تردميل
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 13
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 6764
پيوندهای روزانه
چت باکس

به طور كلي تردميل دستگاهي براي راه رفتن يا دويدن در يك محل ثابت است. تردميل قبل از توسعه ماشين هاي قدرتي به منظور كنترل قدرت حيوانات و انسان ها براي انجام كار اختراع شد، كه اغلب يك آسياب بود كه توسط گام هاي يك شخص يا حيوان كنترل مي شد.

در زمان هاي بعد، تردميل به عنوان يك وسيله تنبيهي براي مجازات زندانياني كه به كار سخت محكوم شده بودند، استفاده مي شد. اصطلاح تردميل و تردويل براي مكانيسم هاي مجازات و قدرت، به جاي يكديگر قابل استفاده بودند.

تردميل چيست؟

اخيرا، تردميل ديگر براي جنبه كنترل قدرت استفاده نمي شود، بلكه به عنوان يك وسيله ورزشي مورد استفاده قرار مي گيرد.بيش از استفاده از قدرت كاربر براي تامين انرژي آسياب، امروزه تردميل يك پلت فرم در حال حركت به همراه يك تسمه نقاله گسترده است كه به وسيله يك موتور الكتريكي يا چرخ لنگر، كنترل مي شود. تسمه به عقب حركت مي كند و كاربر بايد مطابق با سركت تسمه نقاله بر روي تردميل راه برود و يا بدود.

سرعت تسمه تردميل، برابر با سرعت دويدن و يا راه رفتن كاربر بر روي تردميل است. بنابراين سرعت دويدن كاربر بر روي تردميل قابل اندازه گيري است. انواع گران تر و با قابليت تر تردميل، موتور محور هستند و معمولا توسط موتور الكتريكي عمل مي كنند. اما انواع ارزان تر و، سبك تر و ساده تر تردميل، تنها زماني كار مي كنند كه واكر (دونده) با پاي خود، تسمه را هل دهد.

با اين تفاسير توصيه مي شود در هنگام خريد تردميل به عنوان يك وسيله ورزشي، اين نكته را نيز در نظر بگيريد. علاوه بر اين تردميل بر اساس نوع كاربرد آن داراي دو نوع تردميل خانگي و تردميل باشگاهي است. انواع تردميل خانگي همانطور كه از نام آنها مشخص است، به عنوان يك وسيله ورزشي در خانه مورد استفاده قرار مي گيرد. اما اگر تمايل به خريد تردميل براي مصارف باشگاهي و حرفه اي داريد، بايد از تردميل باشگاهي استفاده نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۱:۵۹ ] [ هايپر جيم ]

روز به روز به كساني كه با تردميل ورزش مي كنند اضافه مي شود زيرا تردميل دستگاهي است كه نيازهاي همه اعم از ورزشكاران حرفه اي ، كساني كه نياز به كاهش وزن دارند يا يك مصرف كننده معمولي را برآورده مي كند.

دلايل استفاده فراوان از تردميل

1. يكي از مهم ترين دلايل استفاده گسترده از تردميل اين است كه همه اعضاء خانواده با هر سني و هر توان فيزيكي ، به نسبت نياز خود مي توانند از اين دستگاه استفاده كنند. و دسته هاي تردميل به كمك كساني مي آيد كه نمي توانند تعادل خود را حفظ كنند پس همه افراد با هر سني مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.

2. يكي از قابليت هاي تردميل تنظيم سرعت آن است پس مي توانيد در ابتدا با سرعت كم شروع كنيد تا بدن شما گرم شود و سپس بر روي آن بدويد و در انتها نيز با كم كردن سرعت به ورزش خود خاتمه دهيد.

3. يكي ديگر از دلايل استقبال گسترده از تردميل اين است كه ورزش با آن مهارت خواصي نمي خواهد و همه به راحتي مي توانند از آن استفاده كنند.

4. يكي از قابليت هاي خوب در تردميل شيب آن است كه با اضافه كردن آن بدون بالا بردن سرعت مي توانيد كالري بيشتري را بسوزانيد.

5. ورزش با تردميل موجب مي شود بيشتر ماهيچه هاي بدن شما شروع به حركت كنند و هم چنين باعث فعاليت ماهيچه هاي قلبي و كاهش بيماريهاي قلبي مي شود. شما با استفاده روزي بيست دقيقه تردميل با دور متوسط مي توانيد سلامت خود را تضمين كنيد.

6. كساني كه به دليل مشكلاتي نمي توانند از خانه خارج يا به باشگاه هاي ورزشي بروند با خريد تردميل شخصي به راحتي مي توانند در منزل به ورزش بپردازند.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۰۶:۵۲ ] [ هايپر جيم ]

عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل ، افرادي زيادي هستند كه براي لاغري و يا تناسب اندام خود از تردميل استفاده مي كنند و با قبول قيمت تردميل اقدام به خريد تردميل مي نمايند به نظر ميرسد كه استفاده از آن بسيار ساده ميباشد اما توجه داشته باشيد كه اگر در هنگام استفاده از تردميل چند نكته كوچك را رعايت نكنيم ممكن است بجاي خاصيت سلامت بخشي به بدن ما آسيب برساند در اين مقاله قصد داريم عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل را شرح دهيم .

استفاده از كفش هاي كهنه و نامناسب :

توجه داشته باشيد كه كفش در ورزش از اهميت بسزايي برخوردار است . در هنگام استفاده از تردميل حتما بايد از كفش هاي رانينگ و يا واگينگ استفاده نماييد كفش هاي غير ورزش به پا آسيب هاي بسيار زيادي ميرساند ، كف كفش بايد داراي پد هاي اضافي در ابتدا و انتهاي پا (پنجه و پاشنه) داشته باشد كه ضربه وارد شده را دفع كند .

نگاه كردن به پا ها

بسياري از افراد كه از تردميل استفاده مي كنند در هنگام دويدن و يا راه رفتن به پا هاي خود خيره ميشوند ، نگاه كردن به پا ها باعث ميشود سر شما گيج برود و يا تمركزتان را بر هم بزند و در نتيجه باعث ميشود تعادل خود را از دست بدهيد ، همچنين براي آنكه بتوانيد به پا هاي خود نگاه كنيد مجبور ميشويد كه سرتان را پايين نگه داري كه خود باعث ميشود به گردن و ديگر اعضاي بدنتان آسيب وارد شود .

در هنگام راه رفتن بر روي تردميل بايد سر صاف و به جلو نگاه كنيد و شانه ها را يكسان و صاف نگه داريد سينه ها را به جلو هل بدهيد و قوز نكنيد .

كوباندن پا ها

در واقع تردميل دستگاهي است كه محيطي را براي شما فراهم ميكند كه بتوانيد بر روي آن راه برويد و يا بدويد ، براي برخي از افراد سخت است كه به طور طبيعي بر روي آن گام بردارند و همين نكته باعث ميشود كه به بدن خود آسيب برسانند مخصوصا افرادي كه در هنگام قدم برداشتن بر روي تردميل با كف پا و پا پاشنه پا فرود مي آيند نه جلوي پا .

انجام ورزش تكراري

شايد در ابتدا استفاده از تردميل به تنهايي تاثير گذار باشد اما به علت سازگاري بدن و قوي شدن عضلات در هنگام استفاده از تردميل كالري كمتري مي سوزانيد ، به همين دليل بايد هر 1 ماه يكبار برنامه ورزشي خود را تغيير دهيد و از ديگر دستگاه ها مانند الپتيكال و پله استفاده نماييد .

حركت بيش از حد دست ها

سعي كنيد كه تا زماني در حال راه رفتن هستيد دستان خود را در كنار بدنتان نگه داريد و زماني كه شروع به دويدن كرديد دست هايتان را با زاويه 90 درجه نه بيشتر حركت دهيد زيرا حركت بيش از حد دست ها فقط شما را خسته مي كند و نميتوانيد تمرينات خود را به صورت كامل و صحيح انجام دهيد. سعي كنيد كه دستانتان را آزاد بگذاريد و بيش از حد آن ها را محكم نگه نداريد .

قدم هاي خيلي بلند

استاندارد قدم برداشتن 3 قدم در هر ثانيه است افرادي كه قدم هاي بسيار بلند بر مي دارند علاوه بر مصرف انرژي اضافي به علت خارج شدن فرم تمرين ممكن است به بدن شما آسيب برساند .

قوز كردن

بدن انسان به طوري طراحي شده كه تحت هر شرايطي تعادل خود را حفظ نماييد ، قوز كردن به جلو باعث ميشود در كمر يك قوز خارجي بوجود آيد ، تا ميتوانيد بالا نته خود را صاف و محكم نگه داريد اگر در سرعت بالا نميتوانيد حالت استاندارد را نگهداريد  سرعت تردميل را كمتر كنيد .

تمرين بيش از حد

درد ماهيچه و عضلات ، ضربان شديد قلب و ... نشانه ي خستگي و تمرين بيش از حد است ، در صورت احساس هر يك از اين علائم ديگر تمرين نكنيد ، تمرينات شديد حداكثر بايد 2 تا 3 بار در هفته انجام شود .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۰۶:۳۲ ] [ هايپر جيم ]

1.زماني كه ميخواهيد يك تردميل براي خود انتخاب كنيد بايد به جنس تردميل ، صفحه تسمه تردميل ، قدرت موتور تردميل ، محدوده سرعت تردميل ، مقدار شيب تردميل ، دستي و يا برقي بودن شيب تردميل را بايد در نظر بگيريد . همچنين حداكثر وزني كه براي تردميل قابل تحمل است ، چند ساعت در روز ميتوان از دستگاه تردميل استفاده كرد ، سرو صداي موتور و وسايل جانبي را بايد بررسي كنيد .
2.اينترنت يكي از منابع خوب جمع اوري اطلاعات است حتي شما اگر هيچ اطلاعاتي درباره ي تردميل نداشته باشيد با رجوع كردن به فروشگاه هاي اينترنتي تردميل اطلاعات لازم را كسب كنيد و با انواع تردميل ها ، برند ها آشنا شويد و چند مدل مختلف را با هم مقايسه كنيد و مزايا و معايب هر نوع را متوجه شويد . و در صورت تمايل تردميل را از همان سايت خريداري كنيد .
3.در هنگام خريد تردميل دقت داشته باشيد كه دستگاه از امنيت و استحكام لازم برخوردار باشد. يكي از نشانه هاي تردميل ضعيف آن است كه در هنگام راه رفتن و دويدن احساس ميكنيد صفحه تسمه در زير پايتان ميلرزد .
4.قبل از خريد حتما فضايي را كه ميخواهيد تردميل را در آن قرار دهيد را متر كنيد مخصوصا اگر قصد خريد تردميل خانگي داريد! تردميل هاي تاشو براي منزل مناسب ترند زيرا در زماني كه از آن استفاده نميكنيد ميتوانيد آن را تا كرده و در جاي ديگري قرار دهيد ، همچنين زماني كه تردميل قرار است بر روي آن قرار گيرد و استفاده شود بايد از استحكام كافي برخوردار باشد زيرا خود تردميل هم داراي وزن است .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۲۵:۴۳ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از جمله تجهيزات ورزشي است كه براي سرويس و نگهداري آن بايد نكاتي را رعايت كنيد. چه تردميل خانگي و چه تردميل باشگاهي هر دو نياز به نگهداري دارند تا طول عمر آنها افزايش يابند. علاوه بر اين سرويس به موقع و نگهداري صحيح از تردميل موجب مي شود تا كارايي دستگاه بالا رود. در اين بخش راهنماي سرويس و نگهداري تردميل را براي شما كاربران عزيز شرح مي دهيم. با توجه به اين نكات شما مي توانيد تا حد زيادي از هزينه هاي گزاف تعمير تردميل كاهش دهيد.

  1. 1.       نگهداري از مانيتور دستگاه

نكته اول كه بايد در نگهداري از تردميل به آن توجه كنيد، مانيتور و صفحه نمايش تردميل است. پس از هر بار تمرين توصيه مي شود صفحه نمايش دستگاه را با استفاده از يك دستمال نمدار پاك كنيد.

راهنماي سرويس و نگهداري تردميل

  1. 2.       تميز كردن اطراف و زير تردميل

لازم است كه حداقل هفته اي يكبار اطرف تردميل و حتي زير تردميل را با استفاده از مكنده اي نظير جارو برقي تميز كنيد. با اين كار شما گرده هاي ناشي از ساييده شدن تسمه در تردميل را پاك مي كنيد. در صورت عدم حذف اين گرده ها، ممكن است به موتور تردميل آسيب برسانند و موجب فرسودگي قطعات دستگاه شود.

  1. 3.       تنظيم صحيح تسمه در تردميل

تسمه در تردميل از ديگر قطعاتي است كه توجه به آن موجب افزايش عمر مفيد دستگاه و بالا بردن كارايي تردميل مي شود. تنظيم تسمه در تردميل بايد كاملا تراز باشد زيرا در غير اين صورت موجب فرسودگي غلطك ها و كاهش عمر تسمه مي شود. يكي از مراحل تنظيم تسمه، تنظيم كشش آن در تردميل است. تسمه به هيچ وجه نبايد در هنگام تمرين بلغزد.

  1. 4.       نگهداري از موتور تردميل

موتور تردميل نيز نياز به نگهداري و تميز كردن دارد. بنابراين بايد حداقل ماهي يكبار محل موتور تردميل را با استفاد از جاروبرقي تميز كنيد. البته بايد در هنگام انجام اين كار دقت داشته باشيد كه به سيم كشي دستگاه آسيب وارد نكنيد.

  1. 5.       پاك كردن تسمه و تخته در تردميل

تميز كردن دستگاه موجب افزايش كارايي و عمر مفيد تردميل مي شود. سطح تسمه و همچنين فضاي بين تسمه و تخته در تردميل را بايد هفته اي يكبار با استفاده از پارچه نمدار تميز نماييد. و گرد و خاك آن را از بين ببريد. گرد و غبار يكي از عوامل اصلي فرسودگي قطعات و اجزا در تردميل است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۲۵:۲۸ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه قبلا نيز گفته شد، استفاده از تجهيزات ورزشي نظير تردميل ، دوچرخه ثابت و اليپتيكال و غيره امروزه بسيار توسعه پيدا كرده است، به گونه اي كه نه تنها از اين تجهيزات در باشگاه ها بلكه در منازل نيز استفاده مي شود. از اين رو در كنار تردميل باشگاهي ، تردميل خانگي نيز طراحي و به بازار عرضه شده است. در اين مقاله قصد داريم نكاتي را براي افزايش طول عمر تردميل براي شما كاربران عزيز شرح دهيم.

نگهداري صحيح از تردميل ، موجب افزايش طول عمر اين دستگاه خواهد شد. بنابراين بايد به آن توجه كرد تا نياز به صرف هزينه هاي گزاف براي تعمير تردميل نداشته باشيد. بدين منظور بايد برخي از نكات را رعايت فرماييد كه در ادمه آنها را توضيح خواهيم داد.

افزايش طول عمر تردميل

نكته اول نصب تردميل در محلي مناسب است. منظور از محل مناسب، سطحي هموار و بدون شيب است. در اين صورت پايه هاي تردميل به صورت تراز با يكديگر قرار مي گيرند و در نتيجه از لرزش تردميل در حين تمرين جلوگيري مي شود. علاوه بر اين براي افزايش طول عمر مفيد تردميل بايد آن را در محلي قرار داد كه فاقد رطوبت و گرد و غبار باشد. نور مستقيم خورشيد نيز به تردميل آسيب مي رساند.

در هنگام خريد تردميل به وجود ويژگي هايي نظير فن در تردميل توجه نماييد. در حين تمرين به منظور جابه جايي هوا و تازه سازي هوا بايد از يك پنكه استفاده كرد و يا از فن تردميل بهره برد. استفاده مداوم بيش از يك ساعت به ويژه در انواع تردميل خانگي موجب كاهش طول عمر دستگاه مي شود. بنابراين توصيه مي شود بعد از هر ساعت كار مداوم با تردميل ، به مدت نيم ساعت دستگاه را خاموش نماييد تا خنك شود.

علاوه براين نكات، به نوسانات برق نيز دقت كنيد. نوسان برق مي تواند موجب خرابي قطعات تردميل شود بنابراين از محافظ برق براي پيشگيري از اين اتفاق استفاده كنيد و حدالامكان در ساعات اوج مصرف برق از تردميل استفاده نكنيد.

و در نهايت به منظور بهبود عملكرد تردميل و افزايش كارايي دستگاه بايد بعد از مدت زمان مشخص استفاده از تردميل، آن را روغن كاري نماييد. روغن مخصوص تردميل معمولا در هنگام فروش تردميل به همراه دستگاه عرضه مي شود. به طور ميانگين توصيه مي شود بعد از مدت زمان 20 ساعت استفاده از تردميل ، به منظور كاهش اصطكاك بين تسمه و تخته زيرين آن ، تردميل را روغن كاري نماييد. در مقالات بعدي به طور مفصل در مورد سرويس تردميل و نحوه روغن كاري آن براي شما كاربران عزيز اطلاعاتي را ارائه خواهيم داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۱۰:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

يكي از اجزا و قطعات مهم در تردميل، تسمه است. تسمه تردميل داراي ابعاد مختلفي است و معمولا ابعاد تسمه در انواع مختلف تردميل خانگي و تردميل باشگاهي متفاوت است. ابعاد تسمه معين سطح قابل دويدن بر روي تردميل است. در واقع تعيين مي كند كه كاربر مي تواند بر روي چه سطحي با چه ابعادي بدود. دسته بندي تسمه در تردميل بر اساس ضخامت آن، جنس تسمه و ابعاد آن صورت مي گيرد. در اين مقاله قصد داريم نكاتي در مورد تسمه تردميل، نحوه اندازه گيري آن، چگونگي تشخيص زمان تعويض تسمه در تردميل و نحوه افزايش طول عمر تسمه را براي شما كاربران عزيز بيان كنيم.

ضخامت تسمه در انواع تردميل خانگي بين 1.4 تا 1.8 ميلي متر است كه مناسب ترين مقدار آن 1.6 و 1.8 ميلي متر مي باشد. تسمه همان محل دويدن كاربر بر روي تردميل است از اين رو بايد داراي جنس و كيفيت مناسبي باشد تا دوام بالاتري داشته باشد. تسمه در تردميل داراي دو رو است كه قسمت رويي آن از جنس لاستيك داراي آج است كه اين آج به صورت لانه زنبوري، آسفالتي و گاها به شكل گريپ است. البته لازم به ذكر است كه معمولا نوع آج به شكل لانه زنبوري مي باشد. جنس قسمت زيرين تسمه نيز از دو نوع كتان ( پلي استر) و نيمه كتان (نيمه پلي استر) مي باشد. در ترميل خانگي در اكثر مواقع بهتر است از نوع تسمه با پشت كتان استفاده شود.

نكاتي در مورد تسمه تردميل

نحوه اندازه گيري تسمه تردميل

به منظور اندازه گيري تسمه براي تعويض بايد ابتدا آن را باز كرده و از تردميل جدا كنيد، سپس آن را روي زمين قرار دهيد و طول و عرض آن را به دقت اندازه گيري كنيد. خطا در اندازه گيري تسمه مي تواند موجب خريد تسمه نامناسب شود.

تشخيص زمان تعويض تسمه در تردميل

  • تعويض تسمه در تردميل بايد تقريبا هر 4 تا 6 سال انجام شود. اين مدت زمان، طول عمر مفيد تسمه تردميل است و حتي در صورت عدم استفاده از تردميل بايد بعد از گذشت زمان مذكور، تسمه را تعويض كرد زيرا فاسد مي شود. اين كار موجب افزايش كارايي تردميل مي شود.
  • يكي ديگر از راه هاي تشخيص زمان تعويض تسمه، بوي سوختگي است. اگر تردميل شما بويي شبيه به سوختن پلاستيك از خود آزاد مي كند، بيانگر اين است كه تسمه بايد تعويض شود.
  • در صورت بروز مشكل در قسمت زيرين و رويي تسمه در روي تردميل ، بايد تسم را تعويض كنيد.

شما مي توانيد با نگهداري صحيح از تردميل و روغن كاري تسمه و سرويس به موقع دستگاه، موجب افزايش طول عمر تسمه در تردميل شويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۱۰:۳۲ ] [ هايپر جيم ]

تردميل كه در دو نوع تردميل باشگاهي و تردميل خانگي داراي كاربرد بسيار زيادي در تناسب اندام و رسيدن به اندام دلخواه دارد داراي فوايد و مزاياي بسيار زيادي است. تردميل از جمله تجهيزات ورزشي پركاربرد در سراسر جهان از جمله ايران است. استفاده از تردميل اثرات مثبت زيادي در روحيه افراد دارد. به طور كلي ورزش كردن موجب شادي و سلامت بدن مي شود. البته اين نكته لازم به ذكر است كه استفاده صحيح از تردميل از عوامل بسيار مهم است زيرا عدم توجه به اين نكته مي تواند منجر به آسيب رساندن به سلامتي شما شود.

استفاده صحيح از تردميل در كاهش وزن، تناسب اندام، شادي، و جلوگيري از برخي از بيماري ها نظير بيماري هاي قلبي، پاركينسون و برخي از بيماريهاي كهنسالي نقش به سزايي دارد. در مقاله قبل راجع به تاثير تردميل بر بيماري پاركينسون توضيحاتي را براي شما كاربران عزيز ارائه داديم. در اين مقاله از مجموعه مقالات تردميل قصد داريم در مورد تاثير مثبت تردميل در كاهش افسردگي اطلاعاتي را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم.

تاثير مثبت تردميل بر كاهش افسردگي

در جواب به اين سوال كه آيا تردميل در درمان افسردگي و كاهش علائم اين بيماري موثر است يا خير؟ بايد گفت بله. تردميل به مانند اسكي فضايي (اليپتيكال) و دوچرخه ثابت يك وسيله ورزشي هوازي است. بيماري افسردگي يك بيماري روحي و رواني است كه به طور كلي اميد به زندگي فرد را تا حد بسياري كاهش مي دهد. تحقيقات بسياري براي تاثيرات تردميل بر اين بيماري انجام شده است. يكي از اين تحقيقات كه به صورت رسمي انجام شده و نتايج آن به اثبات رسيده است، آزمايشي بود كه توسط مركز درماني بنجامين فرانكلين واقع در برلين انجام شد. در اين آزمايش محققان تحقيقات خود را بر روي 12 بيمار كه مبتلا به افسردگي حاد بودند انجام دادند. هر يك از اين بيماران روزانه 30 دقيقه با استفاده از تردميل ورزش مي كردند. پس از گذشت مدت زمان 10 روز، محققان تاثيرات شگرفي را بر روي درمان بيماري اين افراد مشاهده كردند. در واقع بعد از 10 روز ورزش با تردميل، نشانه هاي بيماري افسردگي در اين افراد به شدت كاهش پيدا كرد به گونه اي كه 5 نفر از اين بيماران تقريبا 50 درصد درمان شدند.

نتايج اين تحقيقات نشان داد كه استفاده از تردميل و ساير تجهيزات ورزشي هوازي مانند اليپتيكال و دوچرخه ثابت موجب بهبود بيماري افسردگي مي شود و نسبت به داروهاي شيميايي تاثيرات بيشتري دارد. و جواب دهي استفاده از تردميل در درمان افسردگي نسبت به مواد شيميايي سريع تر است و بين 2 تا 4 هفته تاثير مثبت تردميل در كاهش علائم افسردگي قابل مشاهده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۰:۳۰ ] [ هايپر جيم ]

تردميل يكي از صدها تجهيزات ورزشي است كه استفاده از آن در سال هاي اخير بسيار افزايش پيدا كرده است. تردميل در دو نوع تردميل خانگي و تردميل باشگاهي در بازار ايران به فروش مي رسد البته نوعي از تردميل نيز وجود دارد كه داراي كاربرد پزشكي است و از اين رو به تردميل پزشكي معروف است. در اين مقاله قصد داريم نحوه استفاده صحيح از تردميل را براي شما كاربران و علاقه مندان به ورزش تردميل توضيح دهيم.

تردميل يك وسيله ورزشي بسيار مناسب براي تناسب اندام است و همانطور كه در مقاله " مزاياي استفاده از تردميل" گفته شد، استفاده از آن بسيار ساده و مفيد است. اما مفيد بودن تردميل بسته به نحوه صحيح استفاده از تردميل دارد. با اينكه كار با تردميل بسيار آسان و ساده است اما با اين وجود بايد در هنگام كار با تردميل به برخي نكات توجه نماييد زيرا در غير اين صورت ممكن نه تنها تردميل موجب تناسب اندام شما نشود بلكه به سلامتي شما نيز آسيب برساند.

استفاده صحيح از تردميل

در ابتدا براي شروع كار با تردميل بايد از افراد آشنا به تردميل براي يادگيري كامل و صحيح كار با تردميل كمك بگيريم، و همچنين مطالعه دفترچه راهنما كه همراه تردميل عرضه مي شود نيز مي تواند كمك بسياري در آموزش نحوه استفاده صحيح از تردميل نمايد. ورزش با تردميل نيز مانند تمام ورزش هاي ديگر نياز به گرم كردن دارد با اين تفاوت كه براي گرم كردن به منظور كار با تردميل نياز به ورزش هاي كششي نيست، بلكه براي شروع ورزش بر روي تردميل ابتدا بايد سرعت تردميل را بر روي كم تنظيم كنيم و سپس به مرور زمان سرعت را افزايش دهيم. اين امر تاثير گرم كردن را براي بدن ورزشكار دارد و از آسيب رسيدن به وي جلوگيري مي كند.

انواع تردميل معمولا داراي يك گيره محافظ است كه استفاده از آن براي تضمين ايمني كار با تردميل ضروري است و در صورت بروز مشكل موجب توقف تردميل مي شود. در هنگام دويدن بر روي تردميل نبايد دسته هاي تردميل را بگيريد زيرا اين امر موجب كشيدگي عضلات و آسيب رساندن به بدن شما مي شود و براي سلامتي ورزشكار مضر است. اين نكته را در هنگام دويدن بر روي تردميل فراموش نكنيد.

علاوه بر اين نكات شما مي توانيد شيب تردميل را نيز بسته به سرعتي كه داريد تنظيم كنيد. اما بايد توجه داشته باشيد كه شيب را به هيچ وجه نبايد همراه با سرعت افزايش دهيد. ابتدا به سرعت مورد نظر برسيد سپس شيب را زياد كنيد. و نكته آخر اين است كه اگر در هنگام كار با تردميل، احساس از دست دادن تعادل را داشتيد بايد سرعت خود را كاهش دهيد زيرا سرعت موجود براي شما زياد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۰:۰۷ ] [ هايپر جيم ]

دانشگاه مريلند آمريكا طي تحقيقات گسترده به اين نتيجه رسيد كه ورزش بر روي تردميل تاثير به سزايي در بهبود وضعيت بيماران پاركينسون دارد. همانطور كه قبلا نيز گفته شد، تردميل از جمله تجهيزات ورزشي است كه كاربر با دويدن بر روي آن، نوعي ورزش هوازي انجام مي دهد. مزاياي استفاده از تردميل كه قبلا توضيح داده شد، موجب شده است تا افراد زيادي در حال حاضر از انواع تردميل؛ تردميل باشگاهي و تردميل خانگي، براي ورزش به صورت روزانه استفاده نمايند.

علاوه بر اين، مزيت هاي زياد تردميل موجب شده است تا پزشكان نيز استفاده از تردميل را براي بهبود برخي از بيماري ها توصيه نمايند. يكي از اين بيماري ها كه تردميل بر بهبود آن تاثير مثبت دارد، بيماري پاركينسون است. اين بيماري همانطور كه مي دانيد يك بيماري عصبي است كه موجب لرزش برخي از اندام هاي فرد بيمار، بروز اختلالاتي در حركت، تكلم و كنترل اعضا مي شود.

تاثير تردميل بر بيماري پاركينسون

تحقيقات انجام شده در اين دانشگاه نشان داده است كه حركات آرام و پيوسته بر روي تردميل موجب بهبود چشمگيري در بيماري پاركينسون شده است. در واقع از آنجايي كه تردميل قابليت تنظيم سرعت و شيب را دارا است، فرد مبتلا به پاركينسون مي تواند با سرعت كم بر روي تردميل راه برود. اين ورزش نسبت به دويدن پرسرعت و همچنين حركات و تمرينات مقاومتي بسيار تاثيرگذار تر و مناسب تر است.

براي انجام اين آزمايش، دانشگاه مريلند از 67 بيمار پاركينسون كمك گرفت و آن ها را به سه گروه تقسيم كرد كه هر سه گروه به مدت سه ماه، هفته اي سه بار به ورزش پرداختند. يك گروه، از حركات مقاومتي (پرس پا، كريلينگ و غيره) در بدنسازي استفاده كردند، گروه ديگر به مدت 30 دقيقه با سرعت و شدت بر روي تردميل دويدند و گروه سوم نيز به انجام حركات آهسته بر روي تردميل به مدت 50 دقيقه در روز پرداختند.

نتايج به دست آمده از اين تحقيقات اين بود كه تمرينات و راه رفتن با سرعت و شدت كم بر روي تردميل به همراه تركيبي از حركات مقاومتي بدنسازي، تاثير مثبتي بر بهبود بيماري پاركينسون دارد. سهولت راه رفتن با شدت كم بر روي تردميل موجب شده است تا افراد مبتلا به پاركينسون بتوانند به راحتي آن را انجام دهند. دانشمندان بر اين اميد هستند كه بتوانند در آينده اي نزديك از تردميل براي درمان بيماري بدون دارو استفاده كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۹:۴۶ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی