدتي كه از باشگاه و زمين دور هستند، تناسب اندام خود را حفظ كنند. وسيله اي كه براي انجام دادن ورزش تي آر ايكس به كار گرفته مي شود، كم حجم و سبك است كه شما مي توانيد به هر كجا كه خواستيد و در سفر از اين وسيله استفاده كنيد و ورزش خود را انجام بدهيد و در انجام دادن آن وقفه نيندازيد. با انجام دادن اين ورزش مي توانيد انعطاف پذيري خود را بالا ببريد و سطح آمادگي جسماني را افزايش بدهيد.

با انجام ورزش تي آر ايكس علاوه بر آنكه ماهيچه هاي تمام اندام هاي بدن درگير هستند، قلب نيز با بالا رفتن ضربان تقويت مي شود.انجام دادن تمرينات ورزشي با طنابي معلق ماهيچه هايتان را منقبض مي كند و با فعاليت آنها اكسيژن بيشتري به تمامي اعضاي بدن خواهد رسيد.تحقيقات نشان داده انجام ورزش تي آر ايكس براي تقويت قلب و عضله هاي آن بسيار مفيد است. استفاده از اين وسيله راه هاي زيادي دارد و تنوع حركتي كه اين ورزش فراهم مي كند، باعث جذابيت آن مي شود.

تي آر ايكس چيست و چه تاثيري بر سلامتي بدن و تناسب اندام دارد؟

تنوع در انجام دادن اين ورزش باعث مي شود، ورزشكار بعد از مدتي از انجام دادن ورزش خسته نشود و بدن خود را مدام دچار چالش جديدي بكند و بتواند مدت زمان طولاني تري تمرين انجام بدهد.در زمان ورزش كردن با تي آر ايكس بدن شما به صورت معلق قرار مي گيرد و مدام با نيروي جاذبه در حال ستيز است و ورزش هيجان انگيزي را براي شما به وجود مي آورد.

با انجام تمرينات سنگين اين ورزش، بدن حتما عرق خواهد كرد؛ در نتيجه نوشيدن آب را از ياد نبريد. اگر بيش از اندازه احساس ضعف و بي حالي كرديد، شدت تمرينات خود را كم كنيد تا بدن دچار مشكل نشود.ورزش تي آر ايكس مي تواند تمام نقاط بدن را درگير كند، مانند مغز و دست ها كه با انجام تمريناتي كه براي قسمت بالا تنه مي باشد، در تمرين شركت مي كنند. پاها براي اجراي اكثر تمرينات درگير هستند؛ نشيمنگاه با انجام تمريناتي كه بدن را در حالت تعليق نگه مي دارد، تمرين داده مي شود و كمر و عضلات قسمت مياني بدن با انجام انواع تمرينات و حفظ تعادل به كار گرفته مي شوند.

افراد مبتدي نيز مي توانند از تي آر ايكس نيز استفاده كنند، فقط بايد در ابتدا از راهنمايي هاي مربي خود استفاده كرده تا با آموزش بتوانند به صورت صحيح از اين وسيله استفاده كنند وعضلات بدن خود را تقويت نمايند.از اين وسيله در هر مكاني كه دوست داريد مي توانيد استفاده كنيد، فقط كافي است تكيه گاه محكمي را براي اتصال تي آرايكس پيدا كرده و به راحتي تمرينات خود را شروع كنيد.به ياد داشته باشيد كه شما با انجام دادن ساده ترين حركات ورزشي به وسيله تي آر ايكس مي توانيد بيشترين استفاده را ببريد و آمادگي جسماني، تعادل و هماهنگي بدن را به سطح بسيار خوبي برسانيد.

در ابتداي شروع ورزش با تي آر ايكس سعي كنيد تمرينات سبك تري انجام بدهيد تا ابتدا بدن قوي بشود و ماهيچه سازي كند و بعد با آمادگي بيشتر تمرينات هوازي سنگين را انجام بدهيد.با قوي تر شدن ماهيچه ها سوخت و ساز بدن افزايش پيدا مي كند و تناسب اندام را با سرعت بيشتري به وجود مي آورد؛ اگر زانو و كمري مصدوم و بيمار داريد، قبل از انجام ورزش حتما با پزشك مشورت كنيد تا با انجام تمرينات سنگين به مفاصل و ماهيچه هاي آسيب ديده فشار وارد نشود و دچار مشكل نشويد.

در زمان ورزش با تي آر ايكس، بايد از بندي آويزان باشيد و تعادلتان را در عين حال حفظ كنيد؛ با انجام اين كار مي توانيد به راحتي 200 تا 1000 كالري در هر ساعت بسوزانيد كه اين كالري سوزي سبب مي شود به تناسب اندام دست پيدا كنيد. در زمان استفاده از اين وسيله ورزشي مي توانيد استقامت، مقاومت، تعادل و چالاكي را هم زمان تجربه كنيد و با استفاده از عضلات تغييراتي در كل بدن ايجاد كنيد و با سرعت بيشتري به بدن خود شكل بدهيد و به نتيجه دلخواه برسيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۵۶:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

انواع دستگاه هاي هوازي مانند دوچرخه ثابت و... مي توانند وسيله خوبي براي ورزش كردن افراد با هر سن و سالي در خانه باشند، افرادي كه بيرون از خانه و در باشگاه ها نمي توانند فعاليت ورزشي انجام بدهند، در خانه با استفاده از دستگاه هاي هوازي ميتوانند ورزش خود را دنبال كنند.دوچرخه ثابت داراي امتيازاتي مانند؛ امنيت، تنظيم شدت فعاليت دستگاه كه به راحتي كم و زياد مي شود، قابليت تنظيم صندلي براي افراد مختلف، كم جا بودن و قابل جابه جايي به هر مكاني در منزل كه مايل باشيد، است.

آشنايي با دوچرخه ثابت ورزشي

فايده پدال زدن با دوچرخه ثابت

ورزش كردن با دوچرخه ثابت مخصوصا پدال زدن باعث افزيش قدرت عضلات پا، ساق پاها و ران ها مي شود. اگر كاربر با برنامه دقيق و مرتبي تمرينات ورزشي را انجام بدهد، مي تواند فشاري كه بر مفاصل، زانوها و ستون فقرات وارد مي شود را كم كند و در طي روز در حين انجام دادن كارهاي روزانه دچار مشكل نخواهد شد. همان طور كه مي دانيد زماني كه فردي عضلات بالاتنه خود را قوي كند و با ورزش كردن باعث تقويت آنها شود، تعادل ورزشكار زيادتر شده و در طي روز احساس خستگي كمتري خواهد كرد.

ضربان قلب با پدال زدن زياد، بالا مي رود و تنفس نيز سريعتر انجام مي شود. همان طور كه مي دانيد بالا رفتن ضربان قلب و زياد شدن تعداد تنفس تا حد معيني براي بدن مناسب است و فوايد بي شماري دارد.با بالا رفتن ضربان قلب، عضلات قلب و حتي عضلات تنفسي فعال تر مي شوند؛ با تقويت قلب اين عضو هميشه آماده فشارهاي ناگهاني و ... خواهد بود و كمتر دچار آسيب مي شود.با افزايش ضربان قلب، خون با سرعت بيشتري در كل بدن به گردش درمي آيد و در نتيجه جذب اكسيژن در بدن بهتر خواهد شد.

چربي هاي بد بدن و كلسترون خون با افزايش گردش خون از بين مي روند و سوزانده مي شوند. افزايش گردش خون سبب مي شود فشار خون به نرمال ترين حد برسد.با زياد شدن ضربان قلب، سوخت و ساز افزايش مي يابد، توده هاي چربي بدن جنب و جوش پيدا مي كنند و تناسب اندام به وجود مي آيد.براي اينكه ورزش خود را با دوچرخه ثابت شروع كنيد به نكات زير توجه داشته باشيد:

-از كيفيت دوچرخه ثابتي كه تهيه كرده ايد اطمينان حاصل كنيد.

-بعضي افراد فقط دستگاه ورزشي را مي خرند و از آن استفاده اي نمي كنند. به ياد داشته باشيد كه براي اينكه از فوايد دوچرخه ثابت بهره مند شويد بايد از آن استفاده كنيد و ركاب بزنيد و صرفا با خريد دستگاه سلامتي براي شما به وجود نمي آيد.

-قبل از شروع ورزش از سلامتي قلبي و سيستم عروقي خود اطمينان حاصل كرده و با پزشك مشورت كنيد.

- با شروع كردن ورزش ممكن است عضلات در ابتدا درد بگيرند، مخصوصا عضلات شكم، ران ها و ساق پاها، در صورت درد در اين نواحي بايد شدت فشار تمرينات را كم كنيد يا موقتا استراحت كرده تا بتوانيد مجدد تمرينات خود را شروع كنيد.

- تا جايي كه مي توانيد در زمان انجام دادن تمرينات خود از لباس ورزشي مناسب و كفش ورزشي استفاده كنيد.

-به ياد داشته باشيد كه قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم كنيد تا عضلات دچار مشكل نشوند. بدن با انجام دادن تمرينات كم كم گرم مي شود و اگر اتاقي كه در آن ورزش انجام مي دهيد تهويه مناسبي نداشته باشد، دچار مشكل و بي حالي خواهيد شد.محققان به اين نتيجه رسيده اند كه تمرينات ورزشي بهتر است در عصرها انجام شود كه اين زمان ضربان قلب را افزايش مي دهد. البته بعضي افراد به ورزش كردن در صبح عادت دارند كه بايد قبل از انجام ورزش حركات كششي نرمي انجام دهند تا بدن در اصطلاح گرم شود.

-در هفته حداقل 3 بار ورزش انجام دهيد تا بدن كم كم با تمرينات سازگاري پيدا كند و در هر جلسه زمان ورزش كردن را نسبت به تمرين قبلي افزايش بدهيد.

-نشستن طولاني مدت بر روي دوچرخه ثابت درست نيست و بهتر است مدت زمان تمرين خود را به فواصل كوتاه تري تقسيم كنيد و بين اين زمان ها از دوچرخه پياده شويد و استراحت داشته باشيد.

-فراموش نكنيد كه بهتر است 2 الي 3 ساعت بعد از خوردن غذا ورزش خود را با دستگاه شروع كنيد تا احساس سنگيني براي شما مشكلي به وجود نياورد.

- نوشيدن آب را در هنگام ورزش كردن فراموش نكنيد، البته بهتر است آب خنك بنوشيد و از خوردن آب گرم خود داري كنيد.

- قبل از شروع تمرينات شدت تمرين را مشخص كنيد و در زمان تمرين سعي كنيد آرام آرام ضربان قلب خود را بالا ببريد. زماني كه بدن شروع به عرق كردن مي كند، يعني شدت تمرينات خوب بوده و سعي كنيد همين شدت را دنبال كنيد.

- از انجام دادن تمرين با شدت زياد خودداري كنيد؛ زيرا انجام تمرين با شدت بالا بدن را سريع تر دچار خستگي مي كند.

- آمادگي جسماني و رسيدن به كاهش وزن در مدت طولاني بدست مي آيد، پس انتظار نداشته باشيد در مدت يك ماه معجزه اي در بدن شما اتفاق بيفتد؛ بايد بدانيد براي بدست آوردن موفقيت و رسيدن به اهداف خود بهتر است روزانه ورزش انجام دهيد و اين كار را جزو برنامه هميشگي داشته باشيد، مانند؛ غذا خوردن.

شدت تمرينات ورزشي بسيار مهم است اگر بيش از اندازه و ظرفيت بدن خود ورزش انجام دهيد، بدن دچار خستگي و... مي شود و اگر تمرين ها آرام و با شدت كمي باشند، زمان طولاني تري بايد براي رسيدن به اهداف خود صرف كنيد و فوايد چنداني ندارد.پس بايد شدت تمرين در حد متوسط باشد و بهتر است هر جلسه تمرينات متفاوتي انجام بدهيد و با زياد شدن آمادگي جسماني ميتوانيد شدت تمرينات را افزايش بدهيد؛ همان طور كه گفته شد براي تشخص دادن شدت مناسب تمرين بهتر است از شاخص ضربان قلب استفاده كنيد و با توجه به آن براي تمرين هاي خود برنامه ريزي داشته باشيد.

دامنه ضربان قلب هر فرد با ديگري با توجه به سن و سال او متفاوت است، به طور مثال اگر فردي 40 سال سن دارد بايد شدت تمريناتش بين 120 تا 150 باشد. اگر كمتر از 120 باشد نشان دهنده آن است كه تمرينات بيش از اندازه سبك بوده و حتي با ورزش نكردن تفاوت چنداني نداشته و اگر بيشتر از 150 باشد ممكن است به قلب فشار بياورد و كل بدن را دچار مشكل كند. بعد از انجام دادن تمرين به يكباره ورزش را رها نكنيد و با انجام دادن حركات كششي بدن را سرد كنيد و به حالت اول برگردانيد. بعد از اتمام جلسه تمرين فقط مايعات بنوشيد و سعي كنيد تا 1 ساعت بعد از ورزش غذاي مفصلي نخوريد تا دچار مشكلي نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۹:۱۳ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از محبوب ترين دستگاه هاي هوازي خانگي است كه ورزش كردن را براي كاربران راحت تر و آسان تر مي كند. انتخاب تردميلي مناسب مي تواند شروع ورزشي خوب و دوره اي جديد در زندگي شما باشد؛ با راه رفتن و دويدن بر روي اين دستگاه مي توانيد سطح آمادگي جسماني خود را بالا ببريد.دستگاه تردميل جزو دستگاه هاي هوازي است كه كار كردن براي همه با آن ممكن است.اين دستگاه داراي سطحي نرم براي پياده روي مي باشد كه با استفاده از آن مي توانيد خطرات ناشي از راه رفتن و دويدن بر روي سطح معمولي كه ممكن است براي فرد به وجود بيايد را كاهش بدهيد.

كاربر با استفاده از تردميل مي تواند سرعت، شيب، مسافتي كه دوست دارد را انتخاب كند و با نظارت خود و دستگاه تمام جنبه هاي تمرينات را كنترل نمايد.كاربران مي توانند از برنامه هاي از پيش تعيين شده دستگاه يا برنامه هاي طراحي شده توسط خود براي رسيدن به اهدافي مانند؛ تناسب اندام استفاده كنند يا حتي تمرينات خود را با ديگر وسايل و تجهيزات تردميل تكميل تر كنند.بعضي از تردميل هاي امروزي ويژگي هاي خاصي دارند و مي توانند اطلاعات بيشتري در اختيار كاربران قرار بدهند، مانند؛ ميزان سرعت، ضربان قلب و ...، با كسب اطلاع از اين شاخص هاي مهم مي توان سطح آمادگي جسماني خود را افزايش داد.

تردميل و دوچرخه نه فقط براي ورزش بلكه براي تسكين درد!

با استفاده از تردميل و دوچرخه ثابت كه هر دو دستگاه هاي هوازي هستند، مي توانيد در كمترين زمان ممكن ورزش خود را شروع كنيد و كالري بسوزانيد.كاربران در هنگام انجام ورزش با تردميل و ديگر دستگاه هاي هوازي در خانه مي توانند به كارهاي ديگر مانند؛ تماشاي تلويزيون يا خواندن و گوش دادن به آهنگ هاي مورد علاقه خود بپردازند و اين كار باعث ترغيب آنها به انجام تمرينات بيشتر مي شود.

تمام دستگاه هاي هوازي مانند؛ الپتيكال ها، دوچرخه هاي ثابت و تردميل كه در خانه مورد استفاده قرار مي گيرند، مي توانند وضعيت قلبي و عروقي را بهبود بخشيده و حتي بر سلامتي جسمي و روحي فرد نيز تاثير زيادي بگذارند.استفاده راحت از تردميل اهميت بيشتري دارد و براي افزايش قابليت هاي دستگاه نبايد از آن چشم پوشي كنيد؛ پس در ابتدا به نحوه تمرين و راحتي خود توجه كرده و بعد تردميل مناسب را انتخاب نماييد.

پزشكان تاكيد دارند روزانه حداقل 20 دقيقه ورزش انجام بدهيد تا بتوانيد سلامتي و عمر طولاني تري داشته باشيد؛ ولي با توجه به مشغله هايي كه اين روزها مردم دارند فرصت پيدا نمي كنند براي ورزش به مكان هاي مناسب بروند؛ اين افراد مي توانند با استفاده از دستگاه هاي هوازي خانگي اين فعاليت ها را انجام بدهند.همان طور كه مي دانيد انجام ورزش و فعاليت خاص براي بهبود دردهاي بدن باعث بيشتر شدن ضربان قلب مي شود.

پزشكان به اين نكته دست يافته اند كه اگر يك دوره پايدار و مداوم از دستگاه هاي هوازي استفاده كنيد، براي درمان مشكلات كمر بسيار كمك كننده است. اين گونه ورزش هاي هوازي باعث افزايش گردش خون و منتقل شدن مواد مغذي به كل بدن مي شود كه به درمان بيماري ها منجر خواهد شد.بسياري از بيماران مبتلا به كمر درد نمي توانند تمرينات شديد ايروبيك را انجام بدهند؛ تمرين با اين دستگاه هاي هوازي كمك زيادي به بهبودي بيماري مي كند.

مي دانيد كه ورزش كردن باعث بازسازي ستون فقرات مي شود و به بسياري از بيماران توصيه شده كه ورزش هاي منظم هوازي انجام بدهند تا كمتر دچار كمر درد شده و عضلات اين ناحيه تقويت بشود.ورزش هاي هوازي در مقايسه با ورزش كردن معمولي تاثير بيشتري بر سلامت افراد داشته و احتمال بهبود بيماران در زمان انجام تمرينات هوازي بيشتر است.

مي دانيد كه بررسي ها ثابت كرده كه ساده ترين راه براي كنترل وزن، كمتر كردن وزن يا حتي كاهش استرس، ورزش هوازي است كه در عين حال مي تواند تاثير مناسبي بر روي ستون فقرات و مفاصل بگذارد.با انجام دادن ورزش هوازي اندروفين در بدن بيشتر توليد مي شود و زماني كه اين ماده پس از 30 يا 40 دقيقه ورزش ترشح بشود، مانند مسكن طبيعي عمل مي كند و سبب مي شود تا وابستگي بيماران به مسكن ها كاسته شود.

همان طور كه مي دانيد اندورفين زياد در بدن باعث شاداب تر شدن و بهبود خلق و خوي افراد مي شود و براي درمان افسردگي بسيار توصيه شده است.با كمك گرفتن از مربيان و پزشكان مي توانيد تمريناتي با دستگاه هاي هوازي انجام بدهيد كه براي بهبود كمر و دردهاي هاي عضلاني شما مناسب باشند و روند بهبود را تسريع كند.

انجام دادن پياده روي ملايم براي كمر مناسب است و مي توانيد حداقل سه بار در هفته ورزش خود را با تردميل انجام بدهيد؛ فقط استفاده از كفش مناسب ورزشي را فراموش نكنيد؛ اين كار زحمت زيادي ندارد ولي مي تواند بر كمر شما تاثير زيادي داشته باشد.دوچرخه سواري هم مي تواند براي افرادي كه از كمر درد رنج مي برند مفيد باشد؛ زيرا به صورت نشسته مي توانند به راحتي ورزش كنند و با انتخاب درست از بين مدل هاي مختلف دوچرخه ثابت نشسته يا ايستاده از برنامه هاي متنوع اين دستگاه ها نيز استفاده كرده و بيماري و درد هاي خود را تسكين بدهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۸:۳۸ ] [ هايپر جيم ]

دوچرخه ثابت يكي از دستگاه هاي پرطرفدار هوازي است كه اين روزها در خانه به راحتي قابل استفاده هستند و هم در باشگاه ها اشخاص زيادي طرفدار آن مي باشند، اما باز هم با رواج اين دستگاه ورزشي افرادي هستند كه نحوه كار با دوچرخه ثابت را نمي دانند و همين امر باعث مي شود تا آسيب ببينند و باعث دلزدگي آنها بشود.در اين مقاله سعي داريم شيوه هاي صحيح استفاده از دوچرخه ثابت و روش هاي غلطي كه بهتر است انجام نشود را توضيح بدهيم تا با اطلاع از آنها بتوانيد تمرينات ورزشي صحيحي را براي سلامتي و رسيدن به تناسب اندام انجام بدهيد.

با دوچرخه ثابت چگونه ورزش كنيد

براي استفاده از دوچرخه ثابت 3 حالت بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد كه در ادامه مقاله آنها به شما معرفي مي كنيم.

حالت اول

در اين حالت بايد دست هايتان را جايي قرار دهيد كه ترمز دوچرخه هاي معمولي قرار مي گيرند و به آرامي روي زين بنشينيد و پاها را به شكل طبيعي بر روي پدال ها بگذاريد؛ به ياد داشته باشيد كه كمر بايد صاف بوده و گردن و شانه ها نبايد درگير باشند؛ هر چقدر بالاتنه در زمان ركاب زدن ثابت تر باشد به نفع شما خواهد بود.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

حالت دوم

بايد شكل قرارگيري بر روي دوچرخه ثابت مثل حالت اول باشد، فقط اين بار از روي زين بلند شويد. البته به ياد داشته باشيد كه خيلي از صندلي فاصله نگيريد، همين كه مقداري از زين فاصله بگيريد كافي است. براي ركاب زدن عضلات مركزي و باسن خود را نيز درگير كنيد و زماني كه ركاب مي زنيد بايد حس كنيد كه باسنتان به زين نزديك مي شود؛ مانند تصويري كه مشاهده مي كنيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

حالت سوم

براي انجام دادن حالت سوم استفاده از دوچرخه ثابت دست هايتان را بالاتر از گذشته بگيريد و در حالي كه كمرتان صاف بوده و عضلات مركزي بدن و باسن درگير هستند، دستها را خم كنيد تا بدن تا حدودي خم بشود. باسن در هنگام انجام اين حالت بايد كمي از زين فاصله داشته باشيد و در زمان ركاب زدن بايد عضلات همسترينگ و عضلات چهار سر ران درگير باشند؛ به ياد داشته باشيد در هنگام اين تمرين نبايد احساس فشار در ناحيه پايين كمر، گردن يا شانه ها داشته باشيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

در ادامه مقاله قصد داريم اشتباهات رايج در دوچرخه سواري را به شما ياد آوري كنيم تا با در نظر گرفتن آنها هر زمان احساس كرديد حالت انجام دادن تمرينات اشتباه است آنها را اصلاح كنيد.البته به ياد داشته باشيد زماني كه شدت تمرينات را بالا مي بريد، احتمال بروز خطا در انجام دادن فعاليت زياد مي شود؛ پس سعي كنيد شدت تمرينات را در سطحي نگه داريد كه بتوانيد آن را كنترل كنيد و فرم بدن به هم نريزد.

وضعيت اشتباه اول

زماني كه آرنج هاي ورزشكار رو به خارج است؛ كمر در اين حالت صاف نيست و كاربر بر روي دوچرخه به گونه اي قرار مي گيرد كه انگار نمي تواند دستگاه را از خود جدا كند.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه دوم

بعضي از افراد از زين بلند مي شوند و باسن خود را نيز بالا مي آورند و اين كار باعث خم شدن كمر شده و بر ستون فقرات فشار وارد مي كند؛ اين يكي از بزرگترين دلايلي است كه افراد در زمان استفاده از دوچرخه ثابت احساس كمر درد دارند.اگر مي خواهيد در زمان استفاده از دوچرخه ثابت از روي زين بلند شويد، باسنتان را نيز بالا بياوريد تا كمر خم نشود و فاصله مناسبي با دستگاه داشته باشيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه سوم

زمان هايي كه علاقمند هستيد سريع تر ركاب بزنيد تا تمرين زودتر تمام بشود و به اهداف خود برسيد، به عواقب ناخوشايند اين كار نيز توجه داشته باشيد. اين نحوه ركاب زدن نه تنها نمي تواند به شما كمكي كند؛ بلكه به زانوها و ستون فقرات نيز آسيب وارد مي كند. در زمان پدال زدن نبايد زانوها از پدال ها جلوتر باشند.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه چهارم

اگر در وضعيتي كه در تصوير مي بينيد زياد قرار مي گيريد، پس بايد منتظر كمردرد باشيد. در زمان ركاب زدن نبايد نوك انگشت پاها رو به پايين باشد و مي بايست تا آنجا كه مي توانيد حالت طبيعي پا را حفظ كنيد. براي صحيح نشستن سرتان را بالا ببريد و گردن و كمر را در يك خط صاف قرار بدهيد و ركاب را كامل بچرخانيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه پنجم

اگر دوست داريد بدن در حالت مسابقه اي قرار بگيرد و همان تكان ها را تجربه كنيد، بيش از اندازه به بدن فشار وارد نكنيد؛ بهتر است با دوچرخه ثابت اين كار را انجام ندهيد، زيرا اگر بيش از اندازه بدن و مخصوصا بالاتنه را تكان بدهيد، ممكن است آسيب هاي جدي به كمر وارد بشود. پس بهتر است حركات اضافي را در زمان انجام تمرينات با دوچرخه ثابت به حداقل برسانيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه ششم

ورزشكاران گمان مي كنند در زمان خستگي لم دادن و خم كردن بدن مي تواند به آنها كمك كند تا احساس بهتري داشته باشند؛ اما اين كار به كل بدن آسيب مي رساند و تمام بدن را تحت فشار قرار مي دهد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۸:۰۲ ] [ هايپر جيم ]

اغلب افراد با آغاز فصل سرما و ديدن كمي برف ديگر دوست ندارند براي ورزش از منزل خارج بشوند؛ البته حق دارند، زمين يخ زده، گل و لاي و سرماي هوا داشتن فعاليت ورزشي را در محيط بيرون سخت مي كند؛ اما نمي توانيم تمام زمستان بي تحرك باشيم.ورزش در زمستان سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند و احتمال سرماخوردگي كم مي شود؛ از طرفي بي تحركي به مدت طولاني قدرت بدني را كاهش مي دهد و باعث مي شود بدن افت كند.

هستند كساني كه علي رغم نامساعد بودن آب و هوا از منزل خارج شده و به انجام تمرينات ورزشي مي پردازند؛ ورزش در فصل سرما خارج از محيط منزل و باشگاه به افراد بالاي چهل سال و كساني كه دچار مشكلات قلبي- عروقي هستند، توصيه نمي شود.افرادي كه در اين فصل در فضاي آزاد ورزش مي كنند، حتماً بايد لباس مناسب و كافي بپوشند؛ با اين همه تنفس هواي سرد، آن هم در حين انجام تمرينات هوازي كه تنفس را عميق تر و سريع تر مي كند، موجب فشار زيادي به ريه ها مي شود و بر برونش ها تاثير مي گذارد.

ورزش بر روي تردميل يا دوچرخه ثابت در زمستان

در صورتي كه تجربه ورزش در هواي سرد را داريد بي شك مي دانيد در اين شرايط ماهيچه ها فشرده شده، انگشتان دست و پاي بي حس شده و احتمال سر خوردن افزايش مي يابد؛ بعضي از ورزش ها مانند دوچرخه سواري در فصل زمستان بسيار خطرناك هستند؛ چون در صورتي كه دوچرخه سر بخورد به شدت آسيب مي بينيد.

ورزش هاي سرعتي در هواي سرد به هيچ عنوان توصيه نمي شود؛ چون اين گونه تمرينات در شرايط نامناسب احتمال بروز برونشيت و بيماري هاي ريوي را افزايش مي دهند؛ به همين سبب پيشنهاد مي شود در فصل زمستان، داخل منزل يا باشگاه ورزشي با دستگاه هاي هوازي مانند دوچرخه ثابت، تردميل، اسكي فضايي و... به تمرين بپردازيد.

بعضي از افراد ورزش با تردميل را كاري كسل كننده مي دانند و از آن لذت نمي برند؛ البته دويدن در محيط بيرون و ديدن مناظر طبيعي جذابيت بيشتري دارد؛ ولي تردميل را هم مي توان دوست داشت؛ كساني كه تردميل را دوست دارند، مي دانند اين دستگاه تطبيق پذير است؛ در هنگام تمرين با اين دستگاه ها مي بايست به موسيقي گوش بدهيد و سعي كنيد به صورت ريتمك قدم برداريد.

ورزش با دستگاه هوازي توانايي بدن را افزايش داده و منجر مي شود ساير كارهاي روزمره براي شما آسان تر بشود. براي ورزش در محيط بيرون در فصل زمستان مراقب خطرهاي احتمالي باشيد، روي زمين يخ زده و ليز ندويد، بدنتان را بيشتر گرم كنيد تا جريان خون در رگ ها به خوبي انجام شود، البسه مناسبي تهيه كنيد و خودتان را خوب بپوشانيد، آب بيشتر بنوشيد و خوب نفس بكشيد؛ در غير اين صورت احتمال آسيب ديدگي ورزشي افزايش مي يابد.

با توجه به آنچه گفته شد، مي بينيد تهيه يك تردميل خانگي يا دوچرخه ثابت بسيار مقرون به صرفه است؛ ضمن اين كه همه اعضاي خانواده مي توانند اين دستگاه ها را مورد استفاده قرار بدهند و در طول زمستان نگران چاق شدن و از از دست رفتن آمادگي بدن خود نباشند.

در زمان خريداري تردميل خانگي توجه داشته باشيد بيشينه تحمل وزن دستگاه از وزن شما يا سنگين ترين فردي كه مايل است با آن ورزش كند 10 الي 20 كيلوگرم بيشتر باشد؛ زيرا در هنگام دويدن ضربات شديدي توسط پاي كاربر به سطح تسمه تردميل وارد مي شود؛ در صورتي كه تحمل وزن دستگاه مناسب نباشد در مقابل اين ضربات شديد دوام نمي آورد و عمر آن از آنچه انتظار داريم كوتاه ترمي شود.

طبق آخرين تحقيقات اثرات سرمازدگي 30 دقيقه پس از قرار گرفتن در محيط سرد روي پوست نمايان مي شوند كه شبيه به سوختگي است؛ پوست سرمازده از نظر بيشترمردم نامطلوب است؛ ضمن اين كه به اندازه آفتاب سوختگي براي پوست مضر مي باشد؛ انجماد بافت و انقباض رگ هاي خوني سبب كاهش اكسيژن رساني به قسمت هاي مختلف بدن مي شود و اين در حالي است كه در حين ورزش بدن به اكسيژن بيشتري نسبت به حالت عادي نياز دارد؛ همچنين سرما باعث كاهش جريان خون مي شود؛ ورزش كردن در دماي زير صفر درجه در فضاي بيرون به هيچ عنوان توصيه نمي شود.

در فصل زمستان معمولاً نقاطي از زمين يخ زده هستند و به محض قدم گذاشتن بر روي اين قسمت ها ممكن است زمين بخوريد؛ مشكل اصلي ورزش در محيط بيرون برف نيست، وقتي برف بر روي جاده هاي غيراستاندارد و نامناسب مي نشيند، مسير ناامن مي شود تا وقتي در مورد كيفيت مسير دويدن اطمينان نداريد، بهتر است در منزل بمانيد و با دستگاه هاي خانگي تمرينات خود را انجام بدهيد.

اگر برنامه اي داريد و براي يك هدف خاص ورزش مي كنيد نبايد تمرينات خود را به بهانه سرد بودن هوا ترك كنيد؛ تمرين دويدن بر روي تردميل اجازه نمي دهد آمادگي جسماني شما كاسته شود؛ اين دستگاه در فصل سرما ايمني بيشتري نسبت به محيط بيرون دارد و احتمال آسيب ديدگي را كاهش مي دهد؛ آسيب ديدگي كيفيت تمرينات ورزشي را پايين مي آورد و سطح آمادگي جسماني كاهش پيدا مي كند.

ورزش هوازي بر اساس افزايش ضربان قلب و اكسيژن رساني بيشتر به بدن تعريف شده است؛ در طي انجام اين گونه تمرينات، هواي زيادي وارد ريه ها مي شود؛ همان طور كه گفتيم سرد بودن بيش از حد دماي هوا به ريه ها آسيب مي رساند و بازدهي بدن كاهش مي يابد؛ عضلات نيز در محيط سرد بازدهي كمتري دارند؛ همچنين پوشيدن لباس هاي ضخيم نيز حركات بدن را محدود مي كند.

عضلات در سرما از نظر مكانيكي بازدهي كمتري دارند؛ اما در نهايت به سليقه و توانايي شما بستگي دارد كه چگونه ورزش كنيد؛ ورزش در سرما براي افراد ماجراجو جذاب است و از آن لذت مي برند؛ اما توصيه مي كنيم به خاطر سرماي هوا ورزش را كنار نگذاريد و به هر طريقي كه امكان دارد اين فعاليت مفيد را ادامه بدهيد تا سال جديد را با اندامي زيبا و متناسب آغاز كنيد. جاده هايي كه براي عبور و مرور ماشين ها مناسب نيست، بي ترديد براي دويدن نيز مناسب نخواهد بود؛ در انتخاب مسيرهاي خود دقت داشته باشيد و مراقب سلامتي خود باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۲۹:۲۸ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی