تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 58
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 2662
چت باکس

انجام دادن تمرينات هوازي نقش مهمي در چربي سوزي دارد. با 2 جلسه انجام دادن تمرينات هوازي مي توانيد سوخت و ساز بدن را بالا نگه داريد و كم كم اين مدت زمان را افزايش بدهيد. براي رسيدن به تناسب اندام و افزايش ارتقاي سلامت پزشكان توصيه كرده اند حداقل 30 دقيقه از روز را به ورزش كردن بپردازيد.

اين ورزش چه در باشگاه و چه در خانه انجام بشود، فرقي ندارد؛ مهم تاثيراتي است كه با تحرك و فعاليت خود بر بدن مي گذاريد. اگر هدف از ورزش كردن براي شما چربي سوزي است براي اينكه بتوانيد در مدت زمان كمتري نتيجه خوبي بگيريد، بهتر است از دستگاه هاي مناسب هوازي استفاده كنيد.

در ادامه مقاله در مورد دستگاه هاي مناسب هوازي به اختصار توضيح مي دهيم كه ميتواند در آماده كردن بدن براي چربي سوزي و آمادگي آن بسيار كارآمد باشد و توسط مربيان توصيه شده اند.

تردميل

تردميل يكي از محبوب ترين و پرطرفدارترين دستگاه هاي هوازي است كه توانسته جايگاه خوبي در بين مردم براي انجام ورزش در خانه و باشگاه بدست بياورد.در زمان استفاده از تردميل بايد به نحوه راه رفتن يا دويدن توجه كنيد تا ستون فقرات و كمر صاف قرار بگيرند و مشكلي براي آن به وجود نيايد.

با استفاده از تردميل مي توانيد تمرينات متنوع انجام بدهيد تا با سرعت بيشتري به هدف دلخواه برسيد. با استفاده از شيب و برنامه هاي پيش فرض تعبيه شده در تردميل ها مي توانيد تمرينات متنوع زيادي انجام بدهيد و بدن به سرعت وزن كم كند و به نتايج مطلوب برسيد. كساني كه به صورت روزانه و منظم با تردميل تمرين انجام مي دهند پس از چند ماه تاثيرات چشمگيري در بدن خود مشاهده خواهند كرد.

اسكي فضايي

الپتيكال يكي از دستگاه هاي هوازي است كه كاربر با انتخاب آن مي تواند بدون آسيب رساندن به مفاصل و ستون فقرات ورزش مفيدي براي بدن انجام بدهد و چربي هاي بدن را در مدت زمان كوتاهي بسوزاند و قواي جسماني را تقويت كند.اگر از زانو درد يا كمر درد رنج مي بريد، بهترين گزينه براي انتخاب دستگاه ورزشي براي شما الپتيكال است كه بدون مشكلي مي توانيد تمرينات ورزشي خوبي براي سلامتي بدن انجام بدهيد.

دوچرخه ثابت

يكي از دستگاه هاي خوب هوازي دوچرخه ثابت است كه بايد به ياد داشته باشيد با تنبلي و بي انگيزگي از اين دستگاه استفاده نكنيد، زيرا در مدت زمان كوتاه از آن خسته خواهيد شد و به اهداف مورد نظر نخواهيد رسيد و آن را كنار مي گذاريد.تمرينات با دوچرخه ثابت بايد در ست هاي مختلف با مقاومت هاي متفاوت، "شديد و آرام" انجام بشود و بين ست ها استراحت كوتاهي هم داشته باشيد تا بتوانيد ضربان قلب را بالا ببريد.همان طور كه ميدانيد با بالا رفتن ضربان قلب، سوخت و ساز در بدن نيز افزايش پيدا مي كند و مي توانيد سريعتر به تناسب اندام دست پيدا كنيد.

روئينگ Rowing

يكي از بهترين دستگاه هاي هوازي روئينگ است كه با انجام دادن تمرينات ورزشي با اين دستگاه مي توانيد به راحتي بيشتر عضلات بدن را درگير كنيد.زماني كه تمام عضلات درگير ورزش شوند مقاوت بدن بالا خواهد رفت. در طي تمرينات بهتر است ست هايي با مقاومت كمتر و استراحت كم را انتخاب كنيد تا بدون اينكه مجبور باشيد، ضربان قلب را پايين بياوريد، استراحت هم داشته باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۷:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

هدف بسياري از افراد از ورزش كردن اين است كه حجم عضلات خود را افزايش بدهند و اندام ورزيده اي داشته باشند؛ اما خيلي ها هم به دنبال تناسب اندام و كاهش وزن هستند.هر دو گروه براي رسيدن به اهداف خود بايد برنامه هاي مناسبي داشته باشند و با وسايل مخصوصي تمرينات ورزشي انجام بدهند.

گاهي ما بدنسازي و فيتنس را با يكديگر اشتباه مي گيريم؛ معمولاً بدنسازها كساني هستند كه مي خواهند بدن خود را سفت و عضلاني كرده و ورزيده به نظر برسند؛ اما كساني كه مي خواهند به وسيله ورزش چربي هاي اضافه خود را از بين ببرند و بدني متناسب و خوش فرم داشته باشند، فيتنس كارها هستند.

اكثر بدنسازها براي رسيدن به اهداف خود به سراغ مصرف هورمون هايي همچون تستسترون مي روند كه چندان توصيه نمي شوند؛ آقايان مي توانند با ورزش و استفاده از وزنه هاي مناسب عضلات و ماهيچه هاي خود را حجيم بكنند.كساني كه فيتنس كار هستند علاقه اي ندارند بدن را از حالت طبيعي خارج كنند و عضلات غير عادي داشته باشند؛ در حالي كه اغلب بدنسازها دقيقا به دنبال همين هستند.

افرادي كه ورزش فيتنس انجام مي دهند نياز ندارند با وزنه تمرين كنند؛ آن ها مي توانند با ورزش هوازي و ايروبيك به اهداف خود برسند.تمرين با وزنه جز جدايي ناپذير بدنسازي است؛ با وزنه عضلات بدن به سرعت رشد مي كنند و قدرت بدني ورزشكار افزايش مي يابد؛ اما به بدنسازها هم توصيه مي شود ورزش هوازي را كنار نگذارند.وزنه زدن راحت ترن راه براي داشتن عضلات برجسته است؛ ولي گاهي مي بايست عضلات را به چالش كشيد و به تمرينات هوازي پرداخت.

فيتنس شما را به سمت داشتن زندگي و تغذيه سالم سوق مي دهد؛ عموماً بانوان در ورزش به دنبال فيتنس هستند و از اين جهت بايد گفت منطقي تر فكر مي كنند؛ در فيتنس لزومي ندارد توده عضلاني حجيمي داشته باشيد؛ بلكه كافي است چربي هاي اضافه را ازبين برده وبدن را كمي سفت كنيد تا خوش فرم و تراشيده به نظر برسيد.

البته با اين تعاريف نبايد گمان كنيد فيتنس منحصر به خانم ها مي باشد؛ مردها نيز مي توانند به جاي بدنسازي به فيتنس رو بياورند و اندام ورزيده و زيبايي داشته باشند؛ به هر حال انتخاب اين دو گزينه به سليقه شخصي افراد مربوط مي شود و ما راهنمايي هاي لازم را در اين زمينه ارائه مي دهيم تا هركس بسته به علاقمندي هاي خود به اهداف در نظر گرفته اش برسد.

براي فيتنس بايد 3 الي 4 جلسه در هفته تمرينات هوازي انجام بدهيد و هر جلسه حدود 45 دقيقه ورزش كنيد؛ در حالي كه يك جلسه بدنسازي حداقل 2 ساعت طول مي كشد؛ بدنسازها نيز 3 روز درهفته مي بايست تمرين انجام بدهند و مدام سطح تمرينات را بالا ببرند؛ البته اين در مورد فيتنس هم صدق مي كند؛ كساني كه به دنبال تناسب اندام هستند بايد هر 4 هفته برنامه خود را تغيير داده و شدت تمرين را افزايش بدهند؛ ولي بدنسازها هفته به هفته پيش مي روند و بايد در طي تمرين فشار بيشتري را متحمل بشوند.

اگر فردي كه قصد بدنسازي دارد مي خواهد با دستگاه هوازي همچون تردميل تمرين انجام بدهد بايد شيب دستگاه را افزايش داده و مقاومت را بالا ببرد؛ شيب تردميل مانند يك وزنه عمل مي كند و عضلات را مي سازد؛ در صورتي كه فيتنس با سرعت بيشتر سر و كار دارد؛ البته وقتي آمادگي جسماني ورزشكار فيتنس بالا مي رود مي تواند براي بالا بردن سطح تمرين مقاومت دستگاه هوازي را افزايش بدهد ولي در مراحل اوليه براي چربي سوزي توصيه مي كنيم بيشتر بر روي زمان و سرعت تاكيد داشته باشند.

ورزش هوازي در مدت نسبتاً طولاني، باعث مي شود ضربان قلب بالا برود و فرد تندتر نفس بكشد و اين منجر به اكسيژن رساني بيشتر مي شود؛ اكسيژن رساني به بافت ها، سوخت و ساز را افزايش مي دهد و چربي سوزي رخ خواهد داد؛ اين بدان معني نيست كه فيتنس كارها نيازي به عضله ندارند؛ به طور كلي عضلات بافت بسيار با ارزشي هستند كه انرژي بدن را تامين مي كنند و باعث بهبود متابوليسم مي شوند؛ بنابراين در فيتنس نيز عضله ساخته مي شود و به نفع تناسب اندام مي باشد؛ ولي در اين شيوه فرد به عضلات بسيار برجسته و حجيم دست نمي يابد.

به دليل تفاوت هورموني كه در بدن زنان و مردان وجود دارد بدن خانم ها مانند بدن مردها عضلاني و كات شده نمي شود؛ مگر اين كه ورزشكار به استفاده از هورمون رو بياورد؛ بدنسازي حتي براي مردان هم كار ساده اي نيست؛ بنابراين خانم ها نبايد نگران باشند كه با كمي بالا بردن مقاومت دستگاه و استفاده از دمبل بدن مردانه اي پيدا كنند.اغلب بدنسازها از مكمل هاي غذايي و پروتئين استفاده مي كنند؛ زيرا پروتئين عنصر سازنده عضلات است؛ اين افراد بايد گوشت، ماهي، لبنيات و سفيده تخم مرغ به فور بخورند.

تغذيه در فيتنس كمي تفاوت دارد؛ فيتنس كارها مجبور نيستند پروتئين هاي پودري كه در بازار موجود است را مورد استفاده قرار بدهند؛ آن ها بايد تغذيه سالمي داشته باشند و تا مي توانند سبزيجات و ميوه هاي تازه ميل كنند.البته رژيم غذايي به اضافه وزن مربوط مي شود؛ افرادي كه اضافه وزن بيشتري دارند در فيتنس بايد كالري مصرفي خود را كاهش بدهند و حداقل براي مدتي از خوردن مواد غذايي چرب، شيرين و نشاسته اي بپرهيزند.

بدنسازها مي خواهند حجم عضلات خود را بيشتر كنند؛ در صورتي كه فيتنس كارها به عضلات خود قدرت مي بخشند؛ آن ها با وزنه كار زيادي ندارند؛ بلكه با تمرينات مكرر، كشش عضلات و تمرينات هوازي بدن خود را مي سازند. اين افراد مي خواهند هميشه شكمي تخت و پاهاي خوش فرم داشته باشند؛ بنابراين راه مي روند، مي دوند، مي رقصند، شنا مي كنند و... .

در حين ورزش به موسيقي پرانرژي گوش داده و سعي مي كنند با ريتم موزيك همراه بشوند.فيتنس كارها بايد به طور كلي سبگ زندگي خود را تغيير داده و ورزش و تغذيه سالم را در برنامه هاي خود بگنجانند. توانايي اين افراد در انجام كارهاي روزانه زياد است و معمولاً پرانرژي هستند؛ البته بدنسازها نيز به اهداف ورزشي خود مي انديشند و ناچار هستند بيشتر تلاش كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۷:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

ورزش "تي آرايكس"؛ ورزشي قدرتي محسوب مي شود كه مي تواند تمام اعضاي بدن را درگير كند، بدون اينكه لازم باشد از دستگاه يا دمبل خاصي استفاده كنيد.انجام دادن اين ورزش جديد به تمام علاقه مندان به تناسب اندام و ورزش هاي مقاومتي توصيه مي شود؛ آنها مي توانند بدون نياز به استفاده از دمبل و وزنه هاي سنگين اين تمرين را انجام بدهند.اين ورزش مانند ورزش هاي پيلاتس و يوگاي ضد جاذبه است كه شما در حين ورزش مي توانيد تمام بدن خود را تحت تاثير قرار بدهيد و بر روي قسمت هاي مركزي بدن متمركز بشويد.

اين ورزش را در ابتدا ملوان هاي ارتشي طراحي كردند تا بتوانند براي مدتي كه از باشگاه و زمين دور هستند، تناسب اندام خود را حفظ كنند. وسيله اي كه براي انجام دادن ورزش تي آر ايكس به كار گرفته مي شود، كم حجم و سبك است كه شما مي توانيد به هر كجا كه خواستيد و در سفر از اين وسيله استفاده كنيد و ورزش خود را انجام بدهيد و در انجام دادن آن وقفه نيندازيد. با انجام دادن اين ورزش مي توانيد انعطاف پذيري خود را بالا ببريد و سطح آمادگي جسماني را افزايش بدهيد.

با انجام ورزش تي آر ايكس علاوه بر آنكه ماهيچه هاي تمام اندام هاي بدن درگير هستند، قلب نيز با بالا رفتن ضربان تقويت مي شود.انجام دادن تمرينات ورزشي با طنابي معلق ماهيچه هايتان را منقبض مي كند و با فعاليت آنها اكسيژن بيشتري به تمامي اعضاي بدن خواهد رسيد.تحقيقات نشان داده انجام ورزش تي آر ايكس براي تقويت قلب و عضله هاي آن بسيار مفيد است. استفاده از اين وسيله راه هاي زيادي دارد و تنوع حركتي كه اين ورزش فراهم مي كند، باعث جذابيت آن مي شود.

تي آر ايكس چيست و چه تاثيري بر سلامتي بدن و تناسب اندام دارد؟

تنوع در انجام دادن اين ورزش باعث مي شود، ورزشكار بعد از مدتي از انجام دادن ورزش خسته نشود و بدن خود را مدام دچار چالش جديدي بكند و بتواند مدت زمان طولاني تري تمرين انجام بدهد.در زمان ورزش كردن با تي آر ايكس بدن شما به صورت معلق قرار مي گيرد و مدام با نيروي جاذبه در حال ستيز است و ورزش هيجان انگيزي را براي شما به وجود مي آورد.

با انجام تمرينات سنگين اين ورزش، بدن حتما عرق خواهد كرد؛ در نتيجه نوشيدن آب را از ياد نبريد. اگر بيش از اندازه احساس ضعف و بي حالي كرديد، شدت تمرينات خود را كم كنيد تا بدن دچار مشكل نشود.ورزش تي آر ايكس مي تواند تمام نقاط بدن را درگير كند، مانند مغز و دست ها كه با انجام تمريناتي كه براي قسمت بالا تنه مي باشد، در تمرين شركت مي كنند. پاها براي اجراي اكثر تمرينات درگير هستند؛ نشيمنگاه با انجام تمريناتي كه بدن را در حالت تعليق نگه مي دارد، تمرين داده مي شود و كمر و عضلات قسمت مياني بدن با انجام انواع تمرينات و حفظ تعادل به كار گرفته مي شوند.

افراد مبتدي نيز مي توانند از تي آر ايكس نيز استفاده كنند، فقط بايد در ابتدا از راهنمايي هاي مربي خود استفاده كرده تا با آموزش بتوانند به صورت صحيح از اين وسيله استفاده كنند وعضلات بدن خود را تقويت نمايند.از اين وسيله در هر مكاني كه دوست داريد مي توانيد استفاده كنيد، فقط كافي است تكيه گاه محكمي را براي اتصال تي آرايكس پيدا كرده و به راحتي تمرينات خود را شروع كنيد.به ياد داشته باشيد كه شما با انجام دادن ساده ترين حركات ورزشي به وسيله تي آر ايكس مي توانيد بيشترين استفاده را ببريد و آمادگي جسماني، تعادل و هماهنگي بدن را به سطح بسيار خوبي برسانيد.

در ابتداي شروع ورزش با تي آر ايكس سعي كنيد تمرينات سبك تري انجام بدهيد تا ابتدا بدن قوي بشود و ماهيچه سازي كند و بعد با آمادگي بيشتر تمرينات هوازي سنگين را انجام بدهيد.با قوي تر شدن ماهيچه ها سوخت و ساز بدن افزايش پيدا مي كند و تناسب اندام را با سرعت بيشتري به وجود مي آورد؛ اگر زانو و كمري مصدوم و بيمار داريد، قبل از انجام ورزش حتما با پزشك مشورت كنيد تا با انجام تمرينات سنگين به مفاصل و ماهيچه هاي آسيب ديده فشار وارد نشود و دچار مشكل نشويد.

در زمان ورزش با تي آر ايكس، بايد از بندي آويزان باشيد و تعادلتان را در عين حال حفظ كنيد؛ با انجام اين كار مي توانيد به راحتي 200 تا 1000 كالري در هر ساعت بسوزانيد كه اين كالري سوزي سبب مي شود به تناسب اندام دست پيدا كنيد. در زمان استفاده از اين وسيله ورزشي مي توانيد استقامت، مقاومت، تعادل و چالاكي را هم زمان تجربه كنيد و با استفاده از عضلات تغييراتي در كل بدن ايجاد كنيد و با سرعت بيشتري به بدن خود شكل بدهيد و به نتيجه دلخواه برسيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۶:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

انواع دستگاه هاي هوازي مانند دوچرخه ثابت و... مي توانند وسيله خوبي براي ورزش كردن افراد با هر سن و سالي در خانه باشند، افرادي كه بيرون از خانه و در باشگاه ها نمي توانند فعاليت ورزشي انجام بدهند، در خانه با استفاده از دستگاه هاي هوازي ميتوانند ورزش خود را دنبال كنند.دوچرخه ثابت داراي امتيازاتي مانند؛ امنيت، تنظيم شدت فعاليت دستگاه كه به راحتي كم و زياد مي شود، قابليت تنظيم صندلي براي افراد مختلف، كم جا بودن و قابل جابه جايي به هر مكاني در منزل كه مايل باشيد، است.

آشنايي با دوچرخه ثابت ورزشي

فايده پدال زدن با دوچرخه ثابت

ورزش كردن با دوچرخه ثابت مخصوصا پدال زدن باعث افزيش قدرت عضلات پا، ساق پاها و ران ها مي شود. اگر كاربر با برنامه دقيق و مرتبي تمرينات ورزشي را انجام بدهد، مي تواند فشاري كه بر مفاصل، زانوها و ستون فقرات وارد مي شود را كم كند و در طي روز در حين انجام دادن كارهاي روزانه دچار مشكل نخواهد شد. همان طور كه مي دانيد زماني كه فردي عضلات بالاتنه خود را قوي كند و با ورزش كردن باعث تقويت آنها شود، تعادل ورزشكار زيادتر شده و در طي روز احساس خستگي كمتري خواهد كرد.

ضربان قلب با پدال زدن زياد، بالا مي رود و تنفس نيز سريعتر انجام مي شود. همان طور كه مي دانيد بالا رفتن ضربان قلب و زياد شدن تعداد تنفس تا حد معيني براي بدن مناسب است و فوايد بي شماري دارد.با بالا رفتن ضربان قلب، عضلات قلب و حتي عضلات تنفسي فعال تر مي شوند؛ با تقويت قلب اين عضو هميشه آماده فشارهاي ناگهاني و ... خواهد بود و كمتر دچار آسيب مي شود.با افزايش ضربان قلب، خون با سرعت بيشتري در كل بدن به گردش درمي آيد و در نتيجه جذب اكسيژن در بدن بهتر خواهد شد.

چربي هاي بد بدن و كلسترون خون با افزايش گردش خون از بين مي روند و سوزانده مي شوند. افزايش گردش خون سبب مي شود فشار خون به نرمال ترين حد برسد.با زياد شدن ضربان قلب، سوخت و ساز افزايش مي يابد، توده هاي چربي بدن جنب و جوش پيدا مي كنند و تناسب اندام به وجود مي آيد.براي اينكه ورزش خود را با دوچرخه ثابت شروع كنيد به نكات زير توجه داشته باشيد:

-از كيفيت دوچرخه ثابتي كه تهيه كرده ايد اطمينان حاصل كنيد.

-بعضي افراد فقط دستگاه ورزشي را مي خرند و از آن استفاده اي نمي كنند. به ياد داشته باشيد كه براي اينكه از فوايد دوچرخه ثابت بهره مند شويد بايد از آن استفاده كنيد و ركاب بزنيد و صرفا با خريد دستگاه سلامتي براي شما به وجود نمي آيد.

-قبل از شروع ورزش از سلامتي قلبي و سيستم عروقي خود اطمينان حاصل كرده و با پزشك مشورت كنيد.

- با شروع كردن ورزش ممكن است عضلات در ابتدا درد بگيرند، مخصوصا عضلات شكم، ران ها و ساق پاها، در صورت درد در اين نواحي بايد شدت فشار تمرينات را كم كنيد يا موقتا استراحت كرده تا بتوانيد مجدد تمرينات خود را شروع كنيد.

- تا جايي كه مي توانيد در زمان انجام دادن تمرينات خود از لباس ورزشي مناسب و كفش ورزشي استفاده كنيد.

-به ياد داشته باشيد كه قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم كنيد تا عضلات دچار مشكل نشوند. بدن با انجام دادن تمرينات كم كم گرم مي شود و اگر اتاقي كه در آن ورزش انجام مي دهيد تهويه مناسبي نداشته باشد، دچار مشكل و بي حالي خواهيد شد.محققان به اين نتيجه رسيده اند كه تمرينات ورزشي بهتر است در عصرها انجام شود كه اين زمان ضربان قلب را افزايش مي دهد. البته بعضي افراد به ورزش كردن در صبح عادت دارند كه بايد قبل از انجام ورزش حركات كششي نرمي انجام دهند تا بدن در اصطلاح گرم شود.

-در هفته حداقل 3 بار ورزش انجام دهيد تا بدن كم كم با تمرينات سازگاري پيدا كند و در هر جلسه زمان ورزش كردن را نسبت به تمرين قبلي افزايش بدهيد.

-نشستن طولاني مدت بر روي دوچرخه ثابت درست نيست و بهتر است مدت زمان تمرين خود را به فواصل كوتاه تري تقسيم كنيد و بين اين زمان ها از دوچرخه پياده شويد و استراحت داشته باشيد.

-فراموش نكنيد كه بهتر است 2 الي 3 ساعت بعد از خوردن غذا ورزش خود را با دستگاه شروع كنيد تا احساس سنگيني براي شما مشكلي به وجود نياورد.

- نوشيدن آب را در هنگام ورزش كردن فراموش نكنيد، البته بهتر است آب خنك بنوشيد و از خوردن آب گرم خود داري كنيد.

- قبل از شروع تمرينات شدت تمرين را مشخص كنيد و در زمان تمرين سعي كنيد آرام آرام ضربان قلب خود را بالا ببريد. زماني كه بدن شروع به عرق كردن مي كند، يعني شدت تمرينات خوب بوده و سعي كنيد همين شدت را دنبال كنيد.

- از انجام دادن تمرين با شدت زياد خودداري كنيد؛ زيرا انجام تمرين با شدت بالا بدن را سريع تر دچار خستگي مي كند.

- آمادگي جسماني و رسيدن به كاهش وزن در مدت طولاني بدست مي آيد، پس انتظار نداشته باشيد در مدت يك ماه معجزه اي در بدن شما اتفاق بيفتد؛ بايد بدانيد براي بدست آوردن موفقيت و رسيدن به اهداف خود بهتر است روزانه ورزش انجام دهيد و اين كار را جزو برنامه هميشگي داشته باشيد، مانند؛ غذا خوردن.

شدت تمرينات ورزشي بسيار مهم است اگر بيش از اندازه و ظرفيت بدن خود ورزش انجام دهيد، بدن دچار خستگي و... مي شود و اگر تمرين ها آرام و با شدت كمي باشند، زمان طولاني تري بايد براي رسيدن به اهداف خود صرف كنيد و فوايد چنداني ندارد.پس بايد شدت تمرين در حد متوسط باشد و بهتر است هر جلسه تمرينات متفاوتي انجام بدهيد و با زياد شدن آمادگي جسماني ميتوانيد شدت تمرينات را افزايش بدهيد؛ همان طور كه گفته شد براي تشخص دادن شدت مناسب تمرين بهتر است از شاخص ضربان قلب استفاده كنيد و با توجه به آن براي تمرين هاي خود برنامه ريزي داشته باشيد.

دامنه ضربان قلب هر فرد با ديگري با توجه به سن و سال او متفاوت است، به طور مثال اگر فردي 40 سال سن دارد بايد شدت تمريناتش بين 120 تا 150 باشد. اگر كمتر از 120 باشد نشان دهنده آن است كه تمرينات بيش از اندازه سبك بوده و حتي با ورزش نكردن تفاوت چنداني نداشته و اگر بيشتر از 150 باشد ممكن است به قلب فشار بياورد و كل بدن را دچار مشكل كند. بعد از انجام دادن تمرين به يكباره ورزش را رها نكنيد و با انجام دادن حركات كششي بدن را سرد كنيد و به حالت اول برگردانيد. بعد از اتمام جلسه تمرين فقط مايعات بنوشيد و سعي كنيد تا 1 ساعت بعد از ورزش غذاي مفصلي نخوريد تا دچار مشكلي نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۲۹:۱۳ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از محبوب ترين دستگاه هاي هوازي خانگي است كه ورزش كردن را براي كاربران راحت تر و آسان تر مي كند. انتخاب تردميلي مناسب مي تواند شروع ورزشي خوب و دوره اي جديد در زندگي شما باشد؛ با راه رفتن و دويدن بر روي اين دستگاه مي توانيد سطح آمادگي جسماني خود را بالا ببريد.دستگاه تردميل جزو دستگاه هاي هوازي است كه كار كردن براي همه با آن ممكن است.اين دستگاه داراي سطحي نرم براي پياده روي مي باشد كه با استفاده از آن مي توانيد خطرات ناشي از راه رفتن و دويدن بر روي سطح معمولي كه ممكن است براي فرد به وجود بيايد را كاهش بدهيد.

كاربر با استفاده از تردميل مي تواند سرعت، شيب، مسافتي كه دوست دارد را انتخاب كند و با نظارت خود و دستگاه تمام جنبه هاي تمرينات را كنترل نمايد.كاربران مي توانند از برنامه هاي از پيش تعيين شده دستگاه يا برنامه هاي طراحي شده توسط خود براي رسيدن به اهدافي مانند؛ تناسب اندام استفاده كنند يا حتي تمرينات خود را با ديگر وسايل و تجهيزات تردميل تكميل تر كنند.بعضي از تردميل هاي امروزي ويژگي هاي خاصي دارند و مي توانند اطلاعات بيشتري در اختيار كاربران قرار بدهند، مانند؛ ميزان سرعت، ضربان قلب و ...، با كسب اطلاع از اين شاخص هاي مهم مي توان سطح آمادگي جسماني خود را افزايش داد.

تردميل و دوچرخه نه فقط براي ورزش بلكه براي تسكين درد!

با استفاده از تردميل و دوچرخه ثابت كه هر دو دستگاه هاي هوازي هستند، مي توانيد در كمترين زمان ممكن ورزش خود را شروع كنيد و كالري بسوزانيد.كاربران در هنگام انجام ورزش با تردميل و ديگر دستگاه هاي هوازي در خانه مي توانند به كارهاي ديگر مانند؛ تماشاي تلويزيون يا خواندن و گوش دادن به آهنگ هاي مورد علاقه خود بپردازند و اين كار باعث ترغيب آنها به انجام تمرينات بيشتر مي شود.

تمام دستگاه هاي هوازي مانند؛ الپتيكال ها، دوچرخه هاي ثابت و تردميل كه در خانه مورد استفاده قرار مي گيرند، مي توانند وضعيت قلبي و عروقي را بهبود بخشيده و حتي بر سلامتي جسمي و روحي فرد نيز تاثير زيادي بگذارند.استفاده راحت از تردميل اهميت بيشتري دارد و براي افزايش قابليت هاي دستگاه نبايد از آن چشم پوشي كنيد؛ پس در ابتدا به نحوه تمرين و راحتي خود توجه كرده و بعد تردميل مناسب را انتخاب نماييد.

پزشكان تاكيد دارند روزانه حداقل 20 دقيقه ورزش انجام بدهيد تا بتوانيد سلامتي و عمر طولاني تري داشته باشيد؛ ولي با توجه به مشغله هايي كه اين روزها مردم دارند فرصت پيدا نمي كنند براي ورزش به مكان هاي مناسب بروند؛ اين افراد مي توانند با استفاده از دستگاه هاي هوازي خانگي اين فعاليت ها را انجام بدهند.همان طور كه مي دانيد انجام ورزش و فعاليت خاص براي بهبود دردهاي بدن باعث بيشتر شدن ضربان قلب مي شود.

پزشكان به اين نكته دست يافته اند كه اگر يك دوره پايدار و مداوم از دستگاه هاي هوازي استفاده كنيد، براي درمان مشكلات كمر بسيار كمك كننده است. اين گونه ورزش هاي هوازي باعث افزايش گردش خون و منتقل شدن مواد مغذي به كل بدن مي شود كه به درمان بيماري ها منجر خواهد شد.بسياري از بيماران مبتلا به كمر درد نمي توانند تمرينات شديد ايروبيك را انجام بدهند؛ تمرين با اين دستگاه هاي هوازي كمك زيادي به بهبودي بيماري مي كند.

مي دانيد كه ورزش كردن باعث بازسازي ستون فقرات مي شود و به بسياري از بيماران توصيه شده كه ورزش هاي منظم هوازي انجام بدهند تا كمتر دچار كمر درد شده و عضلات اين ناحيه تقويت بشود.ورزش هاي هوازي در مقايسه با ورزش كردن معمولي تاثير بيشتري بر سلامت افراد داشته و احتمال بهبود بيماران در زمان انجام تمرينات هوازي بيشتر است.

مي دانيد كه بررسي ها ثابت كرده كه ساده ترين راه براي كنترل وزن، كمتر كردن وزن يا حتي كاهش استرس، ورزش هوازي است كه در عين حال مي تواند تاثير مناسبي بر روي ستون فقرات و مفاصل بگذارد.با انجام دادن ورزش هوازي اندروفين در بدن بيشتر توليد مي شود و زماني كه اين ماده پس از 30 يا 40 دقيقه ورزش ترشح بشود، مانند مسكن طبيعي عمل مي كند و سبب مي شود تا وابستگي بيماران به مسكن ها كاسته شود.

همان طور كه مي دانيد اندورفين زياد در بدن باعث شاداب تر شدن و بهبود خلق و خوي افراد مي شود و براي درمان افسردگي بسيار توصيه شده است.با كمك گرفتن از مربيان و پزشكان مي توانيد تمريناتي با دستگاه هاي هوازي انجام بدهيد كه براي بهبود كمر و دردهاي هاي عضلاني شما مناسب باشند و روند بهبود را تسريع كند.

انجام دادن پياده روي ملايم براي كمر مناسب است و مي توانيد حداقل سه بار در هفته ورزش خود را با تردميل انجام بدهيد؛ فقط استفاده از كفش مناسب ورزشي را فراموش نكنيد؛ اين كار زحمت زيادي ندارد ولي مي تواند بر كمر شما تاثير زيادي داشته باشد.دوچرخه سواري هم مي تواند براي افرادي كه از كمر درد رنج مي برند مفيد باشد؛ زيرا به صورت نشسته مي توانند به راحتي ورزش كنند و با انتخاب درست از بين مدل هاي مختلف دوچرخه ثابت نشسته يا ايستاده از برنامه هاي متنوع اين دستگاه ها نيز استفاده كرده و بيماري و درد هاي خود را تسكين بدهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۲۸:۳۸ ] [ هايپر جيم ]

دوچرخه ثابت يكي از دستگاه هاي پرطرفدار هوازي است كه اين روزها در خانه به راحتي قابل استفاده هستند و هم در باشگاه ها اشخاص زيادي طرفدار آن مي باشند، اما باز هم با رواج اين دستگاه ورزشي افرادي هستند كه نحوه كار با دوچرخه ثابت را نمي دانند و همين امر باعث مي شود تا آسيب ببينند و باعث دلزدگي آنها بشود.در اين مقاله سعي داريم شيوه هاي صحيح استفاده از دوچرخه ثابت و روش هاي غلطي كه بهتر است انجام نشود را توضيح بدهيم تا با اطلاع از آنها بتوانيد تمرينات ورزشي صحيحي را براي سلامتي و رسيدن به تناسب اندام انجام بدهيد.

با دوچرخه ثابت چگونه ورزش كنيد

براي استفاده از دوچرخه ثابت 3 حالت بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد كه در ادامه مقاله آنها به شما معرفي مي كنيم.

حالت اول

در اين حالت بايد دست هايتان را جايي قرار دهيد كه ترمز دوچرخه هاي معمولي قرار مي گيرند و به آرامي روي زين بنشينيد و پاها را به شكل طبيعي بر روي پدال ها بگذاريد؛ به ياد داشته باشيد كه كمر بايد صاف بوده و گردن و شانه ها نبايد درگير باشند؛ هر چقدر بالاتنه در زمان ركاب زدن ثابت تر باشد به نفع شما خواهد بود.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

حالت دوم

بايد شكل قرارگيري بر روي دوچرخه ثابت مثل حالت اول باشد، فقط اين بار از روي زين بلند شويد. البته به ياد داشته باشيد كه خيلي از صندلي فاصله نگيريد، همين كه مقداري از زين فاصله بگيريد كافي است. براي ركاب زدن عضلات مركزي و باسن خود را نيز درگير كنيد و زماني كه ركاب مي زنيد بايد حس كنيد كه باسنتان به زين نزديك مي شود؛ مانند تصويري كه مشاهده مي كنيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

حالت سوم

براي انجام دادن حالت سوم استفاده از دوچرخه ثابت دست هايتان را بالاتر از گذشته بگيريد و در حالي كه كمرتان صاف بوده و عضلات مركزي بدن و باسن درگير هستند، دستها را خم كنيد تا بدن تا حدودي خم بشود. باسن در هنگام انجام اين حالت بايد كمي از زين فاصله داشته باشيد و در زمان ركاب زدن بايد عضلات همسترينگ و عضلات چهار سر ران درگير باشند؛ به ياد داشته باشيد در هنگام اين تمرين نبايد احساس فشار در ناحيه پايين كمر، گردن يا شانه ها داشته باشيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

در ادامه مقاله قصد داريم اشتباهات رايج در دوچرخه سواري را به شما ياد آوري كنيم تا با در نظر گرفتن آنها هر زمان احساس كرديد حالت انجام دادن تمرينات اشتباه است آنها را اصلاح كنيد.البته به ياد داشته باشيد زماني كه شدت تمرينات را بالا مي بريد، احتمال بروز خطا در انجام دادن فعاليت زياد مي شود؛ پس سعي كنيد شدت تمرينات را در سطحي نگه داريد كه بتوانيد آن را كنترل كنيد و فرم بدن به هم نريزد.

وضعيت اشتباه اول

زماني كه آرنج هاي ورزشكار رو به خارج است؛ كمر در اين حالت صاف نيست و كاربر بر روي دوچرخه به گونه اي قرار مي گيرد كه انگار نمي تواند دستگاه را از خود جدا كند.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه دوم

بعضي از افراد از زين بلند مي شوند و باسن خود را نيز بالا مي آورند و اين كار باعث خم شدن كمر شده و بر ستون فقرات فشار وارد مي كند؛ اين يكي از بزرگترين دلايلي است كه افراد در زمان استفاده از دوچرخه ثابت احساس كمر درد دارند.اگر مي خواهيد در زمان استفاده از دوچرخه ثابت از روي زين بلند شويد، باسنتان را نيز بالا بياوريد تا كمر خم نشود و فاصله مناسبي با دستگاه داشته باشيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه سوم

زمان هايي كه علاقمند هستيد سريع تر ركاب بزنيد تا تمرين زودتر تمام بشود و به اهداف خود برسيد، به عواقب ناخوشايند اين كار نيز توجه داشته باشيد. اين نحوه ركاب زدن نه تنها نمي تواند به شما كمكي كند؛ بلكه به زانوها و ستون فقرات نيز آسيب وارد مي كند. در زمان پدال زدن نبايد زانوها از پدال ها جلوتر باشند.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه چهارم

اگر در وضعيتي كه در تصوير مي بينيد زياد قرار مي گيريد، پس بايد منتظر كمردرد باشيد. در زمان ركاب زدن نبايد نوك انگشت پاها رو به پايين باشد و مي بايست تا آنجا كه مي توانيد حالت طبيعي پا را حفظ كنيد. براي صحيح نشستن سرتان را بالا ببريد و گردن و كمر را در يك خط صاف قرار بدهيد و ركاب را كامل بچرخانيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه پنجم

اگر دوست داريد بدن در حالت مسابقه اي قرار بگيرد و همان تكان ها را تجربه كنيد، بيش از اندازه به بدن فشار وارد نكنيد؛ بهتر است با دوچرخه ثابت اين كار را انجام ندهيد، زيرا اگر بيش از اندازه بدن و مخصوصا بالاتنه را تكان بدهيد، ممكن است آسيب هاي جدي به كمر وارد بشود. پس بهتر است حركات اضافي را در زمان انجام تمرينات با دوچرخه ثابت به حداقل برسانيد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟

اشتباه ششم

ورزشكاران گمان مي كنند در زمان خستگي لم دادن و خم كردن بدن مي تواند به آنها كمك كند تا احساس بهتري داشته باشند؛ اما اين كار به كل بدن آسيب مي رساند و تمام بدن را تحت فشار قرار مي دهد.

با دوچرخه ثابت چگونه درست ورزش كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۲۸:۰۲ ] [ هايپر جيم ]

اغلب افراد با آغاز فصل سرما و ديدن كمي برف ديگر دوست ندارند براي ورزش از منزل خارج بشوند؛ البته حق دارند، زمين يخ زده، گل و لاي و سرماي هوا داشتن فعاليت ورزشي را در محيط بيرون سخت مي كند؛ اما نمي توانيم تمام زمستان بي تحرك باشيم.ورزش در زمستان سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند و احتمال سرماخوردگي كم مي شود؛ از طرفي بي تحركي به مدت طولاني قدرت بدني را كاهش مي دهد و باعث مي شود بدن افت كند.

هستند كساني كه علي رغم نامساعد بودن آب و هوا از منزل خارج شده و به انجام تمرينات ورزشي مي پردازند؛ ورزش در فصل سرما خارج از محيط منزل و باشگاه به افراد بالاي چهل سال و كساني كه دچار مشكلات قلبي- عروقي هستند، توصيه نمي شود.افرادي كه در اين فصل در فضاي آزاد ورزش مي كنند، حتماً بايد لباس مناسب و كافي بپوشند؛ با اين همه تنفس هواي سرد، آن هم در حين انجام تمرينات هوازي كه تنفس را عميق تر و سريع تر مي كند، موجب فشار زيادي به ريه ها مي شود و بر برونش ها تاثير مي گذارد.

ورزش بر روي تردميل يا دوچرخه ثابت در زمستان

در صورتي كه تجربه ورزش در هواي سرد را داريد بي شك مي دانيد در اين شرايط ماهيچه ها فشرده شده، انگشتان دست و پاي بي حس شده و احتمال سر خوردن افزايش مي يابد؛ بعضي از ورزش ها مانند دوچرخه سواري در فصل زمستان بسيار خطرناك هستند؛ چون در صورتي كه دوچرخه سر بخورد به شدت آسيب مي بينيد.

ورزش هاي سرعتي در هواي سرد به هيچ عنوان توصيه نمي شود؛ چون اين گونه تمرينات در شرايط نامناسب احتمال بروز برونشيت و بيماري هاي ريوي را افزايش مي دهند؛ به همين سبب پيشنهاد مي شود در فصل زمستان، داخل منزل يا باشگاه ورزشي با دستگاه هاي هوازي مانند دوچرخه ثابت، تردميل، اسكي فضايي و... به تمرين بپردازيد.

بعضي از افراد ورزش با تردميل را كاري كسل كننده مي دانند و از آن لذت نمي برند؛ البته دويدن در محيط بيرون و ديدن مناظر طبيعي جذابيت بيشتري دارد؛ ولي تردميل را هم مي توان دوست داشت؛ كساني كه تردميل را دوست دارند، مي دانند اين دستگاه تطبيق پذير است؛ در هنگام تمرين با اين دستگاه ها مي بايست به موسيقي گوش بدهيد و سعي كنيد به صورت ريتمك قدم برداريد.

ورزش با دستگاه هوازي توانايي بدن را افزايش داده و منجر مي شود ساير كارهاي روزمره براي شما آسان تر بشود. براي ورزش در محيط بيرون در فصل زمستان مراقب خطرهاي احتمالي باشيد، روي زمين يخ زده و ليز ندويد، بدنتان را بيشتر گرم كنيد تا جريان خون در رگ ها به خوبي انجام شود، البسه مناسبي تهيه كنيد و خودتان را خوب بپوشانيد، آب بيشتر بنوشيد و خوب نفس بكشيد؛ در غير اين صورت احتمال آسيب ديدگي ورزشي افزايش مي يابد.

با توجه به آنچه گفته شد، مي بينيد تهيه يك تردميل خانگي يا دوچرخه ثابت بسيار مقرون به صرفه است؛ ضمن اين كه همه اعضاي خانواده مي توانند اين دستگاه ها را مورد استفاده قرار بدهند و در طول زمستان نگران چاق شدن و از از دست رفتن آمادگي بدن خود نباشند.

در زمان خريداري تردميل خانگي توجه داشته باشيد بيشينه تحمل وزن دستگاه از وزن شما يا سنگين ترين فردي كه مايل است با آن ورزش كند 10 الي 20 كيلوگرم بيشتر باشد؛ زيرا در هنگام دويدن ضربات شديدي توسط پاي كاربر به سطح تسمه تردميل وارد مي شود؛ در صورتي كه تحمل وزن دستگاه مناسب نباشد در مقابل اين ضربات شديد دوام نمي آورد و عمر آن از آنچه انتظار داريم كوتاه ترمي شود.

طبق آخرين تحقيقات اثرات سرمازدگي 30 دقيقه پس از قرار گرفتن در محيط سرد روي پوست نمايان مي شوند كه شبيه به سوختگي است؛ پوست سرمازده از نظر بيشترمردم نامطلوب است؛ ضمن اين كه به اندازه آفتاب سوختگي براي پوست مضر مي باشد؛ انجماد بافت و انقباض رگ هاي خوني سبب كاهش اكسيژن رساني به قسمت هاي مختلف بدن مي شود و اين در حالي است كه در حين ورزش بدن به اكسيژن بيشتري نسبت به حالت عادي نياز دارد؛ همچنين سرما باعث كاهش جريان خون مي شود؛ ورزش كردن در دماي زير صفر درجه در فضاي بيرون به هيچ عنوان توصيه نمي شود.

در فصل زمستان معمولاً نقاطي از زمين يخ زده هستند و به محض قدم گذاشتن بر روي اين قسمت ها ممكن است زمين بخوريد؛ مشكل اصلي ورزش در محيط بيرون برف نيست، وقتي برف بر روي جاده هاي غيراستاندارد و نامناسب مي نشيند، مسير ناامن مي شود تا وقتي در مورد كيفيت مسير دويدن اطمينان نداريد، بهتر است در منزل بمانيد و با دستگاه هاي خانگي تمرينات خود را انجام بدهيد.

اگر برنامه اي داريد و براي يك هدف خاص ورزش مي كنيد نبايد تمرينات خود را به بهانه سرد بودن هوا ترك كنيد؛ تمرين دويدن بر روي تردميل اجازه نمي دهد آمادگي جسماني شما كاسته شود؛ اين دستگاه در فصل سرما ايمني بيشتري نسبت به محيط بيرون دارد و احتمال آسيب ديدگي را كاهش مي دهد؛ آسيب ديدگي كيفيت تمرينات ورزشي را پايين مي آورد و سطح آمادگي جسماني كاهش پيدا مي كند.

ورزش هوازي بر اساس افزايش ضربان قلب و اكسيژن رساني بيشتر به بدن تعريف شده است؛ در طي انجام اين گونه تمرينات، هواي زيادي وارد ريه ها مي شود؛ همان طور كه گفتيم سرد بودن بيش از حد دماي هوا به ريه ها آسيب مي رساند و بازدهي بدن كاهش مي يابد؛ عضلات نيز در محيط سرد بازدهي كمتري دارند؛ همچنين پوشيدن لباس هاي ضخيم نيز حركات بدن را محدود مي كند.

عضلات در سرما از نظر مكانيكي بازدهي كمتري دارند؛ اما در نهايت به سليقه و توانايي شما بستگي دارد كه چگونه ورزش كنيد؛ ورزش در سرما براي افراد ماجراجو جذاب است و از آن لذت مي برند؛ اما توصيه مي كنيم به خاطر سرماي هوا ورزش را كنار نگذاريد و به هر طريقي كه امكان دارد اين فعاليت مفيد را ادامه بدهيد تا سال جديد را با اندامي زيبا و متناسب آغاز كنيد. جاده هايي كه براي عبور و مرور ماشين ها مناسب نيست، بي ترديد براي دويدن نيز مناسب نخواهد بود؛ در انتخاب مسيرهاي خود دقت داشته باشيد و مراقب سلامتي خود باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۹:۲۸ ] [ هايپر جيم ]

پژوهشگران معتقدند ورزش در صورتي كه به طور مستمر انجام بشود از ابتلا به پوكي استخوان پيشگيري مي كند. تمرينات ايزومتريك و ايزوتونيك احتمال بروز بيماري هاي مفصلي را كاهش داده و باعث تراكم بيشتر استخوان ها مي شوند.ايزوتونيك به تمريناتي گفته مي شود كه ماهيچه ها در هيچ دامنه اي حركت نمي كنند و فرد تا آن جا كه مي تواند آن ها را در يك وضعيت نگه مي دارد؛ ولي تمرينات ايزومتريك دقيقاً بر عكس اين هستند و ماهيچه ها دامنه حركتي دارند.

زماني كه يك تمرين ايزوتونيك انجام مي دهيد، فقط ماهيچه اي را كه در آن وضعيت خاص قرار دارد تقويت مي شود؛ اما ورزش هاي ايزومتريك قدرت گروهي از عضلات كه در حال حركت مي باشند و حتي عضلات مجاور آن ها را افزايش مي دهد. در اين ميان ورزش هوازي كه فرد را مجبور به تحمل وزن بدن مي كند، بيش از ساير انواع تمرينات به افزايش تراكم استخوان و پيشگيري از پوكي استخوان منجر مي شود.

تردميل و تحمل وزن بدن

ورزشي مانند شنا كردن در فرم دادن به كل بدن مفيد است؛ اما ربطي به تحمل وزن بدن ندارد و كمكي به بيشتر شدن توده استخوان نخواهد كرد.دويدن و حتي راه رفتن، تمريناتي هستند كه در آن ها گزينه تحمل وزن بدن وجود دارد؛ به همين دليل اين ورزش ها به بانوان توصيه مي شود. اغلب خانم ها در سنين بالاي 50 سال به پوكي استخوان مبتلا مي شوند و دليل اصلي آن كم تحركي و نداشتن فعاليت بدني مناسب شناخته شده است.

اكثر خانم ها فرصتي كافي براي ورزش كردن ندارند به همين علت خود را از داشتن فعاليت بدني مناسب محروم مي كنند؛ دستگاه هاي هوازي همچون تردميل در اين زمينه بسيار كمك كننده هستند.زماني كه بر روي تردميل راه مي رويد و يا مي دويد بدن ناچار به تحمل وزن خود در مقابل جاذبه زمين مي شود؛ در نتيجه اين فعاليت رشد بافت استخواني تحريك مي شود؛ اين حالت عمدتاً در پاها اتفاق مي افتد زيرا پاها بيشترين وزن را متحمل مي شوند.

راه رفتن و دويدن براي خانم ها به مراتب بهتر از ورزش با وزنه است؛ در هنگام سريع راه رفتن و دويدن فشار مناسبي به تاندون ها و استخوان ها وارد مي گردد كه به تشكيل توده استخواني منجر مي شود.ورزش هايي همچون تنيس و كوه نوردي بر روي تقويت استخوان تاثير به سزايي دارند؛ البته كساني كه اضافه وزن زيادي دارند بهتر است از دويدن پرهيز كنند؛ چون بدن آن ها وزن بيش از اندازه اي را تحمل مي كند و ضرباتي كه در حين دويدن به پاهاي آن ها وارد مي شود ممكن است باعث آسيب هاي ورزشي بشود.

مزيت دويدن بر روي تردميل در مقايسه با دويدن بر روي سطح زمين اين است كه اغلب تردميل ها به ضربه گيرهاي گوناگوني مجهز هستند كه از عضلات، مفاصل و ستون فقرات ورزشكار محافظت مي كنند؛ ضمن اين تحمل وزن بدن همچنان وجود دارد و از فوايد ورزش كاسته نمي شود.

افرادي كه زانو و مفاصل آسيب ديده دارند مي توانند به جاي تردميل از اسكي فضايي استفاده كنند؛ اسكي فضايي يك دستگاه هوازي بدون برخورد است كه حركت دويدن ملايم را شبيه سازي مي كند و باعث مي شود فشار كمتري به مفاصل وارد بشود؛ تحمل وزن بدن بر روي اسكي فضايي كمتر از تردميل است ولي براي افراد تازه كار، كساني كه اضافه وزن زيادي دارند و افراد مسن بسيار ايده آل مي باشد.

ژنتيك، نژاد، جنسيت، شرايط زيست محيطي، فعاليت بدني و تغذيه از جمله فاكتورهايي هستند كه در استخوان سازي نقش بسيار موثري دارند. 80 درصد زنان آسيايي در حدود سن 50 سالگي به بيماري پوكي استخوان مبتلا مي شوند و اين بيماري پيشرفت خزنده و خاموشي دارد.در كشور ما سن ابتلا به بيماري پوكي استخوان تا 30 سالگي كاهش يافته و اين آمار بسيار نگران كننده است. در دوران يائسگي به دليل كاهش هورمون استروژن جذب كلسيم در بدن بانوان به شدت كاهش مي يابد و پوكي استخوان شتاب پيدا مي كند.پزشكان به زنان جوان، ميان سال و مسن انجام تمرينات هوازي و به ويژه ورزش دويدن را بسيار توصيه مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۸:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

هيچ چيزي بدتر از اين نيست كه وقتي با يك گروه ورزشي تمرين انجام مي دهيد از گروه جا بمانيد و نتوانيد حركات را آن گونه كه بايد اجرا كنيد؛ اين شرايط در اغلب افراد حالت نارضايتي به وجود مي آورد؛ اما به هر حال در باشگاه هاي ورزشي شما را بر اساس توانايي بدن تقسيم بندي نمي كنند؛ احتمالاً كساني كه در رديف اول پشت سر مربي ورزش مي كنند؛ مدت هاست تمرينات ورزشي انجام مي دهند و خود را به سطح مطلوبي از آمادگي جسماني رسانده اند.

البته در اين صورت شما نبايد خيلي زياد بگيريد، احتمالاً آن ها هم روزي مثل شما بوده اند و به تدريج توانايي بدن خود را افزايش داده اند؛ اما در سالن هاي ورزشي يك نوع رقابت وجود دارد كه براي برخي از افراد چندان خوشايند نيست؛ چون آن ها براي سلامتي و تناسب اندام ورزش مي كنند و علاقه اي به رقابت در اين زمينه ندارند.

در صورتي كه محيط باشگاه ورزشي به هر دليلي براي شما خوشايند نيست، مي توانيد ورزش را در محيط منزل شروع كنيد. امروزه وسايل زيادي وجود دارند كه با تهيه آن ها مي توانيد به راحتي در محيط خانه ورزش كنيد و از فوايد داشتن فعاليت بدني بهرمند بشويد.دستگاه هاي هوازي همچون تردميل ، دوچرخه ثابت ، اسكي فضايي و... هستند كه مي توانيد مدت نسبتاً طولاني بر روي آن ها به انجام تمرين بپردازيد و خود را وارد سيستم هوازي و مرحله چربي سوزي كنيد.

وسايل ديگري نيز هستند كه حركات ورزش را ساده مي كنند مانند توپ پيلاتس، چرخ مسگري، كش ايروبيك و.... بسياري از زنان خانه دار، مادران و حتي زنان كارمند واقعاً فرصت كافي براي رفتن به محيط هاي مناسب و انجام تمرينات ورزشي را ندارند و البته بي تحركي حق هيچ كس نيست و بايد به هر طريقي شده از شر چربي هايي كه سال ها مزاحم سلامتي و زيبايي ما بوده اند خلاص بشويم؛ به همين دليل تعداد طرفداران دستگاه هاي ورزشي خانگي روز به روز افزايش مي يابد.

شايد گمان كنيد ورزش در منزل كسل كننده است و جذابيتي ندارد و اين برنامه نيز مانند بسياري از برنامه هاي ديگري كه براي لاغري و تناسب اندام داشته ايد با شكست مواجه مي شود. اما بايد بگويم سخت در اشتباه هستيد، تحقيقات ثابت كرده ورزش در منزل بيش از روش هاي ديگر با موفقيت همراه بوده است؛ به شرط آن كه اين كار را به صورت آهسته و پيوسته انجام بدهيد و تدريج سطح تمرينات را بالا ببريد.

گوش دادن به موسيقي مورد علاقه شما در اين زمينه بسيار كمك مي كند؛ خود را با ريتم موسيقي همراه كنيد و تمرين كردن لذت ببريد. روزهاي اول انگيزه بيشتري داريد و گمان مي كنيد هر چه سنگين تر ورزش كنيد بهتر است و زودتر نتيجه خواهيد گرفت؛ اما اين كار شما را خسته و دلزده مي كند؛ سطح تمرين مي بايست با آمادگي جسماني شما متناسب باشد.

در هنگام انتخاب تمرين و دستگاه مورد نظر شرايط بدني خود را در نظر بگيريد. تردميل دستگاه تطبيق پذيري است كه با آن مي توانيد در سطوح مختلف ورزش كنيد؛ از پياده روي آهسته گرفته تا دويدن سريع؛ موسيقي شاد و پر انرژي كمك مي كند سرعت خود را افزايش بدهيد و مدت بيشتري به تمرينات ورزشي بپردازيد؛ حتي در زمان انجام تمرينات ورزشي مي توانيد تلوزيون تماشا كنيد تا حوصله تان سر نرود. هرگز به خود نگوييد بايد لاغر بشوم؛ اين پيام به شما اين معني را مي رساند كه چاق هستيد و بايد از جامعه فاصله بگيريد؛ شما براي سلامتي و تناسب اندام بيشتر ورزش مي كنيد؛ ما به ورزش اهميت و اصالت مي دهيم و آن را جزيي از برنامه هاي روزانه خود قرار مي دهيم تا زيباتر و شادتر بشويم.

ورزش تاثيرات چشمگيري در درمان افسردگي دارد و استرس هاي روزمره را از بين مي برد؛ با ورزش اعتماد به نفس شما بيشتر شده و فرد اجتماعي تري خواهيد شد. راه رفتن، گرچه فعاليت ساده اي به نظر مي رسد اما به خاطر داشته باشيد با هر قدم كه برمي داريد گامي به سوي سلامتي و نشاط برداشته ايد. راه رفتن يك راه ساده براي بهبود وضعيت قلبي- عروقي، كاهش وزن، بهبود گردش خون، بهبود سيستم تنفسي، كاهش سطح كلسترول خون، پايين آوردن فشار خون، كاهش احتمال ابتلا به ديابت و... مي باشد.

اسكي فضايي دستگاهي است كه ورزش با آن را به خانم ها توصيه مي كنيم؛ اين دستگاه هوازي تمام عضلات بزرگ و اصلي بدن را درگير مي كند؛ فقط كافي است در حين تمرين دسته هاي متحرك دستگاه را بگيريد و دست هاي خود را هماهنگ با حركت پاها به عقب و جلو ببريد؛ توسط اين دستگاه مي توانيد دويدن ملايم را شبيه سازي كنيد و مقدار قابل توجهي كالري بسوزانيد؛ اين دستگاه براي كساني كه تمايل دارند به صورت روزانه تمرينات ورزشي انجام بدهند بسيار مناسب است؛ زيرا دستگاه بدون برخوردي است و پس از تمرين با آن به زمان زيادي براي ريكاوري نياز نداريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۸:۲۴ ] [ هايپر جيم ]

در صورتي كه 20 دقيقه بر روي تردميل آرام قدم برداريد و شيب دستگاه صاف باشد 100 كالري مصرف مي كنيد؛ با اين تمرين كالري يك آب نبات به سختي سوزانده مي شود؛ در حالي كه با يك برنامه اصولي در همين زمان مي توانيد حدود 500 كالري بر روي اين دستگاه هوازي از دست بدهيد.

در مدت 20 دقيقه بر روي تردميل 500 كالري بسوزانيد!

ما در اين جا براي افرادي كه فرصت زيادي براي ورزش كردن ندارند يك برنامه 20 دقيقه اي تمرين بر روي تردميل ارائه مي دهيم كه بتوانند در مدت كوتاهي از ورزش نتايج شگفت انگيزي به دست بياورند؛ كافي است اين تمرين را در هفته 3 الي 4 جلسه انجام بدهيد تا پس از 3 ماه تغييرات چشمگيري در بدن خود حس كنيد؛ البته به شرط اين كه رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد و با پرخوري كالري مصرف شده را جايگزين نكنيد.

3 دقيقه- شيب صفر- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 25 كالري مي سوزانيد و بدن گرم مي شود
1 دقيقه- شيب 1 درصد- سرعت 4.5 كيلومتر در ساعت- 36 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 3 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 50 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 1 درصد- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 60 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 85 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب صفر درصد- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 100 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 115 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 6.5 كيلومتر در ساعت- 150 كالري سوزانديد
1 دقيقه – شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 180 كالري سوزانديد
3 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 6.5 كيلومتر در ساعت- 240 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 340 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 4.5 كيلومتر در ساعت- حدود 500 كالري سوزانديد

زماني كه در يك جلسه تمرين اصولي حدود 500 كالري بسوزانيد و چنين تمريني را 5 بار در هفته تكرار كنيد نيم كيلوگرم وزن از دست خواهيد داد و اگر به همين صورت ادامه بدهيد و رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد در پايان يك ماه 2.5 كيلوگرم از وزن شما كاسته مي شود كه عدد بسيار خوبي است.

اين تمرين باعث مي شود در مدت 4 ماه 10 كيلوگرم وزن كم كنيد و به تناسب اندام نزديك بشويد؛ البته شيب هاي زياد براي كساني كه از مشكلات زانو رنج مي برند خوب نيست و اين برنامه براي افراد سالم طراحي شده است. 30 دقيقه قبل از شروع تمرين يك ليوان آب بنوشيد و حنماً كفش ورزشي مناسب به پا كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۰۵:۱۳ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی