تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 17
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6768
پيوندهای روزانه
چت باکس

همه تردميل هاي خانگي براي وزن مشخصي ساخته شده اند و افراد بالاي آن وزن نبايد بر روي دستگاه بروند. در اين صورت، موتور دستگاه به شدت آسيب مي بيند. شايد در همان لحظه سالم به نظر برسد ولي احتمالا موتور نيم سوز شده و مدتي بعد با مشكل مواجه خواهيد شد. وقتي شما تردميل دست دوم مي خريد اطلاع نداريد صاحب قبلي چگونه از دستگاه استفاده كرده است.

چرا نبايد تردميل دست دوم بخريم

ممكن است مهماني با وزن زياد به منزل آنها رفته باشد و ميزبان بدون توجه به توان وسيله اش به او اجازه استفاده از آن را داده باشد. بنابراين حتي اگر صاحب قبلي و شما از نظر وزني به هم نزديك باشيد باز هم آن دستگاه قابل اعتماد نيست.

همچنين در مورد زمان استفاده از تردميل خانگي، كاربر بايد دقت كند، در هر بار استفاده بيش از 40 دقيقه بر روي تردميل خود ندود. شما نمي دانيد صاحب قبلي به چه ترتيبي از آن استفاده كرده است.

از همه اين ها گذشته تردميل يك وسيله اصطحكاكي است. اگر مصرف كننده به طور مرتب تسمه را به خوبي روغن كاري نكرده باشد، پس از 2 سال مي بايست بعضي از قطعات آن به ويژه تسمه تعويض بشود. اين كار براي شما بين 200 تا 400 هزار تومان هزينه دارد.

با خريد يك تردميل دسته دوم شما از خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه محروم مي شويد و ممكن است به دردسر بيفتيد. به همين خاطر ما خريد دستگاه دسته دوم را به شما توصيه نمي كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۹:۱۵ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه مي دانيد انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقيقه به سلامتي كمك مي كند. افرادي كه قصد دارند وزن خود را كاهش بدهند بايد اين زمان را به بيش از 45 دقيقه برسانند. ضمن اينكه مي بايست رژيم غذايي مناسبي هم داشته باشند.
به هر حال كسي كه روي تردميل مي دود، نبايد در حين انجام تمرين بسيار سير و سنگين يا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردميل غذا بخوريم؟

بنابراين 2 ساعت قبل از شروع تمرين بهتر است غذاي سرشار از كربوهيدرات بخوريد تا در طول دويدن بر روي تردميل احساس ضعف نكنيد. كربوهيدرات از اتم هاي كربن، هيدروژنو اكسيژن تشكيل شده است. نان، سيب زميني و برنج منابع مهم كربوهيدرات هستند. همچنين كربوهيدرات به انتقال سريع پيام هاي بدن كمك مي كند و باعث چابكي مي شود.

خوردن غذاي مناسب قبل از ورزش به افزايش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز كمك مي كند.

همانطور كه مي دانيد تردميل يك وسيله براي ورزش هاي هوازي است. در ورزش هوازي، وزرشكار مي بايست در زمان طولاني با شدت متوسط فعاليت بكند. بدين ترتيب بدن پس از 15 دقيقه وارد مرحله چربي سوزي خواهد شد.

خوردن فيبر قبل از دويدن بر روي تردميل بسيار موثر است. فيبرها در هنگام فعاليت به تدريج هضم مي شوند و انرژي لازم را براي ورزشكار فراهم مي كنند.

خوردن ميوه هاي تازه مانند پرتقال، هندوانه، سيب و... هم 2 ساعت قبل از كار با تردميل توصيه مي شود.
بعد از ورزش نيز خوردن مواد حاوي كلاژن بهترين نوع تغذيه است. حتما با شنيدن كلاژن به

ياد پوستتان افتاديد. چون كلاژن مهم ترين ماده سازنده پوست است. علاوه بر اين تركيب اصلي سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نيز مي باشد. ميوه و سبزيجاتي كه رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خيار و كرفس همچنين موادي كه حاوي ويتامين C هستند، منبع كلاژن مي باشند. كلاژن حتي چين و چروك پوست را هم از بين مي برد.

متخصصين تغذيه معتقدند افرادي كه در انجام ورزش بخصوص دويدن بر روي تردميل به لاغري فكر مي كنند بهتر است پس از اتمام تمرين تا 1 ساعت از خوردن مواد غذايي كه حاوي قند، نشاسته و چربي است بپرهيزند. چون پس از فعاليت شديد بدن به سرعت اين مواد را جذب خواهد كرد و بيشتر سبب چاقي خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذايي پروتئيني استفاده كنيد.

پروتئين، ماده حياتي براي بازسازي و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئين نبايد همراه با چربي باشد. بنابراين گوشت قرمز بدون چربي، مواد لبني كم چرب و سويا بهترين منابع غذايي ورزشكار هستند.

از طرفي دويدن بر روي تردميل دماي بدن را بالا مي برد. بنابراين ممكن است فرد عرق زيادي بكند؛ به همين دليل كساني كه بر روي تردميل مي دوند حتما بايد يك بطري آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقيقه آب بنوشند. اين كار الكتروت بدن را متعادل نگه مي دارد و به اصطلاح بدن هيدراته مي شود.

تنفس درست هم در هنگام دويدن بر روي دستگاه تردميل بسيار اهميت دارد. اگر خوب نفس نكشيد اكسيژن لازم به بافت ها نمي رسد. در نتيجه عمل سوخت و ساز به خوبي صورت نمي گيرد و از طرفي ممكن است، در بخشي از بدن اسيد لاكتيك ترشح شود. ترشح اسيد لاكتيك باعث ايجاد درد، كوفتگي و اسپاسم عضله خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۸:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

روغن كاري تردميل

روغن كاري تردميل امري بسيار ساده مي باشد كه به منظور جلوگيري از فرسودگي تسمه تردميل صورت مي پذيرد و در دو نوع روغن سيليكون ايراني و تايواني قابل ارائه است در اين بخش به آموزش روغن كاري تردميل مي پردازيم :

روغن سيليكون كه براي تردميل امري الزامي است بين نوار نقاله و تخته تردميل موجب كاهش اصطكاك و روان كار كردن عمليات راه روي تردميل ميگردد كه مي بايست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گيرد اين امر به دليل افزايش طول عمر تردميل الزامي مي باشد در مدت استفاده ي اوليه از دستگاه نيازي به روغن كاري نيست ولي پس از استفاده ي طولاني ، دستگاه نيازمند روغن كاري مي باشد جهت روغن كاري ابتدا سطح زير نوار نقاله را با دستمال نم دار تميز كنيد و سپس روغن كاري كنيد اين امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردميل به مقدار 1/6 صورت مي پذيرد . جهت اين كار فاصله 20 سانتي متر از غلطك جلو لبه نوار تردميل را با دست بلند كنيد و با دست ديگر روغندان را به زير نوار بفرستيد سپس روغندان را تا حدي جلو ببريد كه سر خروجي روغندان در نزديكي وسط تردميل قرار گيرد سپس مقداري از روغن را به صورت خط مارپيچ روي تخته تردميل بريزيد و در حال ريختن روغن دست خود را به سمت بيرون بكشيد به ترتيب 20 سانتي متر عقب تر و باز هم 20 سانتي متر عقب تر همين كار را انجام دهيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۸:۳۷ ] [ هايپر جيم ]

تحقيقات نشان داده است حتي با تردميل بدون موتور هم شما مي توانيد وزن كم كنيد. زيرا اين وسيله امكان انجام ورزش دو كه مادر همه ورزش ها است را در فضاي كوچكي مانند آپارتمان فراهم مي كند. در تردميل بدون موتور وقتي با قدرت وزن و پاهاي خود تسمه را مي چرخانيد بدن كالري بيشتري مي سوزاند، در نتيجه چربي هاي شكمي تا حد مطلوبي ناپديد مي شوند. اما اين كار بيش از هر چيز يك تمرين قدرتي براي پاها محسوب مي شود ومتاسفانه كاربر نمي تواند تاثيرات ورزش را بر نقاط مختلف بدن خود متمركز كند يا به روشهاي مختلفي راه برود و بدود.

صرف نظر از اين موضوع استفاده از تردميل بدون موتور مقرون به صرفه تر است. چون برق مصرف نمي شود و ارزان تر است. به راحتي نيز حمل و نگهداري مي شود. اما از طرفي نمي توانيد سرعت حركت خود را بر روي اين تردميل ها تنظيم كنيد.هيچ دكمه اي براي توقف اضطراري هم وجود ندارد.بلكه براي توقف اضطراري مي بايست با مهارت دستگيره ها را گرفته و پايين بپريد.البته در هنگام استفاده از تردميل موتوري هم بايد مراقب باشيد تا در هنگام تمرين با سرعت بالا يا توقف، تعادل خود را از دست ندهيد. در تردميل هاي برقي يا موتوري معمولا شما يك مانيتور كامپيوتري در پيش رو داريد كه ضربان قلب، سرعت، مقدار كالري سوزانده شده، زاويه شيب و ... را نشان مي دهد.

شيب تردميل بسيار حائز اهميت است و اغلب در نوع موتوري آن شيب بهتر و آسانتر تنظيم مي شود. در ضمن اگر كودك خردسال در منزل داريد بايد بدانيد بيشتر تردميل هاي الكترونيكي كليد قفل محافظتي دارند.

هرگاه شما بيش از آنچه مي خوريد كالري مصرف كنيد، وزن از دست خواهيد داد. اما براي اينكه بتوانيد بدن را به شكل دلخواه خودتان در آوريد به چيزي بيش از كاهش وزن نياز داريد. به همين خاطر به سراغ بدنسازي مي رويم.

آشنايي با تردميل بدون موتور

كار با تردميل با موتور يا بي موتور وزن بدن شما را كاهش مي دهد. اما در كنار آن بايد فكري هم براي سفت كردن عضله هاي شكم و ساير اعضاي بدن داشته باشيم. انجام تمريناتي نظير دراز و نشست و حركات كششي به فرم دهي بدن بسيار كمك خواهد كرد. يعني در هفته حداقل يك روز به جاي كار با تردميل به اين نوع تمرينات بپردازيد. حتما به خاطر داشته باشيد در هنگام پياده روي يا دويدن، چه در محيط بيرون و چه بر روي تردميل از كفش مناسب استفاده كنيد و هرگز بدون كفش بر روي تردميل نرويد. ميزان نرمي و انعطاف پذيري سطح تردميل به هدف شما در ورزش بستگي دارد. اگر تنها به دليل داشتن تناسب اندام از تردميل استفاده مي كنيد، نرمي پوشش كف آن به محافظت از عضلاتتان كمك مي كند.

داشتن رژيم غذايي مناسب در روند كاهش وزن تاثير به سزايي خواهد داشت. هرگز فراموش نكنيد در هنگام ورزش آب بنوشيد. در هنگام استفاده از تردميل آرام پيش برويد و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش بدهيد. گرم كردن بدن قبل از ورزش از آسيب هاي احتمالي پيشگيري مي كند. اين كار را مي توانيد با يك سري حركات كششي در هنگام راه رفتن آهسته بر روي تردميل انجام بدهيد. تجربه نشان داده است اگر بتوانيد طوري برنامه ريز كنيد كه در روز 60 دقيقه، در دو مرحله صبح و بعد از ظهر و هر بار حدود 30 دقيقه بدويد بي شك طي مدت زمان كوتاهي متوجه تاثير چشم گيري بر روي اندام خود خواهيد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۳:۱۰ ] [ هايپر جيم ]

تردميل هاي بدون موتور در واقع دستگاههايي هستند كه با قدرت پا و وزن ورزشكار حركت مي كنند. يعني اين ورزشكار است كه با پاهاي خود تسمه تردميل را به گردش در مي آورد واز جريان برق و تنظيمات كامپيوتري خبري نيست.

درست است تردميل هاي موتوري يا برقي مزيت هاي فراواني دارند اما تردميل هاي بدون موتور مقرون به صرفه تر و ارزان تر هستند. معمولا اين دستگاه ها را به راحتي مي توان حمل كرد. چون سبك و تاشو هستند. با وجود آنها نيازي به پريز برق نداريد.

تردميل بدون موتور باعث مي شود شما كالري بيشتري بسوزانيد. ولي با آن قادر نخواهيد بود قدرت بدن خود را روي قسمتهاي مختلف متمركز كنيد. بنابراين ناچار هستيد از تمرينات بدنسازي ديگري كمك بگيريد. حركاتي مانند كرانچ و دراز و نشست در كنار كار با اين دستگاه بسيار موثر هستند.

بهترين روش براي كار با تردميل بدون موتور اين است كه راه رفتن را به آرامي شروع كنيد و پس از 3 دقيقه به مدت 30 ثانيه بدويد.سپس دوباره آرام راه برويد.

تاثير-تردميل-بدون-موتور-در-كاهش-وزن

به پا داشتن كفش مناسب درهنگام استفاده از تردميل مسئله بسيار مهمي است. در هنگام دويدن جوراب و لباسهاي نخي بپوشيد.وقتي روي دستگاه تردميل قرار داريد سرتان را بالا نگهداريد. عضلات گردن را منقبض نكنيد. آرام باشيد. تعادل خود حفظ كنيد و حواستان به تنفستان باشد. در تردميل هاي بدون موتور چون صفحه مانيتور كامپيوتري نداريد بايد خودتان به ضربان قلب و تنفستان توجه كنيد.

براي توقف اضطراري دسته هاي دستگاه را گرفته و ضمن كم كردن سرعت از روي آن پايين بپريد. ولي در هنگام كار با دستگاه بهتر است دستها رها باشد و به صورت آونگي به جلو و عقب برود. در هنگام راه رفتن روي تسمه سعي كنيد همه كف پا روي سطح قرار بگيرد. يعني بر روي انگشتان و پاشنه راه نرويد؛ زيرا اين كار به كمر و ساير عضلات پا آسيب مي رساند.

اگر مبتلا به بيماريهاي قلبي-عروقي يا فشار خون و ... هستيد حتما در مورد برنامه ورزشي خود با پزشكتان مشورت كنيد. همراه با ورزش ،رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد تا بهتر نتيجه بگيريد. وقتي روي تردميل هستيد شكم خود را به داخل بدهيد تا عضلات شكم به خوبي فرم بگيرند.

به هر حال تردميل چه موتوري و چه بدون موتور به كاهش وزن و تناسب اندام كمك خواهد كرد و بانوان مي توانند در فضاهاي سرپوشيده و محدود از آن استفاده كنند. اين وسيله جايگزين مناسبي براي پياده روي هاي خارج از منزل است. بانواني ك به دليل داشتن فرزند كوچك و مشكلات ديگر نمي توانند هر روز از منزل خارج بشوند مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۲:۴۶ ] [ هايپر جيم ]

يك قانون كلي وجود دارد كه مي گويد: قبل از هر ورزشي بايد بدن خود را گرم و پس از هر ورزشي مي بايست بدن را سرد كنيم.

دويدن و راه رفتن يكي از بهترين ورزش هاست، كه از اين قاعده مستثني نمي باشد. از آنجايي كه ما معمولا فضاي لازم براي دويدن و پياده روي را نداريم از وسيله اي به نام تردميل استفاده مي كنيم. اما بايد بدانيم دويدن بر روي تردميل يك ورزش كامل محسوب مي شود و بايد مراحل مختلف ورزش را در اين تمرين رعايت كنيم. متاسفانه حتي گاهي ديده مي شود ورزشكاران حرفه اي هم از گرم كردن بدن خود قبل ورزش سر باز مي زنند. اينكار احتمال آسيب ديدگي، درد و كوفتگي بعد از ورزش را افزايش مي دهد. به طور معمول خستگي پس از ورزش مي بايست بين 8 تا 12 ساعت بعد برطرف شود.

حركات كششي قبل از تردميل

نكته مهم ديگر اينكه هرگز بدون كفش ورزشي مناسب از تردميل استفاده نكنيم. شيب دستگاه را با توجه به ويژگي بدن و هدف خود تنظيم كنيم. در هنگام گرم كردن، آرام و با ريتم نفس بكشيم. ورزش را با سرعت كم شروع كرده و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش دهيم. در هنگام احساس خستگي زياد و بالا رفتن شديد ضربان قلب سرعت را كم كم پايين بياوريم. به خاطر داشته باشيد همه مي توانند از تردميل استفاده كنند به شرط اينكه شيب و سرعت دستگاه با ويژگيهاي بدن آنها هماهنگ باشد و به عضلات آسيب نرساند.خستگي خيلي زياد نشانه خوب بودن ورزش نيست.

در هنگام شروع ورزش با اين دستگاه براي گرم كردن، تردميل را بر روي شيب صفر درجه بگذاريد و به آرامي روي آن راه برويد. ضمن راه رفتن مي توانيد دستها و اندام بالايي خود را در جهت هاي مختلف بكشيد به طوريكه كشيدگي را در پهلوها، كمر و دستهاي خود حس كنيد. سپس مي توانيد قدمها را به شكلي بلند و آهسته برداريد تا كشيدگي در رانها و عضلات تحتاني نيز حس شود. اين كار بايد 5 تا 10 دقيقه طول بكشد. بعد از حركات كششي پويا مي توانيد آرام آرام به سرعت راه رفتن و دويدن خود بيفزاييد.در طي انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نكنيد. اگر تردميل شما ضربان قلب را نشان مي دهد، به آن توجه داشته باشيد، در غير اين صورت به تنفس خود دقت كنيد.

اگر به اصطلاح احساس كرديد داريد از نفس مي افتيد حتما سرعت را كاهش بدهيد. در هنگام دويدن بر روي دستگاه يك بطري آب در دسترس خود قرار دهيد و هر از گاهي آب بنوشيد. اگر دچار افت قند يا فشار خون يا سرگيجه شديد ورزش را به آرامي قطع كنيد. در غير اين صورت اگر مي خواهيد ورزش شما هوازي و به اصطلاح چربي سوز باشد، حداقل 30 دقيقه به آن ادامه بدهيد. در اين فاصله مي توانيد چند بار سرعت دستگاه را كم يا زياد كنيد تا ورزش هوازي با غير هوازي تركيب شود. هيچگاه به يكباره از دستگاه پايين نياييد.

پس از اتمام ورزش سرعت دستگاه را روي 4 كيلومتر در ساعت تنظيم كنيد و به آرامي راه برويد. بعد از 3 دقيقه سرعت را به صفر برسانيدو حركات كششي ايستا را بدون استفاده از تردميل تكرار كنيد. حركات كششي پويا براي افراد كم تحرك كه به دليل شغلشان ساعات طولاني پشت ميز مي نشينند، بسيار موثر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۲:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

تردميل وسيله اي مناسب براي تمرينات هوازي است. ولي براي كار با آن بايد به چند نكته خيلي مهم توجه داشته باشيد.

نكات مهم براي تمرين بهتر با تردميل

1. با كفش و لباس مناسب بر روي تردميل برويد. سعي كنيد يك تيشرت نخي ساده و يك شلوارك ورزشي به تن داشته باشيد. حتما جوراب به پا كنيد و كفش مناسب بپوشيد. يك حوله و يا دستمال در دسترس خود قرار بدهيد و هر از گاهي عرقتان را خشك كنيد. يك بطري آب هم دم دست داشته باشيد تا در حين ورزش، آب بنوشيد. ضمنا اگر در هنگام انجام تمرين به موزيك تند گوش بدهيد، عملكرد بدنتان تسريع مي شود.

2. حتما قبل از شروع تمرين بدنتان را گرم و پس از پايان سرد كنيد. اين كار را مي توانيد با راه رفتن روي تردميل انجام بدهيد.3 دقيقه با سرعت 3 كيلومتر در ساعت را برويد. سپس سرعت را به 4 تا 5 كيلومتر برسانيد. 3 دقيقه در اين حالت نرم بدويد.پس از آن سرعت را به 7 كيلوتر رسانده و 30 ثانيه بدويد. آنگاه دوباره سرعت را تا 3 كيلومتر كم كنيد. در اي حالت ريكاوري مي شويد پس از 1 دقيقه ريكاوري به تمرين اصلي بپردازيد. براي سرد ردن هم در انتهاي تمرين 5 دقيقه با سرعت كم راه برويد. سپس از تردميل پايين باييد و حركات كششي ايستا انجام بدهيد.

3. فيتنس خود را تست كنيد. در اولين فرصت بيرون بزنيد و پس از گرم كردن، توان راه رفتن و خود را با گذشته مقايسه كنيد. سعي كنيد زمان دويدن و راه رفتنتان شيبه به برنامه كار با تردميل باشد. با اي روش خود را به چالش مي اندازيد و ايجاد تنوع هم مي شود.

4. گاهي براي بهبود بازه شيب تردميل را تا آنجا كه مي توانيد زياد كنيد. با اين كار اصل تنوع تمرين هم رعايت مي شود. شيب زياد راه رفتن و سرعت گرفتن را سخت مي كند. هيشه بايد بين سرعت وشيب يك تناسبي باشد. هرگز در شيب زياد با سرعت بيش از 4 كيلومتر در ساعت راه نرويد. در اين حالت شما ورزشي شبيه به تپه نوردي را تجربه مي كنيد.

عضلات دو قلو و ساق پا به شدت در گير مي شوند. اگر مي خواهيد سرعتتان افزايش پيدا كند، شيب تردميل را 2 درجه زياد كنيد و چند جلسه با همين شيب ادامه بدهيد. وقتي شيب را به حالت اوليه برگردانيد، مي بينيد سرعتتان افزايش يافته است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۱:۵۹ ] [ هايپر جيم ]

تردميلي را كه انتخاب مي كنيد به دقت مورد آزمايش قرار دهيد. چند آزمايش ساده باعث مي شود يك تردميل مناسب خريداري فرماييد. سعي كنيد تردميل خود را از يك مركز معتبر خريداري كنيد و هميشه به گارانتي و خدمات پس از فروش آن دقت كنيد.

در هنگام خريد تردميل انتخابي را تست و به نكات زير توجه فرماييد:

سر و صدا :  آيا موتور بي سروصدا و به نرمي كار مي‌كند؟ آيا موتور شيب دهنده نيزنرم و بي سروصدا است؟

قدم آهسته : آيا در سرعت كم موتور و تسمه به نرمي كار مي‌كنند؟ اگر در سرعت كم موتور به سختي كار بكند نشان مي دهد تردميل مهندسي ضعيفي دارد؟

تسمه : آيا تسمه در همه‌ي سرعت‌ها نرم كار مي‌كند؟

اندازه: آيا بلندي تسمه نسبت به گام‌هاي بلند شما فضاي اضافي كافي دارد؟ ايا در رابطه با پهناي تسمه احساس راحتي مي‌كنيد؟

شيب: آيا ترديمل با نرمي شيب دار مي‌شود؟ آيا در حالت شيب دار با ثبات است؟

سرعت : آيا سرعت حداكثر پاسخگوي نيازهاي تمريني شما هست؟

كنترل‌ها : آيا نحوه قرار گرفتن كنترل‌ها دسترسي به آنها را آسان كرده است؟ آيا دكمه‌ي خاموش كردن اضطراري خارج از محل برخورد تصادفي است؟

قبل از خريد خود چند تردميل را انتخاب و مورد تست قرار دهيد تا بهترين را در ميان آنها انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۳:۲۷ ] [ هايپر جيم ]

معمولآ افرادي كه با تردميل كار مي كنند  اجزاء آن را نمي شناسند و وظيفه هر كدام را نمي دانند. شناخت قطعات تردميل به شما كمك مي كند كه طرز كار تردميل را بهتر بشناسند و همچنين در زمان بروز مشكل متوجه شويد كدام قسمت مشكل دارد.

در زير بخشهاي مختلف تردميل را با عكس و توضيحات براي شما نمايش مي دهيم:

1. موتور تردميل:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor.JPG

در بخش جلويي تردميل و زير پوشش جلويي موتور وجود دارد كه مهمترين بخش تردميل نيز مي باشد و در هنگاه خريد به قدرت و كيفيت آن بسيار بايد توجه كنيد. اين موتور محرك اصلي تردميل است و قدرت آن بر اساس اسب بخار تعيين مي گردد.

2. موتور شيب:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor%20shib.jpg

موتور شيب نيز در بخش جلويي تردميل و در كنار موتور اصلي وجود دارد كه با حركت دادن چرخ دنده حلزوني شيب تردميل را تنظيم مي كند. لازم به ذكر است برخي از تردميل ها موتور شيب ندارند و نتظيم شيب در آنها به صورت دستي انجام مي شود.

3. قطعه الكترونيكي بالا

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/bala.jpg

اين بخش شامل صفحه نمايش و كليد هايي در كنار صفحه نمايش تردميل و بر روي دسته هاي آن مي شود كه باعث ارتباط كاربر با تردميل مي گردد.

4. قطعه الكترونيكي پايين

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/pain.JPG

اين قطعه در بخش جلوي تردميل و در كنار موتور قرار دارد كه وظيفه برق رساني به بخشهاي مختلف تردميل را بر عهده دارد.

5. شاسي تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/shasi.jpg

اين بخش قاب اصلي تردميل و بخش فلزي است كه تمام اجزاء تردميل بر روي آن سوار است. اصطحكام اين بخش يك فاكتور مهم در انتخاب تردمبل خوب است.

6. تخته تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/takhte.jpg

بخشي است كه تسمه اصلي تردميل دور آن است و همواره بايد صاف و صيقلي باشد.

7. تسمه موتور

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20motor.jpg

تسمه اي است كه حركت موتور را به غلتك جلويي انتقال مي دهد و موجب چرخش تسمه اصلي مي شود.

8. غلتك

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/ghaltak.jpg

در تردميل دو غلتك وجود دارد كه به آنها غلتك جلويي و عقبي مي گويند كه تسمه تردميل به دور آنها مي افتد و كشش تسمه را نيز تنظيم مي كنند

9. تسمه اصلي

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20asli.jpg

تسمه اي است كه ما بر روي آن مي دويم و جنس و كيفيت آن از فاكتور هاي يك تردميل خوب مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۳:۰۴ ] [ هايپر جيم ]

روز به روز به كساني كه با تردميل ورزش مي كنند اضافه مي شود زيرا تردميل دستگاهي است كه نيازهاي همه اعم از ورزشكاران حرفه اي ، كساني كه نياز به كاهش وزن دارند يا يك مصرف كننده معمولي را برآورده مي كند.

دلايل استفاده فراوان از تردميل

1. يكي از مهم ترين دلايل استفاده گسترده از تردميل اين است كه همه اعضاء خانواده با هر سني و هر توان فيزيكي ، به نسبت نياز خود مي توانند از اين دستگاه استفاده كنند. و دسته هاي تردميل به كمك كساني مي آيد كه نمي توانند تعادل خود را حفظ كنند پس همه افراد با هر سني مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.

2. يكي از قابليت هاي تردميل تنظيم سرعت آن است پس مي توانيد در ابتدا با سرعت كم شروع كنيد تا بدن شما گرم شود و سپس بر روي آن بدويد و در انتها نيز با كم كردن سرعت به ورزش خود خاتمه دهيد.

3. يكي ديگر از دلايل استقبال گسترده از تردميل اين است كه ورزش با آن مهارت خواصي نمي خواهد و همه به راحتي مي توانند از آن استفاده كنند.

4. يكي از قابليت هاي خوب در تردميل شيب آن است كه با اضافه كردن آن بدون بالا بردن سرعت مي توانيد كالري بيشتري را بسوزانيد.

5. ورزش با تردميل موجب مي شود بيشتر ماهيچه هاي بدن شما شروع به حركت كنند و هم چنين باعث فعاليت ماهيچه هاي قلبي و كاهش بيماريهاي قلبي مي شود. شما با استفاده روزي بيست دقيقه تردميل با دور متوسط مي توانيد سلامت خود را تضمين كنيد.

6. كساني كه به دليل مشكلاتي نمي توانند از خانه خارج يا به باشگاه هاي ورزشي بروند با خريد تردميل شخصي به راحتي مي توانند در منزل به ورزش بپردازند.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۰۶:۵۲ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی